HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3285146 Hitova
*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #195 : 22. Kolovoz, 2012., 12:27 »
Generalno sve HD7770 su tihe i hladne, a ponajviše MSI-eve izvedbe. Ovaj XFX ima dual fan kuler pa je zato tih, ali je i najskuplja kartica, iako tih 150kn se isplati ako je stvarno tak tiha.
Vidim da links ni nema MSI-a, tak da uzmi ovu, ali pazi da ti ne uvale običnu XFX sa jednim ventilatorom.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #196 : 22. Kolovoz, 2012., 12:35 »
može, super, hvala


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #197 : 23. Kolovoz, 2012., 01:01 »
Možda i ja kupim takvu, javi mi kakve su preformanse kad je nabaviš ako nije bed.  :hiha2:


*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #198 : 23. Kolovoz, 2012., 09:23 »
Pa podrzava li 7770 dx 11.1 i sta misis oce li ona prezivjeti i zvakati naslobe poput assassins creed 3 i black ops II crysis 3 oce li moci svve tjerati na max ? uz i5 naravno

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #199 : 23. Kolovoz, 2012., 14:12 »
uzeo sam 7850, pala cijena dobrano... Sad sam miran =)

Imate sve što vas zanima na techpowerup.com...ili na youtubeu napisat "7770 <ime igre>"


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #200 : 23. Kolovoz, 2012., 15:49 »
Di si uzeo i po kolko?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #201 : 23. Kolovoz, 2012., 16:17 »
http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.17611869c8ad4605886494751024adaf.sapp-hd-7850-2gb-ghz-oc-edition.aspx

još treba doći doduše. al ajde, čak je i u linksu sniženo na 1800, nadam se da nije neki falus  :hiha: :mrs:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #202 : 23. Kolovoz, 2012., 17:08 »
Oho, dakle i kod nas već polako snizuju cijene HD7000 serije, trebale bi cijene ić dole za 40-50$. Sa ovom cijenom HD7850 je jebena kupovina.
Aj kad ti dođe, napiši kakva je u pogledu buke/zagrijavanja.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #203 : 25. Kolovoz, 2012., 11:44 »
može neka matična da podržava AMD Athlon II X4 630 proc, HD4650 1GB ddr2, što više utora za  ddr3 ram (ili bolji ak postoji ;) ), i da je kasnije mogu nadogradit dok se skupi para ;)
trenutno imam ASUS M2N68 PLUS matičnu i kolko čujem živi šrot je :S
otvorio sam kutiju da bi skužio da ima samo 2 utora za DDR2 RAM, 1 utor za grafičku i uglavnom šugava je...imam nešt para pa bi mi trebala neka bolja matična do 1000 kn a da je kasnije mogu nadograđivat tj. dodat ram,zamjenit grafu, i to tak
Hard netreba imam jedan od 500 gb i drugi od terabajta

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #204 : 29. Kolovoz, 2012., 20:29 »
Pozdrav,trebao bi pomoc pri slaganju PC konfiguracija (Naime ne znam bas puno o tome)..volio bi ako mi mozete naci u nekom ducanu (njihovoj web stranici) gdje sastavljaju ono sto naruci pa ti posalju...
Znaci trebao bi konfiguraciju do 5000kn sa kucistem (da kuciste ulazi u tu cijenu).Treba mi za igre,pa bi volio da mi ove novije igre vrti na high i sve.Hvala unaprijed (Ako je moguce volio bi intel procesor i nvdiija graficku.ali ako za tu cijenu nadete amd ili ati koji imaju bolje performanse slobodno stavite)
Hvala unaprijed

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #205 : 30. Kolovoz, 2012., 21:52 »
Aj kad ti dođe, napiši kakva je u pogledu buke/zagrijavanja.

nečujna, ispipao sam je posvuda nakon pola sata batmana, minimalno toplo.

grafičke performanse su meni osobno out of the world i ne mogu biti objektivan  :wildboy: :hiha:

tijekom igre bez grafičke komp vuče 130W, s grafičkom 230W... ako se ne varam grafička maksimalno povuče 130W...

presretan u svakom slučaju



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #206 : 31. Kolovoz, 2012., 02:41 »
molim vas pomoc

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #207 : 04. Rujan, 2012., 22:03 »
Ej, pozdrav ljudi koji mi procesor možete preporučiti za socket 775? (Gigabayte G41MT-S2PT)
Imam 4 GB rama i grafu nVidia GT 430!

Trenutačno imam Dual Core 2.5 GHZ!

Hvala unaprijed! :)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #208 : 05. Rujan, 2012., 13:25 »
Pozdrav svima!

Evo ovako, planiram si uzeti novi komp negdje u sljedeca 2 mjeseca pa sada vec polako istrazujem, sastavljam konfiguraciju i tako. Nisam neki strucnjak sto se toga tice ali se dosta i razumijem pa bi vas eto zamolio za pomoc. Dakle vec sam razgovarao ovdje sa jednim clanom koji mi je preporucio dvije konfiguracije. Spreman sam izdvojiti od 5 000 do max. 6 000 kn. Evo ja cu vam ovdje staviti konfiguraciju koju mi je preporucio uz moju malu preinaku pa mi vi recite sto mislite ili mi preporucite neku svoju ako mislite da bi bila bolja.

1 x    Asrock Z75 Pro3 - Intel Z75, ATX, Dual Channel 4xDDR3 - 2800
1 x    Procesor Intel Core i5-3470 3.2GHz (Max Turbo FQ 3.6 GHz) ,6MB
2 x    DDR3 4GB (1x4GB) Transcend, 1333MHz, CL9
1 x    Sapphire HD 7870 GHz OC edition, 2GB GDDR5 256bit, 28nm
1 x    HDD WD 500GB, 5000AAKX, SATA 3, Buffer 16MB, 7.200 rpm , 8,9 ms
1 x    Napajanje XFX Core Edition 80+ 550W PSU - EasyRail technology
1 x    DVD upisivač Samsung SH-222BB SATA Bulk Black, SATA, DVD-R 22x

Cijene su gledane u AMD-u, sve skupa izade 5847,78kn uz to da racunam da ce za ta neka do 2 mjeseca pasti koju stotinu kuna cijena.

I jos jedno pitanje, sto se kod kupnje kucista treba gledati i koliko u cijenu ulazi prozracnost a koliko materijal od kojega je raden, jer meni materijal i izgled ne znace apsolutno nista.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #209 : 05. Rujan, 2012., 13:50 »
Meni izgleda OK, jedino bih uložio koju kintu više i uzeo drugo napajanje. Ovo je polumodularno, što znači da ćeš imati nekoliko kablova van kućišta pa ti neće smetat, a obzirom da nemaš previše periferije i diskova, zgodna stvar. Seasonic > XFX inače, što se napajanja tiče...

Ako ti materijal i izgled kućišta ništa ne znače, imaj na umu da su skuplja kućišta obično bolje opremljena iznutra što se tiče nekakvog cable managementa ili rupa za ventove. Više je teorija oko pravilne cirkulacije zraka, meni odgovara npr imati po jedan usisni naprijed i na dnu kućišta i po jedan izlazni iza visoko i na gornjoj plohi. Obrati pozornost da napajanje možeš montirati sa ventilatorom okrenutim prema dolje, što znači da bi kućište trebalo imati predviđen prostor za to kao i filter.

Coolermaster kućišta su popularna i imaš ih od 300 - 3000 kuna pa prozuji malo...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9