HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3289703 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9240 : 09. Siječanj, 2017., 13:35 »
Ne postoji takva am3+ mbo. Ne treba ti pci-e 3.0

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9241 : 09. Siječanj, 2017., 15:57 »
Fiko007 bolje reci čitav budžet jer nijedan od ta 2 cpu-a nije best buy. Kod FX-a je best buy fx 8300, a kod i5 6400. U suštini Isti procesori kao navedeni. Ti bi čak možda mogao i pričekati zena (ovisno o ostalom budžetu)

Matej1231

Snimati hoćeš. Skini najnovije gpu drivere i unutar igre stisni alt + Z i odaberi snimanje (ima i neki prečac drito snimanje). Nećeš moći streamati jer je pc slab




Čitav buđet je 5500-6250, a sad ne znam cijenu zena, a pošto ce i s njima doci nove am4 ploce vjv ce cijena bit previsoka za moj budet

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9242 : 09. Siječanj, 2017., 19:11 »
Pa imaš chipsete višeg i nižeg ranga. Mislim da bi možda mogao 4c8t biti za tvoj budžet (mada ti naravno nitko ne može ništa garantirati), ali ja bi na tvome mjestu pričekao kraj 2. mjeseca pa ćeš biti pametniji. Moglo bi ti se s njim poklopiti singlethread niže clockanih i5, multithread fx 83xx, te još otključanost (što je službeno potvorđeno), kao i da će se moći ocati i na B350 i X300 chipsetima (osim X370)
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj, 2017., 19:14 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9243 : 09. Siječanj, 2017., 19:42 »
poštovanje, e ovako ja sam se odlucio za kupovinu novog racunara, pa bi vas zamolio da mi pomognete oko sklapanja istog, dijelove sam htio uzimati u ovoj radnji http://gamingshopbn.olx.ba/ pa ako mozete vi nesto da mi sastavite, sto bi moglo vrtjeti sve novije igrice naredni par godina na visokim detaljima, a budjet ne oko 750-800 eura. Hvla unaprijed i lijep pozdrav.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9244 : 09. Siječanj, 2017., 20:45 »
Pozdrav ekipa, dakle slazem novi komp al za negdje ljeto ili tako (znam da mi se do onda ne isplati javljati jer se i popusti gledaju i zen isto uskoro izlazi al svejedno..)  pa sam si nekako sam slagao konfu. Pa sam vas htio pitati jel ovo valja? Treba sta mjenjati? Poboljsati? Budzet mi je 6000kn pa sam nekako oko toga ciljao inace bi ubacio i jedan ssd ali nije stao, a ostalo nisam htio mjenjati.

Dakle (sve je iz adm-a):
intel i5 6400

sapphire rx 480 nitro+ 8gb OC

msi H110M Gaming

HyperX Fury 8gb RAM ddr4 2133

Zalman Z3 PLUS

HDD 1TB Toshiba

Napajanje 550W Corsair VS Series VS550


jel treba nesta mjenjat, poboljsat? Hvala unaprijed!

P.S. Ne znam isplati li se mozda cekati zen pa vidjeti kakav ce biti? Navodno je jednak kao i7 6900 :O
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9245 : 09. Siječanj, 2017., 21:09 »
nedac10

i5 6400
MSI B150M BAZOOKA
HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15
AKCIJA XFX RX-480P8LFB6 RX 480 8GB DDR5 RS
HDD SATA3 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003
Gaming Kuciste Zalman Z1 NEO
XFX TS Series 450W Na stanju

@D0ppelgangeR

Sve je OK osim ploče (nema smisla za tu cijenu) i napajanja (nekvalitetno)
Mbo bi mogao uzeti skoro kvalitetnu B150 sa 4 utora za ram, a napajanje fortron hypere...Ali da, nema smisla sada sastavljati za nešto što će se kupiti za 6-8 mjeseci...



Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9246 : 09. Siječanj, 2017., 22:07 »
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9247 : 10. Siječanj, 2017., 00:01 »
Combo G ne (to je hibrid ddr3 i ddr4), prva već da kao i bazooka plus i sl.
Ne podržavaju ti te mbo CF/SLI kako treba (da propusnost druge gpu bude x8), kao ni to da je 500w dosta za CF 480...
Inače  da, to je to psu

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9248 : 10. Siječanj, 2017., 17:14 »
@Mauro Veger

Kompatibilnost možeš provjeriti po konekcijama (sve ti piše na službenim stranicama). Npr. gpu ima pci-e x16 utor (standard jedno desetljeće i svaka mbo ga ima). Sve verzije (2.0, 3.0 i sl.) su međusobno kompatibilne (npr. možeš pci-e 3.0 gpu furati u mbo sa pci-e 2.0 bez ikakvih penala još uvijek).

ddr4 ram ide u ddr4 utor na mbo, procesor 1151 socketa (utora) ide u 1151 mbo (a i naveden je cpu support list, imaš na službenoj stranici svake mbo), sata disk i ssd u sata utore na mbo, format napajanja je također standardan preko desetljeća za svaki case (osim eventualno neka uber mala itx kućišta), mATX i ATX mbo idu uredno u ATX kućišta i sl. (ne možeš samo staviti veće u manje, recimo ATX mbo u mATX case i sl.). Što case podržava imaš isto na službenoj stranici i sl.

Patim se stim zadnja 3 dana, nitko od razrednih kolega nije skuzio kako se to radi cak i nakon sto sam im pokazo sta ste napisali :/ I nisam siguran za koje SVE komponente trebam dokaze pa, znam da trazim puno ali, ako nije problem jos ta lista, to bi spasilo mene i cijeli razred haha :D Ako ne, nema veze dovoljno ste napravili za mene, hvala svejedno  :piva:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9249 : 10. Siječanj, 2017., 18:36 »
Nisam citao prethodne postove tako da nezz sto sve trebas pojasniti i dokazati, no evo ovako otprilike. Zamisli da jedan odredeni proc (ajmo ga sada gledati nesto kao tetris) pada na mjesto u koje jedino moze pasti, npr ako imas skylake intelov procesor (to je šesta generacija pa samim time modeli pocinju 6xxx, npr i5 6400 ili i5 6500 itd.) on ti pase samo u 1151 sockete (iako sada koliko znam i kaby lake pase ali otom potom ako sam u krivu neka me netko ispravi). Ne moze pasti niti u jedan drugi jer samo takav socket njega prima, razumijes? Npr amd am3 ili novi am4 socket prima samo procesore koji su bas za njega dizajnirani i niti za jedan drugi. A to koji on socket prima ti pise u opisu procesora kada ga kupujes online ili samo upises model proca i gledas njegove specifikacije na netu. Znaci da zaokruzimo, nije da ga on nece kao prepoznati ili slicno, nego ga on fizicki ne moze primiti, ne moguce.    Dalje, RAM-i su iskreno najlaksi ovdje. Na maticnoj ti pise je li prima ddr3 ili ddr4. DDR4 je brzi nego ddr3 ali to vise manje sada, oba sluze svrsi jako dobro. Npr. ako ti pise na maticnoj da prima DDR4 rame i 2133, znaci trazis rame koji u opisu na web shopu imaju napisano da su DDR4 i da su 2133 megahertza (ima i 2400 mislim). Dalje, graficka (gpu nadalje u ovome tekstu) najcesce na danasnjim plocama ide u pci-e 3.0 ulaz, to ti je na maticnoj ispod socketa za cpu onaj siroki ulaz.   Onda nadalje, ako hoces vidjeti pase li maticna u kuciste, prvo vidis je li maticna mAtx ili atx. MAtx je micro atx tj. manja ploca nego ATX, i ona u principu ulazi u bilo koje kuciste koliko ja znam, a atx je veca i zato moras pogledati na opisu kucista, prima li ona mAtx i atx ili samo atx maticnu. Znaci da zaokruzimo, ATX je veca maticna, a mATX je micro atx i manje je. Mislim, nemam tu sta dalje pricati, uglavnom samo gledas da ti se podudara i da li sjeda sve na svoje mjesto u maticnoj. Nekako mislim da ti ovo nije bas pomoglo hahah al nmvz ako si barem nesta iz ovoga shvatio, moj zadatak je obavljen xD
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9250 : 10. Siječanj, 2017., 20:40 »
Da, sve se svodi na utore tj. da svaka komponenta sjeda na svoje mjesto. Te informacije nosi svaka komponenta (a svaka komponenta ima i službenu stranicu ako nešto nije jasno sa opisa trgovine) i to sve se "zabada" u mbo tj. matičnu ploču (koja također ima svoju službenu stranicu sa opisom svih konekcija) i to ti je to. Nema neke mudrosti, sve se svodi na spajanje odgovarajućih utora kao lego kocke i to ti je dokaz.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9251 : 10. Siječanj, 2017., 21:51 »
S ovim pentiumom bi se dalo lijepo krenuti u slaganje kaby lake platforme
Ryzen bih čekao ali nema igpu, a njihov apu dolazi tek za par mjeseci, za početak bez gpu bi trebao
Mada sam svoju konfu prodao zbog radova u proljeće, pa možda i pričekam Raven ridge , ali Pentium mi se čini kao odličan deal


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9252 : 12. Siječanj, 2017., 21:44 »
Da, sve se svodi na utore tj. da svaka komponenta sjeda na svoje mjesto. Te informacije nosi svaka komponenta (a svaka komponenta ima i službenu stranicu ako nešto nije jasno sa opisa trgovine) i to sve se "zabada" u mbo tj. matičnu ploču (koja također ima svoju službenu stranicu sa opisom svih konekcija) i to ti je to. Nema neke mudrosti, sve se svodi na spajanje odgovarajućih utora kao lego kocke i to ti je dokaz.
Oke skuzio sam, ali jel moguce za sve od toga dokazati kompatibilnost? Pretpostavljam da za neke stvari nije potrebno... Pitam za svaki slučaj :D
Od svih ovih stavki (na slici dolje) pretpostavljam da nemoram dokazivati sljedeće stavke:


Isto tako pretpostavljam da se sve potrebne komponente unutar kucista trebaju ''dokazati''.

Ako sam nešto izostavio ili je nešto netočno, molim ispravak  :ave: 

...EDIT: Predao sam, nema problema hahah
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj, 2017., 17:54 Mauro Veger »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9253 : 13. Siječanj, 2017., 10:40 »
Barba andrash&comp

može samo komentar da li je ovo ok za AAA naslove igara i dobar omjer uloženo/dobiveno:

matična MSI B150M Bazooka Plus
procesor I5-6500
Ram Patriot DDR4 Viper4, 2400 2x4GB
HDD 1gb WD Caviar Blue
SSD Kingston UV400 120GB
kućište LC POWER Gaming 975B Air Wing, MIDI
napajanje Corsair VS650, 85%
gpu MSI RX480 Gaming x 8 Gb

6700kn

vec sam bio krenuo sa I3-6100 al stopirao procitavsi sve vase savjete i podignuo malo budget pa se nadam da je ovo sad dovoljno dobro da posluzi par godina.
unaprijed fala

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9254 : 13. Siječanj, 2017., 11:18 »
Kupi bolje napajanje, odaberi sta ces mjenjati (h110 maticna, rx 480 4 gb, samo HDD ili SSD ili procesor i5 6400).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9