HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3261411 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #630 : 04. Travanj, 2013., 12:32 »
Ma Andrash melješ bzvz kako se meni nije dimilo na mojoj prošloj konfi koja je imala napajanje od 120-150kn od ms-a 400w a ms i lc power to ti sve skoro dođe na isto i meni je radilo je ko singerica neće njemu biti ništa ko da ja nebi njemu stavio neko bolje al kad je čovjek sa budžetom ograničen :wildboy:

Neznam šta si ti imao, al phenom je najveći potrošać među procesorima uz fx-8xxx. Još grafička iako 7770 nije neki veliki potrošać- zahtjeva dodatno napajanje- a to sve je veliki overkill za office od 420 w. Ajd da je barem ono od 600w lc office iz linksa (iako ni to nije idealno). Ako nebi odma dimilo, pitanje je samo trenutka- a onda mu u najgorem slučaju mogu otići sve komponente. Nije za zajebanciju i najbolje ne štediti na napajanju.
Ajd ovi sandy i ivy inteli već mogu i na slabija napajanja- al oni od 2 do 3 put troše manje od phenoma. On često i "razvali" prosječne ploče sa 4+1 regulacijom.

Zato zašto da čovjek uopće da ide na phenoma, ako je do gaminga kad za manje pare može imati podjednak proc u igrama- athlone x4 740 ili 750K. Phenom bi mu bio možda malo korisniji u renderiranju i nekim zahtjevnim multi-thread programima zbog cache memorije.

EDIT- evo tek sad vidim i da je mrmuscolo napisao to
« Zadnja izmjena: 04. Travanj, 2013., 12:37 Andrash »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #631 : 04. Travanj, 2013., 12:41 »
Malo mi je neugodno čitat P3NDULUM-ove postove. :wildboy:

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #632 : 05. Travanj, 2013., 21:45 »
Evo gledao sam danas bas benchmarkove od gtx 660 660ti hd 7870 i 7850 vidio sam da 7850 u rangu sa starom gtx 560ti  to me je ono iznenadilo a kada sam gledao gtx 660 je u rangu sa hd 7870 i mozda zaostaje u igrama oko 5-6 fps-ova pa koja je bolja za kupitit sta se vise isplati gtx 660 ili hd 7870 ili da sacekam ako ce pasti cijene pa uzezi gtx 660ti ? Jer zelim igrati high/ultra jedno 3 godine poslje toga moze i na medium pa ono nezanima me overclock i te stvari jedino ako uzmem oc-verziju.Pa pitaam hoce li se moci igrati na high/ultra na gtx 660 sa manjom rezom jedno 2-3 godine i btw jeli ova gtx 660 i gtx 660ti slicne u necemu ili imaju nes razlicito :solidus: :D hvala XD

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #633 : 05. Travanj, 2013., 22:45 »
ako si baš ograničen sa parama, probaj iskobinirati sa više trgovina, jer ima dosta dijelova koji se daju naći jeftinije u pojedinim trgovinama.... links spada u skuplje :kava:

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #634 : 06. Travanj, 2013., 16:47 »
Ha koja je bolja gtx 660 ili hd 7870 cak razmisljam o gtx 660ti jer je jako dobra graficka kartica ali neznam oce li sta pasti cijene jer neam love  ako nekupim gtx 660ti neznam koju cu ove dvije gtx 660 i hd 7870 su podjednake sad ja neznam koja je bolja kombinacija Intel-Nvidia ili Intel-Amd.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #635 : 06. Travanj, 2013., 17:05 »
sačekaj da padne cijena 680, imam filing da ćeš samo u tom slučaju biti sretan. ne znam zbilja što da ti kažem. ne bih se htio vraćati na postove koje si prije napisao i u kojima si pitao istu stvar - i bilo ti je odgovoreno

nemožeš se dvoumiti između 660 i 7870 i onda uletiš HA MOŽDA IPAK 660Ti??! HJOJ zašto ne 7950 onda???

Da. Naravno da je bolje uzeti 660 Ti. Postoji nešto što se zove budžet. Puno je lakše kad znaš koliko para imaš. Ako patiš na grafičku, brate mili, štedi godinu dana i kupi si najbolju grafičku na tržištu.

bolja kombinacija između intel nvidia i intel amd ne postoji, ISTO JE


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #636 : 06. Travanj, 2013., 19:06 »
Pa eto znam da sam malo spetljao s time ali eto recimo da neam love za gtx 660ti koja je cirka 2k kuna ako se nevaram :solidus: a koja je bolja hd 7870 ili gtx 660 i da budem izravan ocu s ovim grafickim karticama moci igrati next-gen igre, nisam zahtjevan te next-gen igre et mogu igrati na high sa ugasen aa i vsync,msaa ili kako vec  i sa manjom rezolucijom mislim da mi to jos nije nitko odgovorio et toliko :D

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #637 : 06. Travanj, 2013., 21:13 »
je, odgovoreno ti je. i da, moći ćeš


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #638 : 07. Travanj, 2013., 03:09 »
Kakav lik :tired:

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #639 : 07. Travanj, 2013., 09:30 »
Eh da ste i vi dali 4.5 k kuna za komp koji danas ne moze pokrenuti DmC Devil May Cry bilo bi i vas strah ulaganje tolikih novaca ponovo u komp i jos da uzmemo u obzir da sam ovaj komp koji imam kupio 2011 :tired:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #640 : 07. Travanj, 2013., 13:34 »
- da pogađam- vjerojatno si kupio gotovu konfiguraciju (možda čak sa 64-bitnom karticom) i to vjerojatno u nekoj skupoj trgovini...
Gle previše mudruješ, jako si neodlučan- sve ti je rečeno, a i sam si u jednom postu napisao kako i s koliko frejmova određene kartice pokreću igre. Možda si u ovome trenutku upućeniji i od nas.
Uostalom kako mi možemo znati kolko će ti godina trajati konfa, i koliko će zahtjevne igre biti u budućnosti i s kolko detalja ćeš ih igrat- pa to još neznaju ni ti likovi koji ih prave..

A što se tiče pojeftinjenja- pa uvjek cijene padaju i uvjek nešto novo izlazi- po toj logici mogao bi čekati vječno.
Neznam šta bi mogao čekati, eto jedino ako ti nije hitno, ako intela uzimaš dolazi novi hasswell socket i novi procesori ove godine- al opet tko zna kakve će im cijene biti u početku...

znači znaš koliki budget imaš i unutar njega uzmeš što možeš i to je to

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #641 : 07. Travanj, 2013., 14:03 »
Da pogodio si sve, kupio u jako skupoj trgovini sa jako losom konfiguracijom ,mislim sorry znam da sam neodlucan i necu postavljati vise postove o necemu sto ste vec rekli,ali ako me bas zanima ,a ne mogu se sjetiti procesljat cu tu po starijim postovima da nadjem odgovor pitat cu jednino ako nije nes jasno u vezi  nesto sta je teze razumjeti, a o grafickim necu vise pitati odlucit cu se izmedju gtx 660 i hd 7870 i ustedit cu na maticnoj  naci cu neku najjeftiniju b75 verziju ja mislim da se to smije jer cak ste rekli da se smije i na h61 a zasto ne onda i na jeftinijoj b75 bitno je da je 1155 i necu overclockat procesor pa je to mozda i najbitnije a uzet cu i najjeftiniji ram 1333 mhz jer sam cuo da je 1600 Mhz malo i skuplji a i nema razlike valjda :solidus: ma bilo kako bilo ustedit cu na tim stvarima a ulozit si u dobro napajanje i graficku dobru.Et valjda je to to :clap: :clap:


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #642 : 07. Travanj, 2013., 14:23 »
Da. Nemaš frke sa b75 čipsetom kod običnih (non K procesora), pa na to se i i7 bez beda može stavit. Matične su problematičnije sa amd-ima (naročito phenomima i fx procesorima).
Inače klokaju se K procesori (koji su dosta skuplji i tek onda bi možda morao uzet i skuplju ploču) -po meni to ti netreba uzmi obični i5 npr. i vozi (a to je svjetski proc za gaming).

A za grafičku- tu nema fulanja- koju god da uzmeš od tih valjaju. Opeko si se jednom pa si sad previše oprezan

rame razliku nećeš osjetit- pa mislim da su im i cijene onda podjednake. Uzmeš najjeftiniji i to je to. Npr. ako matična ima 2 utora za rame uzmeš 1*8 gb (a to je i jeftinije od 2*4gb)

eto i to sam reko

Kažeš 2011 si uzimo pc. Šta je s njim? Koja konfiguracija?
Ako bi uštedio možeš si uzet kučište, hard disk, pržilicu s njega, a napajanje i ostalo prodaš...
« Zadnja izmjena: 07. Travanj, 2013., 14:31 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #643 : 07. Travanj, 2013., 15:01 »
Ma Andrash melješ bzvz kako se meni nije dimilo na mojoj prošloj konfi koja je imala napajanje od 120-150kn od ms-a 400w a ms i lc power to ti sve skoro dođe na isto i meni je radilo je ko singerica neće njemu biti ništa ko da ja nebi njemu stavio neko bolje al kad je čovjek sa budžetom ograničen :wildboy:

Neznam šta si ti imao, al phenom je najveći potrošać među procesorima uz fx-8xxx. Još grafička iako 7770 nije neki veliki potrošać- zahtjeva dodatno napajanje- a to sve je veliki overkill za office od 420 w. Ajd da je barem ono od 600w lc office iz linksa (iako ni to nije idealno). Ako nebi odma dimilo, pitanje je samo trenutka- a onda mu u najgorem slučaju mogu otići sve komponente. Nije za zajebanciju i najbolje ne štediti na napajanju.
Ajd ovi sandy i ivy inteli već mogu i na slabija napajanja- al oni od 2 do 3 put troše manje od phenoma. On često i "razvali" prosječne ploče sa 4+1 regulacijom.

Zato zašto da čovjek uopće da ide na phenoma, ako je do gaminga kad za manje pare može imati podjednak proc u igrama- athlone x4 740 ili 750K. Phenom bi mu bio možda malo korisniji u renderiranju i nekim zahtjevnim multi-thread programima zbog cache memorije.

EDIT- evo tek sad vidim i da je mrmuscolo napisao to

Evo sad ću ti ja reći šta sam imao prije 4 god 1gb ram apacer 667mhz,400W ms platinum,biostar mcp6p m2+,socket am2+,proc amd sempron al nezz točno koji model samo znam da je bio 2.6 ghz,hdd hitachi 160gb sata2 8mb cash bez grafičke. I imao sam grafu od matične tj integrušu a ovo ostalo je casual ugl ništa posebno. I tako da sam nakon god dana dao 1600kn za proc,grafu i više rama i meni je radilo bez jebemti na athlonu x2 240 2,8ghz,3gb rama apacer 800mhz i sa vtx hd 4770 grafom. I čak mi pod opterećenjem mi se nije napajanje grijalo niti je nikad crklo uglavnom to mi je bila prva konfa a ovo mi je druga što je trenutno imam. No dobro čovjek nekad pogriješi jbga ja iz iskustva isto znam da ta jeftina napajanja su ni za k***u ne valjaju jer ja sam 2 napajanja skurio u periodu od par mjeseci tako da sam ubacio jaču grafu koja traži min 550w napajanje i eto ti sranja :hiha2: . No vi ste meni previše smiješni :fpalm: pa dobro phenom nije više toliko dobar za igre jer je trenutni konkurent phenomu amd A10 5800k i fx 8350. Dapače nisu ni oni loši no vi bzvz meljete da jeftine matične sa malo faza da nisu dobre. A kod amd-a nije tako eto ja imam asrock-icu sa 4+1 fazom za cpu i šta nisam joj nisam radio još se čudim kako tako dobro radi no te ludorije su me prošle tako da ne radim nikakve pizdarije što je vezano uz sami Overclock. No za intel što govorite to je potpuna istina jeftine matične za intele su poptuno neisplative jer rikavaju ko lude još pogotovo kad se nađe neki idiot pa na matičnoj od 300-400kn ubaci i7 proc i skuri si matlčnu za 2-3mj. I zaključak je cijele ove priče kao što tu većina ljudi tvrdi na forumu da jeftina napajanja svakako treba izbjegavati to je istina. A ja sam namjerno stavio jeftino napajanje jer je čovjek ograničen sa budgetom pa sam gledao da ima bolju grafu,proc i ostale komponente. A dobro kučište je to bzvz od evc-a no meni je potpuno glupo ako je čovjek sa budgetom ograničen da izdvoji 200-300kn za kučište pa mislim ono kol'ki bilmez moraš biti da na low budget konfu stavljaš neka markirana kučišta. To jednostavno nemam nikakvnog smisla  pa daleko mu je isplativije  poboljšati izgled kučišta modanjem kučišta i gotovo. samo treba imati znanja i alata i od običnog kučišta napraviš takvu transormaciju da imaš osjećaj da je to sasvim drugo kučište. No ko da je to njemu važno pa njemu je i dobro kučište i od 100kn a za ventove sa ledicama je lako za to i šta fali onim matičnama što sam ja slagao. Pa nije ni moja matična bolja a već ima neke 2 godine od kad sam složio konfu i nikad problema sa matičnom tako da njemu ne treba neka skupa matična kad on svejedno ne misli klokati proc a i nema potrebe samo može još gore napravit klokanjem. A i svejedno je po meni malo previše ograničen sa budgetom no ja kad bi bio na njegovom mjestu ja bi skupio još para makar ne moro ništa makar imao jedva za jesti ali zato bi za veći budget si mogao složit ultra jaku intel konfu za razumnu cijenu!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #644 : 07. Travanj, 2013., 15:06 »
Da pogodio si sve, kupio u jako skupoj trgovini sa jako losom konfiguracijom ,mislim sorry znam da sam neodlucan i necu postavljati vise postove o necemu sto ste vec rekli,ali ako me bas zanima ,a ne mogu se sjetiti procesljat cu tu po starijim postovima da nadjem odgovor pitat cu jednino ako nije nes jasno u vezi  nesto sta je teze razumjeti, a o grafickim necu vise pitati odlucit cu se izmedju gtx 660 i hd 7870 i ustedit cu na maticnoj  naci cu neku najjeftiniju b75 verziju ja mislim da se to smije jer cak ste rekli da se smije i na h61 a zasto ne onda i na jeftinijoj b75 bitno je da je 1155 i necu overclockat procesor pa je to mozda i najbitnije a uzet cu i najjeftiniji ram 1333 mhz jer sam cuo da je 1600 Mhz malo i skuplji a i nema razlike valjda :solidus: ma bilo kako bilo ustedit cu na tim stvarima a ulozit si u dobro napajanje i graficku dobru.Et valjda je to to :clap: :clap:

B75 matične su dobre no zašto nebi dodao još 300-400kn i uzeo si gtx 660ti nego običnu gtx 660 ili 7870
« Zadnja izmjena: 07. Travanj, 2013., 15:20 P3NDULUM »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9