HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260458 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #525 : 16. Ožujak, 2013., 19:00 »
A može i jeftinije proći... Bilo koja matična sa Z77 čipsetom će bit dostatna


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #526 : 18. Ožujak, 2013., 21:25 »
Ev ovak možda postoji mogućnost da uspijem kupiti novi pc pa me zanima kako idu cijene hardwarea, budući da ja to uopće ne pratim niti znam što je dobro i povoljno trebao bih nekoga tko se razumije u to.

Znači trebala bi mi konfiguracija koja bi služila za igre i rad, ovo potonje bi mi najviše trebalo da mogu imati nekoliko programa otvorenih i da nema usporavnja, pa bi to uključivalo dosta rama ako se ne varam.

Što se igara tiće, ovaj puta bi išao na Intel i nvidia kombinaciju. Recimo da bi htio s ovom konfiguracijom također da traje jedno 5 godina bez nekih značajnijih ulaganja nakon dvije-tri godine to barem što se igara tiće. I mislio sam uzeti ssd i hdd kombinaciju. Ssd bi bio neki najjeftiniji ako ima od 80 gb što bi mi bio sistemski disk, a hdd bi bio za multimediju i to bi negdje od terabajta ali može i manje.

Sad me zanima do koje cijene bi se mogla takva konfiguracija složiti, odnosno da li je moguće recimo do negdje 5.500 kn ili treba više? Zapravo, ne mora 5.500 biti fiksna cijena, može se to rastezati ako se nađe nešto što je dobar omjer cijene i kvalitete. I da, uzimao bih bez monitora jer mi je trenutačni sasvim ok ali ako se negdje može i ugurati novi monitor bez da gadno probije cijenu možda bi mogla ići i ta opcija.

Overcloack i te stvari me ne zanimaju pa ono.
« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2013., 22:24 snowblind »

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #527 : 18. Ožujak, 2013., 22:05 »
Dao bi ti dva prijedloga. Prvi je slabiji proc + jača grafa, što ti je odlično za sljedeće dvije godine "natezanja". Drugi je jači proc + kartica dovoljna da izgura još ovu godinu.

Recimo ja uvijek napravim podlogu s dobrim procom i dobrom matičnom, a kasnije onda samo mijenjam grafe jer je, eto, lakše. Računaj da grafe u mid endu je uvijek lakše prodat i, realno, dobiješ neke konkretne novce za nju. Dok grafe u high endu je uvijek sjebano prodat po nekoj konkretnoj cijeni, jer ih nova generacija uvijek potuče i onda ih za siću moraš dat.

Prva kombinacija:
Procesor Intel Core i5 3350P - 1200 kn
MSI H77MA-G43, s1155, D3,S3,U3,DVI,RAID - 600 kn
Patriot Viper3,1600Mhz, 8GB (1x 8GB) - 400 kn
GTX660 Ti OC 2GB DDR5 - 2499 kn
Corsair SSD 60GB Force 3 - 600 kn
TOTAL: 5300 kn

Druga kombinacija:

s1155 Core i7-3770 - 1900 kn
MSI H77MA-G43, s1155, D3,S3,U3,DVI,RAID - 600 kn
Patriot Viper3,1600Mhz, 8GB (1x 8GB) - 400 kn
MSI Video Card Radeon HD 7870 GDDR5 2GB/256bit - 1650 kn
Corsair SSD 60GB Force 3 - 600 kn
Total: 5150 kn

Pri drugoj kombinaciji bi, recimo, za godinu dana mogao prodat tu radeonku za oko 800 kn, nadodao bi još 600 kn i kupio novu, duplo jaču. Samo klik-klak riješeno.


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #528 : 18. Ožujak, 2013., 22:26 »
Ovako možda



Pričali na steamu, kaže da bi ostao na 1440x900, ovako bih preporučio 7850 jer ih se da naći za cca 1400 kuna (2GB) verzija. Pitanje je moraš li baš ostati na Intel-nVidia kombinaciji :hiha:

« Zadnja izmjena: 18. Ožujak, 2013., 22:28 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #529 : 18. Ožujak, 2013., 22:39 »
Danke Sy ali kada kupim neću prčkati, vaditi, prodavati, mijenjati i slične akcije, pogotovo nakon godinu dana. To ako bude trebalo nakon dvije tri je druga stvar. I ovako još moram vidjeti kako bi plaćao i sve pa da na kraju ne ispadne da moram kupovati nove dijelove, a još nisam ni stare otplatio kako spada.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #530 : 19. Ožujak, 2013., 01:00 »
Danke Sy ali kada kupim neću prčkati, vaditi, prodavati, mijenjati i slične akcije, pogotovo nakon godinu dana. To ako bude trebalo nakon dvije tri je druga stvar. I ovako još moram vidjeti kako bi plaćao i sve pa da na kraju ne ispadne da moram kupovati nove dijelove, a još nisam ni stare otplatio kako spada.

Nije ti to Apple pa da si s njime miran tri godine. U PC svijetu se kvartalno bacaju nove stvari na tržište, i jednostavno ako hoćeš bit u toku s tehnologijom moraš mijenjat komponente. U jednu ruku je onda najjednostavnije napravit podlogu u obliku dobrog proca i onda svake godine nadogradit grafu.

Mislim, grafa ti je doslovce klik-klak stvar koju promijeniš u svega par sekundi.

Ali, opet, kažem, moje mišljenje. Ova core i5 varijanta je itekako dobra, a ako planiraš ostat na toj rezi onda stvarno ne vidim problem.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #531 : 19. Ožujak, 2013., 11:48 »
Pozdrav! Mozete li mi sastaviti neku konfu iz linksa do 5500 kn koja bi mogla vrtit crysis 3 na max? amd/ati bi bilo najbolje,monitor mi je 1980x1080...kupit cu pc za mjesec dana pa ne zelim i ovaj put kupit neku sugu
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #532 : 19. Ožujak, 2013., 15:59 »
PozZdrav citao sam ove sve postove o konfiguracijama pa reko da pitam mislio sam kupiti i5 3350p i amd radeon hd 7850 2gb Gddr5 256 bit pa bi li ja mogao igrati crysis 3 na ultra i ove nove igre isto na ultra mislim i na 2014  pa me zanima dali da zamjenim sa hd 7870 ili da ostavim ovu imam ekran rezolucije 1366x768 i nenamjeravam mjenjati jos ekran i ako budem mjenjao uzet cu max sa rezom 1440x900(moze mi ko reci koliko je to inch ? :D).Pa eto ako ko ima prijedlog hvala puno.P.S ovaj put nezelim uzeti neku srot konfiguraciju kao sto sada imam.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #533 : 19. Ožujak, 2013., 20:00 »
PozZdrav citao sam ove sve postove o konfiguracijama pa reko da pitam mislio sam kupiti i5 3350p i amd radeon hd 7850 2gb Gddr5 256 bit pa bi li ja mogao igrati crysis 3 na ultra i ove nove igre isto na ultra mislim i na 2014  pa me zanima dali da zamjenim sa hd 7870 ili da ostavim ovu imam ekran rezolucije 1366x768 i nenamjeravam mjenjati jos ekran i ako budem mjenjao uzet cu max sa rezom 1440x900(moze mi ko reci koliko je to inch ? :D).Pa eto ako ko ima prijedlog hvala puno.P.S ovaj put nezelim uzeti neku srot konfiguraciju kao sto sada imam.

Proc taj je odličan za gaming.
E sad neznam osobno, al prema netu crysis 3 je dobrano zahtjevan, ako se ne varam najzahtjevnija igra do sada. E sad šta je kome ultra... Inače se gasi vsync (negdje syncronise every frame) kod jako zahtjevnih igara (čak i ljudi sa bolesnim strojevima, kao što je izgašen i kod svih testova grafičkih), zatim što najviše kolje fps je anti aliasing (AA ili u novim igrama multi sampling - MSAA). Za PES je vsync koristan- ovisi o igri.   
Neki žele obavezno imati 60 fps. Znači tko želi na full hd, sa svim tim filterima do daske (AA) i 60 fps- trebaju grafičke od npr. 3000kn- pa cijena ide u nebo. Igre izgledaju odlično i bez toga (po meni su najbitnije kvaliteta svih tekstura i ugodan fps bez velikih oscilacija, rezolucija).
E sad kome je dovoljno 30+ fps, msaa smanjen il ugašen. vsync ugašen- to je puno povoljnije i da se sastavit dobar pc za pristojnu lovu (ati 7850, i skromnija 7770, za nezahtjevne igre tipa pes i druge sportske, cod (neznam za zadnji), LOL, WOW i sl, je i 7750 ddr5 i više nego dovoljna)

@The one
- tebi bi na toj rezi 7850 crysis sigurno odlično radio. Sad neznam kolko fps, dal sad baš sa MSAA do daske- možda čak i da na toj rezi. 1gb verzija ti je dosta, i dodatnih 100-200 kn ti je nepotrebno za 2gb verziju jer ih osjetit nećeš. Naravno 7870 bi bila odlična kupovina ako možeš. Što se tiče ekrana u budućnosti ti je bolje 22-23" monitor uzet nego taj 19"- jer razlika nije velika u cijeni. Sada su 22" lg, asus- sa ips matricom tek malo preko 1000kn.


@  snowblind

jel ti treba i kučište, pržilica, napajanje? Kakvo bi kučište- jeftinjakera, osredne il neko kvalitetno (cca 350kn za silverstona i naviše) Jel ti treba sastavljanje? Ako bi kešom- povoljne trgovine su adm, it futura, centro.hr- oni slažu đaba i diskont24, portio i najjeftiniji edigital.hr (al nemaju neku ponudu napajanja i kučišta) i još neki.... Ako bi na rate- neznam- onda moraš vidit do trgovine di ti se isplati

evo npr, ADM (keš)
1 x    Asrock B75M-DGS, s 1155 iB75(M-ATX,2xDDR3-1600,HD 5.1 ch
1 x    Procesor Intel Core i5-3350P 3.1GHz (Max Turbo FQ 3.3 GHz) ,6MB
1 x    DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, Value, 1600MHz, CL11, KVR16N11/8
1 x    HDD WD 1TB, Caviar Blue 10EZEX, 1000 GB, SATA3,64 MB, 3,5", 24mj
1 x    ASUS DRW-24B5ST/B+W/G/AS SATA, SATA, DVD-R 22x, DVD-RW 6x,
1 x    Napajanje Zalman 500-GS PSU, 500W, ATX12V V2.3, dual rail +12V
1 x    Spire Sonex 6010, kućište ATX/micro ATX
1 x    Kingston SSD 120GB V300, 2.5" 7mm, SATA 3 6G, 7mm to 9.5mm -     samo 40 kn skuplji od 90gb od kingstona i 250kn od 60gb (što je možda ipak premalo)
1 x    MSI GTX660 OC 2048MB GDDR5 , N660-2GD5/OC, 1006MHz Core                     ili ati 7870
   
5.727,95Kn

Mislim da ti netreba matična od 600kn (barem b75 čipset i sa usb3, sata3 podrškom su ti dosta- ionako nisli kloker)- jedino ako bi sa 4 utora za rame uzeo, mada na ovoj kasnije još 8gb moš stavit- i 16gb mislim jako dugo neće biti malo (danas je još uvijek 4gb standard)
E sad, teško je znati što će biti za 4 god. Ovisi što igraš, ali ako si jako zahtjevan i želiš na high/ultra- onda ti neće biti za 4-5 godina dovoljna ni najskuplja kartica što danas postoji...

Morao bi razmisliti o ati. Ova gtx660 je jedina donekle isplativa od nvidie s obzirom na cijenu. Opet mislim da je od ati 7870 mrvicu jača za sličnu cijenu. Ako želiš što jaču grafičku nemoj sada ssd uzet, i extra lovu ubaci u jaču grafičku npr. ati 7950 ili gtx 660Ti i nadalje

Inače ima nešto u Syzygy-evoj filozofiji. Uzet dobar proc koji neće dugo usko grlo biti i mjenjati kartice...Mejnstrim kartice se najviše isplate (danas npr. redom od skromnije koja je danas još ok do skuplje - ati 7770, 7850, 7870)- i nvidia (gtx 650Ti i gtx660). Ati inače u tom segmentu nudi jače kartice za istu lovu odnosno jednako jake kartice za manju lovu).
Znači ove iznad 2000kn i nisu isplative. Naime npr. danas daš 2 500 kn za neku i npr. nagodinu iziđe nova serija i ona od 1300kn bude čak i malo jača. Npr, slučaj ati 6950 od prošle generacije slabija od današnje 7850. Znači skupe kartice jako gube na cijeni i da je prodaješ morao bi je dati za drastično manju lovu. Za npr. 4 god bi vjerojatno neke tipa 500kn bile bolje od te.

Dakle bolje je češće mijenjat- pretjeruje malo kad je rekao baš svaku godinu. To je individualno. Ovisi dosta i o kojoj je igri riječ. Igraš dok si zadovoljan i prodaš ju za neku lovu kad ti postane slaba i nadodaš novca i kupiš opet neku normalnu...
« Zadnja izmjena: 19. Ožujak, 2013., 20:33 Andrash »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #534 : 19. Ožujak, 2013., 20:36 »
Pozdrav! Mozete li mi sastaviti neku konfu iz linksa do 5500 kn koja bi mogla vrtit crysis 3 na max? amd/ati bi bilo najbolje,monitor mi je 1980x1080...kupit cu pc za mjesec dana pa ne zelim i ovaj put kupit neku sugu

Jel baš mora biti links- dosta je skup. Ako plačaš kešom- naručiš od npr. gorespomenutih firmi- besplatno sastavljanje i dostava iznad 2000kn

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #535 : 19. Ožujak, 2013., 20:57 »
Evo upravo gledam mijenjati moj Phenom x4 945 BE i ASRock extreme 3 matičnu. Vidio sam da su mi veći bottleneck nego što sam mislio. Pa me zanima prvo želim uzeti i7 3770K za 300$ u Amazona i sad me zanima koju bi matičnu uzeo od ove 2. evo mislim se trenutačno između ASUS Sabertooth Z77 i ASUS Maximus V Extreme Z77. Maximus košta 380$ a Sabertooth dođe 250$. Ispalti li se ta razlika u novcima između ove dvi matične.
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #536 : 19. Ožujak, 2013., 22:10 »
@ Andrash

Tako je, kučište, pržilica i napajanje. Kučište osrednje da bude, a napajanje pa što bolje, a da nije divlja cijena. Uvijek čujem da se na napajanju ne treba štedjeti.

Što se grafike i zahtjevnosti tiće, nisam da moram vrtiti na ultra, neka grafička gura dvije godine med high kombinaciju i to je ok. Ionako imam peh da vrisnu nakon isteka garancije pa ono, kombinacija jači procesor i da eventualno nakon dvije godine mijenjam grafičku mi je bolja opcija.

Na bugu sam dobio odgovor:

i5 3350P
AS ROCK B75 PRO3
PATRIOT G2 2X4 GB (8GB)
TOSHIBA 3,5 1TB
OCZ VERTEX 4 128 GB
XFX HD 7850 2GB DF + VAUCHERI
LG GH24NS95 SATA
CORSAIR CX 430W
MS LOGIC

Cijena 5703, što je vrlo slično tvojoj, samo bi ovdje uzimao jače napanje.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #537 : 19. Ožujak, 2013., 22:32 »
Matična bi po meni trebala imati H77 čipset zbog par featurea koje donosi i par utora više, USB i SATA, a možda i Intel Smart Response Technology, ako ima ikakvog utjecaja na performanse SSD-a.

Mislim, ako mu već ulazi u budžet, ne vidim zašto ne...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #538 : 20. Ožujak, 2013., 12:57 »
Decki mozete li mi sastavit neku konfu koja moze crysis 3 na max ,1080p do 4500 kn? ima li opce sanse slozit takvo nesto? samo dajte od neke trgovine iz splita djelove :D
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #539 : 20. Ožujak, 2013., 13:06 »
I5 3750K
GTX 660 TI OC i koja bi maticna pasala sa ovim?

Budući da imaš K procesor, vjerojatno bi kloko. A za kolko love? Idealno http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=11401 Bolje od te ti netreba

Nemam nekog ograničenja što se tiče novca za matičnu ploču, ali volio bi da prodjem što jeftinije, a da pritom dobijem što bolje preformanse. Taj procesor bi mogao dobiti po povoljnijoj cijeni pa sam se odlučio za njega, nemam namjeru klokati išta pošto se i ne razumijem baš u to, ako ima neki drugi procesor koji bi mi preporučio samo daj.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9