HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260420 Hitova
*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #435 : 10. Veljača, 2013., 20:15 »
Planiram kupit novu grafičku karticu u rangu od 1000-1500kn. Ima tko kakve sugestije? Mislio sam ATI 7850, pa ono jel se isplati uzet to na ovu konfiguraciju. Sigurno će biti nekakvog bottlenecka između proca i grafe pa nisam nešto siguran šta da uzmem.
Ovo mi je konfiguracija kompa trenutno.

Matična ploča: asrock m3a785gm-le/128m
CPU: AMD Phenom II x2 550 3.1GHz
GPU: ATI Radeon HD 3850 512MB
RAM: 6GB
HDD: neki od 250gb
PSU:  Xilence Redwing SPS-XP600W, 12cm, ATX2.2
(gaming edition, dual PCI-E)


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #436 : 10. Veljača, 2013., 20:34 »
Zanima me još samo jedno, dali budu ove komponente, dole navedene, kompatibilne jedne s drugima, jer ću najvjerovatnije naručit komp preko web shopa pa da ne zabrljam nešto.

Matična ploča: ASROCK Z77 EXTREME4
Procesor: INTEL Core i5 3570K BOX
Grafička Kartica: GAINWARD GeForce GTX 660, 2GB DDR5
RAM: 8 GB, CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9 Vengeance
Napajanje: CORSAIR CX Series 500W
Kučište: COOLERMASTER HAF 922 RC-922M-KWN1-GP
Tvrdi disk: Western DigitalCaviar Green SATA3 64 MB Cache 500 GB

Oooo kako da ne samo neznam el ce ti moci  to napajanje 500w gurati tu zvijer od grafe ja sam imao neko napajanje od 500w pa mi je u roku mj dana moja HD6950 skurila napajanje tako da sam imao potrebe da kupim dosta jace napajanje da moze povuci jos jednu 2xHD6950 bez jebemti. A ubaci neko od napajanje od  OCZ-a ili od Corsaira ili neke druge poznate marke i barem da ima min 600w za svaki slucaj da ti nebi bilo za koji mj nisam znao i nemoj nikad uzimat caviar green jer je smece od harda ja em je spor em se dosta kvari bolje uzmi nekog samsunga,hitachi-a ili neki seagate a ovo je ostalo ok.

Uzet ću Corsair gaming series 800W.
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2013., 20:35 Ivan77Ever »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #437 : 10. Veljača, 2013., 20:46 »
Pretjerujete s tim  napajanjima  bitna je kvaliteta i stvarni  w  .
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2013., 21:19 fchr1993 »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #438 : 10. Veljača, 2013., 21:30 »
corsair 500W više nego dovoljno ...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #439 : 10. Veljača, 2013., 22:37 »
Pretjerujete s tim  napajanjima  bitna je kvaliteta i stvarni  w  .

E upravo tako ali kvalitetnija napajanja poput ovoga sto je navedeno su napravljena da prijeđu svoju stvarnu snagu recimo to napajanje moze jos ići 50-100w vise sto znaci da je preslo svoj limit zato sto je pod opterecenjem. Eto recimo ja sam za 500w napajanje dao pišljivih 200kn jer sam mislio da je kvalitetno i da stvarno moze izdrzati moju grafu kad ono za mj dana samo mi odjednom pocne igrica stekat i jako nesto zasmrdi iz kompa kad ono napajanje bajo moj jbt jos se malo pušilo iz njega i nista na kraju sam onda dao 730kn za 750w napajanje koje je dovoljno sposobno da gura jos jednu HD 6950.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #440 : 10. Veljača, 2013., 22:49 »
ne znam :fpalm:

@Ivan77Ever, ako ne planiraš uzimati još jednu grafičku u dogledno vrijeme, Corsair gaming series 800W nema nikakvog smisla


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #441 : 10. Veljača, 2013., 22:52 »
corsair 500W više nego dovoljno ...

Ma nikad neznaš može mu samo odjednom riknuti napajanje jer proc i grafa su strašno veliki potrošaći evo čovjek je i sam rekao da će uzet od jace napajanje od 800w jer tko zna mozda on kasnije malo klokne si proc i grafu tako da se ne treba brinuti el ce mu se napajanje jako pregrijavati i da ce ubrzo riknuti jer imna jace napajanje.  A ovako i onako on jos ima nekih 200-250w lufta to je dovoljno za jos jednu gtx660 samo naravno nebi mu bilo bas pozeljno ako misli na recimo jos jednu gtx660 klokat proc jer to ti odmah automatski znaci jos jace opterecenje i potrosnju za grafu. Evo nikad neznas sta se moze svasta desiti evo ja sam isto govorio ma reko 500w je i dovoljno i vidis da sam se grdno zeznuo svi nekad pogreše ja ti ne pametujem no  nadam se da se ne ljutis na mene i da me neces krivo shvatiti ja sam samo rekao sto je istina!!!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #442 : 10. Veljača, 2013., 22:56 »
nisi u pravu, pričaš gluposti i to teške, ne znam što da ti odgovorim. ni grafa ni cpu nisu veliki potrošači. 300W realne potrošnje na maksimalnom opterećenju ide... sa 7850 je na 230ak... 500W je deklarirano, i recimo da 400W je ovaj corsair sposoban podnositi. Nijedno napajanje ne prelazi deklariranu snagu :tired:

tvoja 6950 je stari model, stara arhitektura, grije se i troši hrpu struje. što i dalje nije velika potrošnja...

ako misli uzeti dvije gtx 660, neka bolje sad sačeka, uštedi i uzme 660Ti ili jednu jaču grafičku tipa 680, što je po meni uvijek pametnija solucija nego spajati dvije slabije grafičke...

nisam protiv jačih napajanja, ali je lik skočio na tvoj post i sa 500W sad odjednom mora uzeti 800W... i sad kažeš da si dao 200 kn za napajanje od 500W, a s tim argumentom nemaš što dokazivati u ovoj situaciji. da si uzeo normalno napajanje od 500W (za cca 500kn), sve bi bilo OK


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #443 : 10. Veljača, 2013., 23:06 »
nisi u pravu, pričaš gluposti i to teške, ne znam što da ti odgovorim. ni grafa ni cpu nisu veliki potrošači. 300W realne potrošnje na maksimalnom opterećenju ide... sa 7850 je na 230ak... 500W je deklarirano, i recimo da 400W je ovaj corsair sposoban podnositi. Nijedno napajanje ne prelazi deklariranu snagu :tired:

tvoja 6950 je stari model, stara arhitektura, grije se i troši hrpu struje. što i dalje nije velika potrošnja...

ako misli uzeti dvije gtx 660, neka bolje sad sačeka, uštedi i uzme 660Ti ili jednu jaču grafičku tipa 680, što je po meni uvijek pametnija solucija nego spajati dvije slabije grafičke...


nisam protiv jačih napajanja, ali je lik skočio na tvoj post i sa 500W sad odjednom mora uzeti 800W... i sad kažeš da si dao 200 kn za napajanje od 500W, a s tim argumentom nemaš što dokazivati u ovoj situaciji. da si uzeo normalno napajanje od 500W (za cca 500kn), sve bi bilo OK



Ajd onda ako si tako pametan ajd mi onda molim te ko boga mi objasni zasto je meni napajanje u rekordnom roku crklo sam tako a kad sam prije 6950 imao MSI RX 3870 OC EDITION mi je radilo na tih 500w sasvim ok jer je manje trosila neg ova sadasnja. I kako nije proc i grafa veliki potrosac i jos zbroji ove ostale komponente koje manje trose od proc i grafe onda dobijes malo vecu potrosnju. A za gtx660 grafu pa sta fali njoj ona je prebrutalna gazi sve pred sobom cemu bzvz davat manje od 4 soma za gtx680 kad su i 2x gtx660 dovoljne za gaming na ultra detaljima i full hd rezi i fps-a na lopate. A tvornicki OC-ana gtx 660 sad tocno nezz koja el obicna 660 ili ti samo znam da ima dosta veci klok nego stock OC i ona je u rangu sa gtx670 i eto ajde mi lijepo teoretski objasni kako proc i grafa nisu veliki potrosaci jebo me svako ak ti nec platit pivo el more :piva:. I niko ne kaze da on mora bas mene slusat nek se raspita malo pa nije valjd glup ima jezik da prica bogamu :D gledaj Dragster ja ne želim da ti se sad ja zamjerim zbog glupog posta ja sa svima vama zelim biti i dobar i nabacit nekad koju salu itd... Pa eto onda mu ti lijepo predlozi sta da uzme onda necu se ja naljutit ako mi das neki pozitivan savjet eto Dragster sta ti onda mislis na sve to eto el da uzme jacu grafu il da uzme neko jos jace i kvalitetnije napajanje!
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2013., 23:30 P3NDULUM »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #444 : 11. Veljača, 2013., 00:03 »
Ti misliš da kužiš te stvari, ali realno ne kužiš. :wildboy:

Nezaboravi da no-name napajanja kurca ne vrijede, te da njihova 700-800W ništa ne znači. Danas više manje za sve kartice je dovoljno 650W nekakvog XFX ili sličnog napajanja koje će zadovoljit sve potrebe a pritom biti cijenovno prihvatljivo.
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2013., 00:10 Cole »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #445 : 11. Veljača, 2013., 00:05 »
1. čovjek je pitao je li sve ok sa komponentama - ti počneš fantazirati da napajanje ne valja i da se disk kvari, naravno, argumentirano sve. konfiguracija skroz ok složena.

2. tebi je crklo napajanje jer si imao smeće, općenito je odnos da se 1W plati 1 kunu dobar ogled, kao i težina. Alternativno, imalo je tvorničku grešku

3. ne kažem da sam pametan nego sam mjerio sa uređajem potrošnju struje zbog procjene koliko snažan UPS mi treba. 230W o kojima pričam uključuje SVE, znači cijelu konfiguraciju i LED monitor. mjerio sam i sa 7950 u kojem slučaju je potrošnja pri benchmarku bila 290W, preblizu preporučene granice UPS-a od 350 realnih wati (deklariran je na 450)

4. okej, cpu i gpu jesi potrošači, ali ne toliko veliki da moraš skakati 300 W pri biranju napajanja

5. ne savjetujem mu ja ništa nego da uzme ono što je predložio jer je dobro složena konfiguracija. ako gleda KASNIJE staviti novu grafičku, bolje neka se sad strpi i uštedi pare i uzme jednu solidnu grafičku. To govorim jer ne kužim čemu odjednom skok sa 500 na 800W, možda planira nešto, ne znam
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2013., 00:06 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #446 : 11. Veljača, 2013., 00:28 »
Odlično napajanje
seasonic g series 550w 80plus gold




*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #447 : 11. Veljača, 2013., 09:27 »
Moze ovako ici ova konfa msm jeli dobro slozena
Maticna:ASROCK B75M-GL R2.0, iB75, DDR3, zvuk, S-ATA, G-LAN, VGA, PCI-E 3.0, CrossFireX, DVI, D-SUB, USB 3.0, mATX, s. 1155
Procesor:INTEL Core i5 3330 BOX, s. 1155, 3.0GHz, 6MB cache, GPU, QuadCore
Ram: 8 GB Kingston 4x2
HDD:HDD Seagate SV35 500GB, 3,5", 7200 16MB
Kuciste.Cooler Master Case Elite 430 Black RC-430-KWN1,
napajanje:500W, COOLERMASTER GX Lite, RS-500, ATX v2.3, 120mm vent, PFC
Graficka kartica: PCI-E XFX AMD RADEON HD 7850 Black Edition, 2GB DDR5, DualDVI, HDMI, 2x miniDP
Sve ukupno 5586 kn u gotovini

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #448 : 11. Veljača, 2013., 11:04 »
Odlično napajanje
seasonic g series 550w 80plus gold
(Klikni za pregled slike.)

Je super je napajanje ali cijena prevelika za takvo napajanje :ne: za te pare kupis neko kvalitetno napajanje od xfx-a  koja također proizvodi seasonic i daleko jeftinija su od obicnog seasonica.  Za 50kn vise kupis xfx 750w napajanje koje je jednake kvalitete kao i ovo sto je na slici a ja za ovo napajanje nebi dao 700kn jer su preskupi jest da je kvaliteta al jebo ti to je po meni samo nepotrebno bacanje novaca!!!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #449 : 11. Veljača, 2013., 11:15 »
skuplje je jer je polu modularno i ima više smisla uložiti u takvo nešto nego u nepotrebnu snagu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9