HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260616 Hitova
*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #735 : 14. Travanj, 2013., 18:57 »
Evo našao sam ja jedan za slične novce kao i laptop, šta vi mislite (ima za kupit u mom gradu) :) ? http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.57f2841dba1b4100af7a557a2b16da77.racunalo-desktop-hp-pro-3500-intel-coretm-i3-3220-3-30ghz-4gb-500gb.aspx

intergrirana grafička :ne:

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #736 : 14. Travanj, 2013., 19:07 »
Evo našao sam ja jedan za slične novce kao i laptop, šta vi mislite (ima za kupit u mom gradu) :) ? http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.57f2841dba1b4100af7a557a2b16da77.racunalo-desktop-hp-pro-3500-intel-coretm-i3-3220-3-30ghz-4gb-500gb.aspx 

intergrirana grafička :ne:


a šta bi to trebalo znacit? :)
« Zadnja izmjena: 14. Travanj, 2013., 19:12 serdax »
I'm forever blowing bubbles...


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #738 : 14. Travanj, 2013., 20:21 »
A dečki jel ima netko iskustva s laptopom? Kakav je na njemu gaming i koliko se razlikuje u odnosu na pc?

Prednost laptopa je sto ga ne moras cistit od prasine, sto je obavezno kod stolnog racunala.
Lakse je za prenosit i generalno za odrzavanje.
Na laptopu je meni bolji gejming, jer je prakticnije i opustenije igrati na laptopu, negó na velikoj kanturini.
Imas gejmerskih laptoa za 5 000 kuna. Trebas se samo usuditi probati pronaci.

Kako misliš nemora laptop čistit od prašine? Tek tu ima zajebancije oko toga. + nenormalno zagrijavanje i uništavanje baterije (ako se ne izvadi kod igranja). Definitivno ne laptop za igranje. Pa za 5000kn dobije barem 2x jači stolni pc

Svaka ti čast Andrash ovo je sasvim točna tvrdnja što si rekao i ja se isto slažem da laptop jednostavno nije za igrice jer ne znam i oni gamerski od asusa i od alienwarea isto odu kad tad. Ljudi su naivni oni misle ako je neki laptop za prihvatljivu svotu novaca što recimo ima kao npr quad core, 8gb rama i neku grafu od 1-2gige da oni mogu igrat sve igrice. Naravno mogu se igrati igre na laptopu takvih specifikacija ali opet on će kad tad se sjebati jbt pa moj je rođak za laptop dao nekih 6 soma kuna za neki asusov isto neki nabrijandus no on je stalno pičio po njemu tako da mu je jednog dana kad ga je stavio punit da se laptop pregrijao i explodirao. I nije to jedan slučaj čuo sam ja dosta takvih sličnih slučajeva da laptopi se trgaju ko ludi ak ih stalno forsiraš sa igrama. Ja sam si mislio skupiti para i uzeti si alienware laptop ali kad sam došao do zaključka i poslušao mišljenje drugih da laptop nije za igrice onda sam odustao. Tako da mu je bolje da si složi neki jebački komp za tih 5 soma kuna jer se ne isplati reskirat 5 soma kuna za laptop koji ce biti samo za igrice. I šta nedo bog da mu se sjebe i oni mu ne priznaju garanciju e onda se tek grdno zeznuo. Pa ljudi laptop je namjenjen samo za surfanje netom,slušanje glazbe,gledanje filmova itd... ali za gaming nije nikako!


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #740 : 14. Travanj, 2013., 21:08 »
@Serdax eto ti primjer kako lijepo tih 5 soma kn utrošit za moćnu i kvalitetnu stolnu konfiguraciju koja je 100-puta isplativija i bolja neg laptop pogledaj sliku ništ ti ne trebam govorit ovo ti je konfiguracija sa kojom češ sigurno min 2-3 god moći terati i najjnovije igre i to na high detaljima na 1080p rezoluciji



*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #741 : 14. Travanj, 2013., 21:29 »
Ne, laptop je previse zatvoren da bi prasina dosla do periferije, ne mora se cistitii.

Ja imam dell-a i nekoliko sam ga puta otvarao i nikad nisam vidio prasinu na periferiji.

Baterija je zatvorena u plastici hermeticki,  prasina uopce ne prodire.

To je moj slucaj.


Stolni komp sigurno moram cistiti svaka 2 mjeseca.

Zbog ventilatora koji povlaci zrak iz prostorije zajedno s prasinom.

Mislim da to laptopi uopce nemaju. Mozda zvijeri od 10 000 kuna.

Za dobar protok zraka kuciste mora imati ventilator koji uvalci zrak u kuciste i onaj koji vodi topli zrak vani da se sprijeci zagrijavanje.

Laptop nema robusno kuciste ne treba takav sistema zato nema prasine.
« Zadnja izmjena: 14. Travanj, 2013., 21:33 Korisničko Ime »
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #742 : 15. Travanj, 2013., 00:27 »
Ne, laptop je previse zatvoren da bi prasina dosla do periferije, ne mora se cistitii.

Ja imam dell-a i nekoliko sam ga puta otvarao i nikad nisam vidio prasinu na periferiji.

Baterija je zatvorena u plastici hermeticki,  prasina uopce ne prodire.

To je moj slucaj.


Stolni komp sigurno moram cistiti svaka 2 mjeseca.

Zbog ventilatora koji povlaci zrak iz prostorije zajedno s prasinom.

Mislim da to laptopi uopce nemaju. Mozda zvijeri od 10 000 kuna.

Za dobar protok zraka kuciste mora imati ventilator koji uvalci zrak u kuciste i onaj koji vodi topli zrak vani da se sprijeci zagrijavanje.

Laptop nema robusno kuciste ne treba takav sistema zato nema prasine.

Vraga se ne mora čistiti- neznam kolko dugo imaš taj laptop al to ćeš još vidjeti...
I kako to misliš da nema ventilator? Šta ti je onda ono ljevo sa strane di puše? Ja sam na svom nakon godinu dana barem centimetar debel "tepih" prašine skinio sa hladnjaka.
 
Upravo zato što je mal laptop nema kvalitetno riješeno hlađenje, jer se štedilo na prostoru- hladnjak zbog toga jednostavno nije učinkovit kao na stolnom- zato ima i puno veće temperature procesora i grafičkog čipa... I termalne paste radi toga treba češće mjenjati. Veličina ima svoju cijenu...

Također ne može imati napajanje kao stolno- zato mu komponente moraju znatno manje struje trošit (i čitaj biti znanto slabije)
i npr i3 na laptpu npr. nije ni blizu jak kao i3 na stolnom. Isto vrijedi za grafičke npr. 7970M na laptopu nije ni blizu 7970 na stolnom. Oni imaju svoje verzije. A o cijeni da ne govorim. Cijena gaming laptopa je brutalno viskoka, a za manje novce se dobije jače stolno. Druga stvar je kome baš treba mobilnost...

Baterija s vremenom sve kraće traje- a tko je ne vadi kad igra (tj kad su visoke temperature) i kad je stalno puna- a laptop priključen na struju- pitanje je kada će držati samo od 5-15 minuta

« Zadnja izmjena: 15. Travanj, 2013., 00:36 Andrash »

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #743 : 15. Travanj, 2013., 01:29 »

Nemam kaj vidjet laptop imam vec 4 godine, radi savrseno.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #744 : 15. Travanj, 2013., 01:34 »

Nemam kaj vidjet laptop imam vec 4 godine, radi savrseno.

E onda ako nisi čistio- hladnjak na ulazu ima sigurno solidan sloj prašine

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #745 : 15. Travanj, 2013., 01:55 »
Nema.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #746 : 15. Travanj, 2013., 09:44 »
Citat:
Ne, laptop je previse zatvoren da bi prasina dosla do periferije, ne mora se cistitii.

Nažalost u krivu si, nek ti netko preda 3-4 laptopa na čišćenje nakon 2-3 godine ako ih nije ni taknuo, otvori ga kompletno pa ćeš vidjeti čega sve ima unutra ;)


*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #747 : 15. Travanj, 2013., 11:09 »
Citat:
Ne, laptop je previse zatvoren da bi prasina dosla do periferije, ne mora se cistitii.

Nažalost u krivu si, nek ti netko preda 3-4 laptopa na čišćenje nakon 2-3 godine ako ih nije ni taknuo, otvori ga kompletno pa ćeš vidjeti čega sve ima unutra ;)

Ja sam rekao u mom slucaju. Otvarao sam ga vec par puta i nista nisam nasao.
E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #748 : 15. Travanj, 2013., 17:27 »
Ne, laptop je previse zatvoren da bi prasina dosla do periferije, ne mora se cistitii.

Ja imam dell-a i nekoliko sam ga puta otvarao i nikad nisam vidio prasinu na periferiji.

Baterija je zatvorena u plastici hermeticki,  prasina uopce ne prodire.

To je moj slucaj.


Stolni komp sigurno moram cistiti svaka 2 mjeseca.

Zbog ventilatora koji povlaci zrak iz prostorije zajedno s prasinom.

Mislim da to laptopi uopce nemaju. Mozda zvijeri od 10 000 kuna.

Za dobar protok zraka kuciste mora imati ventilator koji uvalci zrak u kuciste i onaj koji vodi topli zrak vani da se sprijeci zagrijavanje.

Laptop nema robusno kuciste ne treba takav sistema zato nema prasine.

Prestani postat o stvarima o kojima nemaš pojma. (o svemu)
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #749 : 15. Travanj, 2013., 19:15 »
Nego trebo bi da mi netko složi konfiguraciju za igranje(više manje) do 400€. Napajanje nije potrebno ima od 500W(slika, trebalo bi to bit od 500W ne kužim baš.)

Može li onda nekakav prijedlog? ^^


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9