HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3288476 Hitova
*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5625 : 14. Kolovoz, 2015., 17:56 »
A hvala :)
Znači procedura ista kao i kod HDD odvidat,zavidat u novo kućište kabel u matićnu i gotovo jel?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5626 : 14. Kolovoz, 2015., 18:05 »
Pa to je klasično Midi Tower ATX kučište, ne vidim razlog zašto nebi drive mogao stati u njega. Imas 2 utora za njih.
Moje Thermaltake je slično i stane 3x takva bez problema.

Evo da se još jednom osvrnem na raspravu GTX 960 vs R9 280X, naime obje grafičke kartice su vrh srednje klase kartica i koštaju podjednako +- 100-200 kn, i koju god da se odabere, nove igre će raditi vrhunski.
Ovo je kao rasprava da uspoređujemo Audi i BMW. Audi ima bolju limariju, bolje dizel motore, završnu izradu, luksuzniju unutrašnjost, veću udobnost, komfor i prostranost, dok BMW ima nešto snažnije motore (benzinci), kvalitetniju mehaniku, zadnji pogon i pice se pale na njega. :mrgreen:

Dali je bolji Audi ili BMW, ovisi o pojedincu i to je stvar ukusa, isto kao i GTX 960 i R9 280X

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5627 : 14. Kolovoz, 2015., 18:10 »
Bok, evo nesto slucajno citam ovu vasu malu raspravu oko grafickih, a ja planiram kupiti Pc u ponedjeljak i planirao sam ubaciti MSI R9 380 2GD5T OC, GDDR5, DX12, zanima me koliko je ona losija od te dvije ako je uopce losija, gledao sam neke benchmarkse izmedu nje i GTX 960 i cak je R9 380 bila 2-3fps-a bolja sad neznam jel to do igre ili..
« Zadnja izmjena: 14. Kolovoz, 2015., 18:19 Kajunic77 »
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5628 : 14. Kolovoz, 2015., 18:34 »
Recimo ako si fan Battlefield-a onda uzmi ATI, ako pak vise volis ove naslove gdje ima vise nvidia GameWorks efekata tipa Metro LL, Witcher III, onda uzmi GTX 960...

Evo detaljnih testova:

ASUS Radeon R9 380 STRIX:

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_r9_380_strix_review,2.html


Gigabyte GeForce GTX 960 G1 GAMING:

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_960_g1_gaming_review,2.html


Moraš uzeti u obzir da su STRIX i G1 GAMING specijalne verzije dosta jace od referentnih modela. Ispada da je u nekim naslovima R9 380 ipak brža.
E sad sve ovisi o tome koliko košta ASUS-ova STRIX kartica, dok je Gigabytova oko 2000 kn...

Po meni, nečeš pogriješiti, svejedno za koju god se odabereš.

Ako uzimas AMD procesor, uzmi i AMD grafičku, ako pak uzimas Intel, uzmi nVidiu, tako barem ja vidim stvari.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5629 : 14. Kolovoz, 2015., 18:34 »
Brate ja ti to ne znam


Sent from my iPad using Tapatalk

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5630 : 14. Kolovoz, 2015., 18:43 »
A ovo je Pc koji uzimam, samo je problem sto uzimam za 5000kn tako da nisam bas u velikoj mogucnosti za davanje vise novaca na graficku, jer ova kosta 1 715kn.

MSI R9 380 2GD5T OC, GDDR5, DX12
Procesor AMD X8 FX-8300
GIGABYTE Main Board Desktop AMD 970A (SAM3,DDR3,SATA III,LAN,USB 2.0/3.0) ATX Box
LC Power CPU Hladnjak LC-CC-95 - 90mm Intel/AMD
KINGSTON 8GB 1600MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX FURY White Series HX316C10FW/8
Super Flower FX 450W - 80 Plus Bronze power supply (SF-450P14HE) P/N: NESF-041
Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5''
Zalman mid tower case white, ZAL-Z3 PLUS WHITE
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5631 : 14. Kolovoz, 2015., 18:49 »
Po meni R9 380 od MSI u OC izdanju je super izbor za tvoj PC, a vjerujem da kad dođe vrijeme DX12 igara da ćeš tek profitirati, posebno zbog procesora, tako se najavljuje, da će AMD konfiguracije dobiti nešto veći boost u DX12 igrama od Intel/nvidia kombinacija.

Po meni, dobar izbor!

Samo moraš onda zaboravit na nVidia GameWorks efekte:

https://www.youtube.com/watch?v=Md4Hmgtl8q0

https://www.youtube.com/watch?v=qaeXz8FJwm4

Ali jednom kada se obistine stvari o DX12, tada komotno ubodes primjerice GTX 950 Ti u komp i sluzi ti samo za nVidia GameWorks efekte i općeniti boost u performansama pored standardne R9 380 !
« Zadnja izmjena: 14. Kolovoz, 2015., 18:57 HackerMAG »

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5632 : 14. Kolovoz, 2015., 18:53 »
U ovih zadnjih par dana gdje preispitujem svoje izbore za kupovinu ovo sam trebao cuti..  :P
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5633 : 14. Kolovoz, 2015., 19:06 »
Ako te interesira, tu je jedan test procesora:

http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_fx_8350_processor_review,18.html

Pogledaj i5 3570 i AMD. Usporedi cijenu i performanse, dođeš u konačnici na isto, kolko para tolko muzike...

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5634 : 14. Kolovoz, 2015., 19:16 »
Neznam jesam li nesto krivo shvatio, ali fx-8300 uopce nevidim  na toj listi ima samo 8350 koji je mislim jaci od 8300 a i5 uopce nema u centro.hr gdje ja kupujem pc, ali mislim da je on iznad mojih novcanih mogucnosti
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5635 : 14. Kolovoz, 2015., 22:18 »
Poz,

Ljudi je li ovo isplativo za ovaj novac, cca 1650 Kn, koliko sam citao dosad u temi - dosta je dobra grafa - poredi se sa gtx 970 sa performansama, a jeftinija.

Koliko je jaca od 280ke i 280x ?

http://www.olx.ba/artikal/15403796/amd-radeon-r9-285-asus-oc-2gb-gddr5/

https://www.asus.com/Graphics-Cards/STRIXR9285DC2OC2GD5/overview/

Mislim da je to ta. Naravno ovo mislim uzeti na pocetku 9.og mjeseca, cijena nece skakati ipak je pik.ba

Hvala unaprijed. (nista od 7950 odustao - nema nabavit)
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5636 : 14. Kolovoz, 2015., 23:37 »
Neznam jesam li nesto krivo shvatio, ali fx-8300 uopce nevidim  na toj listi ima samo 8350 koji je mislim jaci od 8300 a i5 uopce nema u centro.hr gdje ja kupujem pc, ali mislim da je on iznad mojih novcanih mogucnosti

Cpu je arhitekturom isti, samo različiti clockovi out of the box. Svi fx procesori su ti sa otključanim množiteljem, dakle možeš ih postaviti na koliko hoćeš (i preko 4ghz) pod uvjetom da mbo i cooler mogu ispratiti. Samim time octa vishere koje su skuplje od 8300 ili 8320E se ne isplate jer su praktično ista stvar, a budu i do 50% skuplje (porez za neinformiranost :D). Isto tako ne osjeti se OC baš svugdje (bilo igre ili programi).

Yubs D. Rsc

AKo je to cijena za novu to je i bolje nego u hrvatskoj. Grafa je u rangu sa cca gtx 960 i R9 280 (non X), ovisno o igri i rezoluciji. Imaš iza perfomance summary što sam linako pa pogledaj (također R9 380 je njezin rebrand). R9 280X je ipak nešto jača od dotičnih, ali je nećeš uopće naći za te novce. Lagano nestaju jer su već dugo na tržištu. Isto tako R9 285 se ne može uspoređivati sa gtx 970, nije joj ni blizu, jednostavno nije njena kategorija. Zato sam i rekao da se zanemaruju sintetički benchmarci jer nemaju nikakve veze s ničim u praksi i mogu samo zbuniti ljude.

« Zadnja izmjena: 14. Kolovoz, 2015., 23:56 Andrash »

*

medinho

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5637 : 15. Kolovoz, 2015., 01:36 »
Hvala svima na korisnim preporukama i informacijama. Izbor definitivno pada na jednu od ovih dvaju grafa: 
-Sapphire R9 280X Dual-X OC, 3GB GDDR5 
-GIGABYTE GF GTX960 G1 GAMING OC, 2GB GDDR5

Sad je pitanje, koja je bolja, isplativija, jer vidim da su tu negdje!?
I za kraj ove "rasprave" molio bih finalni argument koji će dovesti do konačne odluke, koju grafičku karticu od gore navedenih kupiti?

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5638 : 15. Kolovoz, 2015., 07:55 »
Ako ti je procesor AMD i imaš napajanje 500W ili više ja bi išao na 280X čisto zato da se bolje uklopi.

Ako ti nije bitno da ti je ista firma od CPU i od GPU onda možeš i GTX 960 zato jer manje troši struje pa ako imaš napajanje niže od 500W onda idi na nju,eto to ti je moje mišljenje,sve ovisi kakav procesor imaš po meni,ako imaš AMD uzmi 280x ako imaš intela uzmi 960 i miran si s obje kartice,nije bitno koju ćeš uzeti obe će bez problema vrtit novije igre ne baš na max ali na detalje na najviše jedino ćeš kod nekih novijih iskljućivati nvidiine stavke i anti anailaisng i možda antizotropno filtriranje,ali i bez toga novije igre izgledaju super,tako da nemaš brige,možeš čak uzet i koja ti bolje izgleda XD.Uživaj u novom kompjuteru :)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #5639 : 15. Kolovoz, 2015., 09:26 »
Hvala svima na korisnim preporukama i informacijama. Izbor definitivno pada na jednu od ovih dvaju grafa: 
-Sapphire R9 280X Dual-X OC, 3GB GDDR5 
-GIGABYTE GF GTX960 G1 GAMING OC, 2GB GDDR5

Sad je pitanje, koja je bolja, isplativija, jer vidim da su tu negdje!?
I za kraj ove "rasprave" molio bih finalni argument koji će dovesti do konačne odluke, koju grafičku karticu od gore navedenih kupiti?

Neces pogrijesiti za koju god da se odlucis.
U nekim igrama bit ce bolja 280X u nekima 960.

Moj stav je ipak taj, da bi isao na GTX 960. Nekoliko je razloga za to:
1) gotovo sve igre su bolje optimizirane za nVidia kartice
2) nVidia GameWorks efekti, Advanced Physx, HBAO+ zaista stvaraju razliku u grafici. Radje bi igrao s tim efektima i ostalim ako moram na medium, nego sve na ultra a bez ovih efekata
3) u buducnosti bi ipak gledao da predjem na Intel i5 pa logicnije je ici s nVidia karticom
4) bolji Game Ready driveri
5) nVidia Shadow Play snimanje gameplaya bez utjecaja na performanse

Ali napominjem, ako ti posebni graficki efekti nisu bitni, kao ni snimanje gameplaya, a ne planiras se prebacivati na Intel i5 u narednih godinu-dvije, tada uzmi navedenu AMD R9 280X.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9