HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3288396 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5520 : 04. Kolovoz, 2015., 20:45 »
HighEnd

A jel mi možeš, molim te, objasnit po čemu je bolji? I što bi možda ti uzeo kad bi birao između ovog ponuđenog?
A što se tiče dostave, to je već druga stvar jer inače studiram u Zadru pa ono...ne znam oću li moć iskeširat :hihi::clap:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5521 : 04. Kolovoz, 2015., 21:17 »
Ljudi opet sam zapeo sa nabavom dijelova, još cekam HD 7950 Dual-x Sapphire. O napajanju ni glasa, crni pik.ba... :chair:

Imam par pitanja jer razmatram neke opcije već:

Čitam za ovu sapphire dual-x da traži Power Connectors:   2x 6-pin.  source: http://www.techpowerup.com/gpudb/b1722/sapphire-hd-7950-dual-x-with-boost.html
nadam se da je to taj artikal: http://www.olx.ba/artikal/18232949/sapphire-7950-dual-x-3gb-ddr5-384bit-dx11-plus/

Naravno, zapelo je na napajanju pa sam se okrenuo prema hrvatskoj - vjerojatno tamo i uzmem:


Sada, citam na XFX stranici (http://xfxforce.com/en-us/products/ts-series-full-wired/ts-series-550w-psu-p1-550s-gren) da PSU ima 2x 6+2 PCI kabla za napajanje graficke; koliko sam shvatio sto sam iscitao nikakvih problema nece biti sa spajanjem u 7950 sto planiram uzet jer trazi 2x 6?

 Ovo +2 je viska u sustini, kao sto se vidi na ovoj slici: ako se ne varam naravno.
(http://i51.photobucket.com/albums/f393/Burtletoy/Image1-22.png) Ovaj drugi connector.
(http://www.techpowerup.com/forums/attachments/pcie6-2-jpg.57637/)


Nadam se da ćete mi malo smanjiti dileme i muke, jer borim se sa ovim nasim lokalcima u vezi nabave pa planiram i taj RAM uzeti na slici, ja ne vidim nikakvu razliku izmedu toga i ostalih 1600MHZ Fury Kingstona osim u boji, te jesu li 2x ili single keks. Slazete se?

Hvala unaprijed svima, znam da je ekipa uvijek spremna pomoc. :ave:
The blood of youth is bubbling back..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5522 : 04. Kolovoz, 2015., 22:48 »
Pozdrav
Imam zalman z1 kuciste i sad sam stavio hyper evo 212 (Fx 6300) i sad skuzim da hyper evo nije bas predivdjen za moje kuciste naime kuciste nema plexy glass ali ima onak udubinu kao valjda da stane veci cpu cooler ali opet hyper evo malo dodiruje kuciste stranu kucista pa me zanima dali to pretsavlja problem? hoce li prenosit vibriacije jer temperature su sad super pa mislim da je sve ok ali zelim cuti sto vi mislite? koliko sam ja skuzio ne dodiruje taj dio di je ventilator vec oni kao sarafi nisu sarafi ali nest na tu foru ima ih 8,4 gore 4 dolje između coolermaster logo-a.kad pređem prstom po kucistu osjeti se mala ''izbocina'' ne previse par mm.. A ne bih htio stalno imat otvoreno kuciste.koji bi bili prvi znakovi da nest ne valja?visoke temperature?
« Zadnja izmjena: 04. Kolovoz, 2015., 23:04 JosipGG »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5523 : 05. Kolovoz, 2015., 13:11 »
@Andrash
Baš kad si mi replyao meni je crklo napajanje xD pa sam kupio od 500 W inace budzet mi nije neki (1200-1500 kn)
HVALA

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5524 : 05. Kolovoz, 2015., 14:30 »
Yubs D. Rsc

To je normalno, ta dva pina su odvojiva zato što nekad treba 6, a nekad 8. Uglavnom čak i da ti napajanje samo po sebi nema dovoljno pinova za gpu, ako je dovoljno snažno i kvalitetno za samu gpu sve najnormalnije radi i sa produžecima (molex to 8-pin i sl.).

Ovo za ram je istina, sve ti je to isti vrag u praksi, samo gledaj cijenu (neki jefitniji) ili izgled (boju heatsinka) da ti eventualno paše uz mbo i sl. Uglavnom nebitno

JosipGG

Kolko ja znam hyper je 159mm, a ti zalmani primaju coolere do 160 ili 161mm (iako ne piše visina na službenoj stranici), pa onda nebi trebalo dodirivati (eventualno da cooler ili matična nisu dobro namontirani nezz). Ako je sve OK u tom slučaju, niti dodirivanje nebi trebalo biti problem, jer su to samo bakrene cijevi koje odvode toplinu klik. Nema ti tu nikakve struje, niti elektriciteta ni ništa. Nebi ništa ni smetalo da se milimetar obruse te bakrene cijevi, milimetar više ili niže ništa ne znači, ali bolje da ti prvo netko to provjeri dali mbo ili cooler sjede dobro

HCLDrake

Koje si točno napajanje uzeo? Nadam se samo da nije neki šroteks, jer onda ništa od upgradea bez ozbiljnog napajanja



« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz, 2015., 14:39 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5525 : 05. Kolovoz, 2015., 15:16 »
NR MAX 500 W

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5526 : 05. Kolovoz, 2015., 17:32 »
Hvala Andrash, totalno jasno! :thumbs: Ali sada...

Zapeo sam sad na drugoj vrsti problema. Lik uopce nije siguran da ce mu dolaziti ovaj HD 7950; trebala bi mi alternativa za graficku ali od istog lika:   

http://mickey84.olx.ba/

S desne strane pod "Sve kategorije" - ima 'Graficke kartice' (moze se dobro skrolati dole pa prosirite:)). Ako mi mozete pomoci odabrati nesto oko 400KM mozda gore dole neka cifra; on spominje  Sapphire r9 280 Dual-X 3gb ddr5 384bit  - za 425 KM kao preporuku - ne cini se lose, cijenu bi mozda oprostio. Sta mi vi preporucate, provjerio sam ja vec 6 7 njih sto se cine solidne,ali sigurno netko ima neka iskustva i dodatno misljenje.


Jbg znao sam da je tesko nabaviti 7950 jer je iz 2012 i dosta je trazena; ali sta je tu je.


Hvala unaprijed jos jednom. :thumbs:




The blood of youth is bubbling back..

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5527 : 05. Kolovoz, 2015., 18:07 »
Onda bi mi pc na kraju bio ovak:

amd athlon x2 240 2.8ghz
r7 250 1gb gddr5
4gb ddr2 800mhz
gigabyte m61pme-s2p
evc ml500w

brine me napajanje a ne znam hoće li biti dobro a planiram kupiti samo ram i grafičku?!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5528 : 05. Kolovoz, 2015., 20:10 »
Htio bi kupiti PC za gaming ,  od   1000  do 1500 KM ( 3.800 kn - 5.800 kn)  , pa ako mi netko može predložiti neke dobre komponente za gaming . Hvala.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5529 : 05. Kolovoz, 2015., 20:24 »
Molim te koristi tražilicu. Nije da ne postoji ogromna tema zvana Pomoć pri slaganju konfiguracija....

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5530 : 05. Kolovoz, 2015., 21:02 »
izvinjavam se  moja greska  , nisam vidio tražilicu   :D

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5531 : 05. Kolovoz, 2015., 21:58 »
Jedno pitanje jer nisam baš preveliki znalac i nadam se da sam na pravom mjestu. Imam u konfi amd fx 6300 i gpu je xfx  r7 265 2gb, sada sam kupio intel i5 4460 i planiram ga stavit umjesto fx-a.. Grafulja za sada ostaje ista. Zanima me hoće  malo bolje raditi igre jer PC mi za to najviše i služi? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5532 : 05. Kolovoz, 2015., 22:24 »
Hvala Andrash, totalno jasno! :thumbs: Ali sada...

Zapeo sam sad na drugoj vrsti problema. Lik uopce nije siguran da ce mu dolaziti ovaj HD 7950; trebala bi mi alternativa za graficku ali od istog lika:   

http://mickey84.olx.ba/

S desne strane pod "Sve kategorije" - ima 'Graficke kartice' (moze se dobro skrolati dole pa prosirite:)). Ako mi mozete pomoci odabrati nesto oko 400KM mozda gore dole neka cifra; on spominje  Sapphire r9 280 Dual-X 3gb ddr5 384bit  - za 425 KM kao preporuku - ne cini se lose, cijenu bi mozda oprostio. Sta mi vi preporucate, provjerio sam ja vec 6 7 njih sto se cine solidne,ali sigurno netko ima neka iskustva i dodatno misljenje.


Jbg znao sam da je tesko nabaviti 7950 jer je iz 2012 i dosta je trazena; ali sta je tu je.


Hvala unaprijed jos jednom. :thumbs:

Ako nema ove, onda ovo ili pored sapphirke možeš i ovu. Imaš ovdje usporedbu par 280-tki, uz powercolorku ide i backplate

@zljblj

Da to je OK, napajanje iako nije kvalitetno, taj cpu i gpu malo troše tako da nebi trebao biti nikakav problem ako je napajanje ispravno...

@HCLDrake

Jel to naziv modela? Ajd uslikaj etiketu napajanja. Ako je to ime, onda si fulao jer se radi o nekom generičnom šroteksu. To možeš znati i po cijeni, pravo 500w napajanje bi bilo barem 400-450kn

@Ozloglašeni

Shop? Paše win-win.ba?

@ffranz13

Nećeš na toj grafi. Fulao si investiciju, bolje da si jaču gpu uzeo
« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz, 2015., 22:27 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5533 : 05. Kolovoz, 2015., 22:51 »
Ok hvala na odgovoru nadao sam se makar malo boljim performansama. Sada sam se istrošio za procesor i matičnu ali svakako u bliskoj budućnosti mislim uzet neku dobru nvidiu samo treba malo uštedit novce i to je to.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5534 : 05. Kolovoz, 2015., 23:00 »
Hvala Andrash;

According to this, mrvu je 960ka bolja:

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2828&gid2=2330&compare=geforce-gtx-960-gigabyte-ix-oc-2gb-edition-vs-radeon-r9-280-powercolor-turboduo-oc-3gb-edition

Iako je sve to tu negdje možda  mi je bolje uzeti 960ku radi manje potrosnje i pregrijavanja, itd? Pravi li razliku ova 12.1 directx podrska?

Ima li jos nesto sto bih trebao uzeti u obzir? Cini se kraca (17cm) sto je dosta korisno na prvu, iako neki korisnici nisu previse zadovoljni sa ovim editionom 960ke hmm?
« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz, 2015., 23:03 Yubs D. Rsc »
The blood of youth is bubbling back..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9