HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260843 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #675 : 10. Travanj, 2013., 22:01 »
A i taj zaključak da nemam pojma o hardwareu zato što sam linkao Newegg me fascinira =D>

Znaš zašto sam to rekao? Zato da i imaš iole mozga i iskustva, bi krenuo kalkulirati.

Cijena hardwarea s newegga + poštarina + carina + PDV na to sve = konačni iznos koji je pretjerano visok i neisplativ
I ne, šemice poput "e, stavi vrijednost 20$" ne vrijede i ne prolaze već preko tri godine.

Ali ajde, ti sigurno znaš svih 47.000+ korisnika HP-ovih laptopa u Hrvatskoj pa mora da stoji.

Testirao sam hrpe tih govana do 5-6k kn i sve je ista priča. Neovisno kupio Asus, Acer ili HP, daj shvati.

Jedna firma proizvodi i slaže sve te konfiguracije, razlike su minorne, ono što je bitno je odabrati laptop s najboljom garancijom i to je to.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #676 : 10. Travanj, 2013., 22:04 »
Ne znam gdje ovo da pitam pa cu ovdje. Da li mogu koristiti can you run it na laptopu?
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #677 : 10. Travanj, 2013., 22:07 »
Da zašto nebi mogao.


*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #678 : 10. Travanj, 2013., 23:35 »
Citat:
Testirao sam hrpe tih govana do 5-6k kn i sve je ista priča. Neovisno kupio Asus, Acer ili HP, daj shvati.

Jedino što bi Asus malo skuplje platio nego ostale nabrojane brandove a dobio istu konfu :fpalm:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #679 : 11. Travanj, 2013., 08:37 »


Znaš zašto sam to rekao? Zato da i imaš iole mozga i iskustva, bi krenuo kalkulirati.

Cijena hardwarea s newegga + poštarina + carina + PDV na to sve = konačni iznos koji je pretjerano visok i neisplativ

Meni rođak iz chicaga naruči dijelove i sve pošalje meni, tako meni je to i više nego isplativo.
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #680 : 11. Travanj, 2013., 11:03 »
I opet sereš.

Preporučena pošiljka Chicago - Zagreb = 60$
Nakon što dođe na carinu se pregledava. Ukoliko smrdi po novom, pogleda se što je, tebi se šalje dopis da radi carinjenja moraš donest račun. Ukoliko nema računa, oni lupaju procjenu (što znači da teta Nataša u carini otvara google i upisuje tvoj proizvod u tražilicu, traži ga na ebayu i vidi o čem se radi i koliko košta, te zatim stave prosjecno najvecu cijenu koja je dostupna na webu).



*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #681 : 11. Travanj, 2013., 13:18 »
A lol.. :s Koliko bi me dosla otprilike jedan dobar dvojezgreni procesor i jedna maticna?

2-jezgreni procesori za današnje igre baš i služe toliko dobro kao i 4-jezgreni no eto objasnit ću ti. Ovako svaka današnja igra koja izađe i svuda ti piše da su ti 2-jezgreni procovi minimalni a nadam se da znaš da pod minimalne sistemske zahtjeve da ti moraš imat min 512mb grafu i barem min 2gb rama tako je barem za igranje neke novije igre no ako patiš da igraš na višim postavkama i boljoj rezi onda ti ja preporučavam neki intel ili amd proc sa 4-jezgre i neku solidnu matičnu. Ali trebat češ i onda rame jer ako ti imaš s754 matičnu onda vjerojatno imaš DDR rame tako da ako misliš promjeniti proc i matičnu onda moraš i DDR3 rame si uzeti a oni nisu skupi samo nezz koliko si ograničen sa budgetom?

Pa ovo što mi je dečko naveo gore (hvala :D) košta negdje 1500 kn. Ja bi igrao na medium grafici, tako ako se može iskombinirati do 1000 kuna nešto? Hvala i tebi na odgovoru ;)
I'm forever blowing bubbles...

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #682 : 11. Travanj, 2013., 13:24 »
A lol.. :s Koliko bi me dosla otprilike jedan dobar dvojezgreni procesor i jedna maticna?

A ovisi sta oces intel ili amd evo mozes ovako sa dvojezgrenim i3 mislim svi su i3 dvojezgreni :hiha:
maticna sto se tice ove maticne ja bih uzeo ovakvu jer s tom grafickom kolko sam gledao na yt da nemes pokrenuti Crysis 3 naveo si ozbiljnije igre a to je po meni ozbiljna.
http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=0201515
Procesor: http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=int-ib-i3-3210
Eto :thumbs:

Ja bih volio igrati igre tipa Tomb Raider, koji je ipak manje zahtjevan od Crysisa 3, tako da bih neki dual core 2.4/5/6 procesor. Hvala na prijašnjem odgovoru ;)
I'm forever blowing bubbles...

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #683 : 11. Travanj, 2013., 13:59 »
Do 1000kn bi ja uzeo neki Ivy Bridge pentium do 450kn, ploču H61 do 350kn i 4GB DDR3, to ti ispada negdje 1000kn. Dakle ovak nekaj bi uzeo, al ak možeš, probaj se protegnut do i3 proca koji je 900kn jer se isplati.

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #684 : 11. Travanj, 2013., 14:13 »
Do 1000kn bi ja uzeo neki Ivy Bridge pentium do 450kn, ploču H61 do 350kn i 4GB DDR3, to ti ispada negdje 1000kn. Dakle ovak nekaj bi uzeo, al ak možeš, probaj se protegnut do i3 proca koji je 900kn jer se isplati.

A znači tako bih mogao igrati? Mislim da to stavim u svoj komp radilo bi mi?
I'm forever blowing bubbles...

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #685 : 11. Travanj, 2013., 17:15 »
Pentium je super procesor, izuzetno kvalitetan no međutim nije pretjerano jak, što se tiče laptopa pentium i "i" serija od intela je najboljji mogući izbor, ukoliko gaming nije primarni cilj, možete uzeti i jeftiniji amd od njega netreba previše očekivati  :thumbs:

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #686 : 11. Travanj, 2013., 17:41 »
A mogu li ja svoju konfiguraciju s laptopa stavit u kompjuter?
« Zadnja izmjena: 11. Travanj, 2013., 21:40 serdax »
I'm forever blowing bubbles...

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #687 : 11. Travanj, 2013., 22:47 »
Mislis slicnu periferiju kupiti koja se nalazi u laptopu ili konkretno kompnente(hard disk, proc) iz laptopa u racunalo?

1. Mozes kupiti slicnu periferiju.


2. Memozes prebaciti kompnente(hard disk, proc) iz laptopa u racunalo.


:thumbs:
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #688 : 11. Travanj, 2013., 23:09 »
zašto ne bi mogao hard disk prebaciti kralju?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #689 : 12. Travanj, 2013., 00:09 »
zašto ne bi mogao hard disk prebaciti kralju?

Decko pita za sve komponente da li se mogu prebaciti, ako sam skuzio (konfiguraciju).
Samo velim da je hard disk = komponenta ako ne zna sto je.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9