HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260698 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10620 : 08. Travanj, 2018., 12:48 »
Razlog zašto sam mu preporučio G4560 a ne R3 je kao što sam kaže - budžet. Istina da je R3 malo više futureproof zbog 4 fiziče jezgre i boljeg upgrade patha na AM4, ali realno sa gtx 1050Ti nema nikakve razlike između tih procesora, to se vidi tek na gpu višeg ranga. E sad drugi je par opanaka ako dođe neka igra koja se neće htjeti launchati ako prepozna da ne postoje 4 fizičke jezgre, to ćemo još vidjeti, no zasad g4560 još uvijek hendla fino.

link

Coske3

Ram ako ideš na pentiuma - najjeftiniji što nađeš (pazi da nije kratki debeli - sodimm to je za laptope), jer ti B250 i H110 čipseti ne furaju brži ram od 2400mhz. Ako ideš na R3 gledaš neki best buy, po mogućnosti da je što brži, ali ne pod svaku cijenu (tipa da 30% više platiš radi jedne razine veće brzine). Mada se brzina rama tek pokazuje (i na intelu, ne samo ryzen) malo u paru sa jačim grafičkama (barem gtx 1070, ako ne i gtx 1080), kao i kad se koristi integrirana grafička, ali ako ne košta puno više zašto ne, čisto radi futureproofa.
« Zadnja izmjena: 08. Travanj, 2018., 12:53 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10621 : 08. Travanj, 2018., 16:27 »
Nije R3 malo više 'future proof' nego neizmjerno više, a i po potrebi bi se danas-sutra cijela platforma puno bolje prodala, odnosno manje izgubila na vrijednosti, ili pak za 3-4 godine stavio novi procesor na istu matičnu bez dodatnih troškova. Također, sa R3 bi si moga priuštit nešto više slobode u igrama, nebi ga zezala niti jedna igra, praktički premium iskustvo igranja i korištenja računala općenito. Isto tako, poželi li mijenjat grafičku za 3-4 godine, morat će se riješit cijele platforme dok sa R3 nebi treba mijenjat ništa osim ako nova kartica nebi bila suviše snažna, a rezolucija i framerate viši. U svakom slučaju, to je kao da mu prodavač kaže 'nadoplatite 350kn i poklanjamo vam još jednu platformu kao bonus'. Ja bih osobno tu razliku u cijeni pronaša makar mora opljačkat kiosk.

*

mcpadre16

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10622 : 12. Travanj, 2018., 15:23 »
Pozdrav svima :D

Neznam gdje da napišem ovaj post, ali tražim neki laptop za kupiti, trebam ga radi posla, edit videa, rad sa bazama...
Nista previše zahtjevno za pokrenuti ali da mogu posao odraditi bez većih problema.
E sada nisam bas dobar sa novcima :wildboy: pa trazim nešto do 3000kn.
Ako vam nije problem napisati svoje prijedloge i savjete gdje mozda kupiti, preko amazon i tako dalje..
Ovo je nešto što su mi preporučili: https://www.amazon.com/Acer-E5-575-33BM-15-6-Inch-Notebook-Generation/dp/B01K1IO3QW/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1523542567&sr=1-2&keywords=acer+aspire+e15 pa vas molim da pogledate i kažete kaj mislite.

Hvala  :clap:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10623 : 12. Travanj, 2018., 20:58 »
Ovo ti je tema za laptope: https://www.hcl.hr/forum/hardware/preporuke-za-kupovinu-laptopa/

Budžet ti je slab za takvu svrhu, nećeš se usrećit šta god izabereš. Gledaj da je i3 procesor, 8GB RAM i barem 120gb SSD, no takvo šta košta minimalno 3500kn bez Windowsa i IPS ekrana. 3000kn laptopi su za net, muziku i office. S druge strane, bolje je za takvu cifru pokušat pronać kakvog polovnjaka pod jamstvom iz poslovne klase, čak i 5 godina star će opet potrajat više od novih, jeftinih laptopa koji se kvalitetom ne mogu niti približit poslovnjaku.

*

mcpadre16

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10624 : 12. Travanj, 2018., 21:22 »
Haha da tek sad vidim da ima tema za to, hvala ti na odgovoru, postat cu tamo pitanje.
Ma ni sam neznam, ne svida mi se bas previse ideja uzimati polovnjaka, moram jos dobro vidjeti.  :bonk:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10625 : 13. Travanj, 2018., 20:24 »
[deleted]
« Zadnja izmjena: 18. Travanj, 2018., 19:22 Coske3 »

*

jAY7

  • **
  • 158
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10626 : 13. Travanj, 2018., 20:37 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10627 : 14. Travanj, 2018., 19:35 »
[deleted]
« Zadnja izmjena: 18. Travanj, 2018., 19:22 Coske3 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10628 : 14. Travanj, 2018., 22:10 »
Pozdrav
Imam 4300 kuna na raspolaganju za jedan solidan gaming pc, uglavnom najbolje moguce za te novce
Posto se nerazumijem cijela konfiguracija bi bilo lijepo ako je moguce i vidio sam da u nekim trgovinama ima bespla dostava i slaganje sto bih preferirao ali recimo ubaciti jednu komponentu il tak nes nije problem... hvala


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10629 : 14. Travanj, 2018., 22:11 »
Jel bi stalo sve u recimo ovo kuciste?

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/kucista/micro-atx/3709

Bi, ploča iz onog prijedloga je mATX tako da nije problem

Pozdrav
Imam 4300 kuna na raspolaganju za jedan solidan gaming pc, uglavnom najbolje moguce za te novce
Posto se nerazumijem cijela konfiguracija bi bilo lijepo ako je moguce i vidio sam da u nekim trgovinama ima bespla dostava i slaganje sto bih preferirao ali recimo ubaciti jednu komponentu il tak nes nije problem... hvala

A koju komponentu bi ubacivao? Da ne sastavljam prijedlog s nečim što možda imaš (hdd i sl.)?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10630 : 15. Travanj, 2018., 06:31 »
Nemam nis, al sam malo skrolao kroz ovu temu i vidio da si preporucio liku cjelu konfu koju bi mu slozili u trgovini i grafu iz druge trgovine za 100kn manje neg inace... znaci mislio sam da ak se moze na tak nes ustedit a da nemoram previse ubacivat i mrdat u kucistu(ili uopce) posto nezelim nekaj zeznit...ugl ak je moguce za te pare nes dost dobro, mozes zanemarit to kaj sam reko.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10631 : 15. Travanj, 2018., 11:43 »
Aha. Da bi dobio besplatno sastavljanje pc mora biti funkcionalan, dakle može se tako sastaviti sa integriranom grafičkom bez zasebne, bez hdd-a ili ssd-a, kojeg kasnije sam ubaciš. Možemo tako ako ima uštede, no u pravilu se to ne radim osim ako se ne isplati jako.



Centro.hr, besplatno sastavljanje, dostavu naplaćuju. U ovom slučaju nema potrebe za odvajanjem tj. više shopova. Veoma nadogradiv pc, kasnije kad dođeš do love ubaci i ssd. Možeš stavljati jači cpu sa vremenom, samim tim i jaču grafičku, još rama itd.

« Zadnja izmjena: 15. Travanj, 2018., 11:46 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10632 : 15. Travanj, 2018., 12:56 »
 Hvala, izgleda dobro ali imam par pitanja u vezi trgovine i processora...
1.Procesor gledao sam ovaj procesor u usporedbi sa "Ryzen3 2200g", i ljudi kazu kak su sto se perfomansa tice isti, al se 2200g vise isplati jer ima integriranu grafu pa ako bi mi npr. 1050ti crkla, imao bi na cemu igrat dok nenabavim novu... Vidio sam isto tako da 2200g ima problema sa maticnim koje nemaju updatean bios il tak nes pa nisam siguran ni ja, jeli bi bilo bolje 2200g iz nekog razloga ili je manje brige samo uzeti 1200(nezelim se zezat sa updateanjem biosa , dodatnim troskovima sl.)

2. Na njihovom djelu stranice "Načini dostave" piše kak je dostava 29 kuna za jedan paket, e sad me zanima dali je PC koji sastave 1 paket ili njih više iz nekog razloga, i dali cu morat posebno trazit da ga sloze pri narudzbi i kako?... inace, trenutno zivim u Osijeku tak da bi mi dostavljali tam

3. Pošto nisam cuo za centro.hr(iako, nov sam sto se tice kompova i tog svega, tak da nisam ni mogao cuti za njih, pa to neigra bas veliku ulogu), i primjetio sam pokoji typo na sluzbenoj stranici, zanimaju me vasa osobno iskustva ako ih imate, vidio sam solidna iskusva ostalih ljudi po forumima, ali tek tolko da potvrdim da nije nekakva prevara il neš.
Hvala na vremenu Andrash

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10633 : 15. Travanj, 2018., 13:40 »
1. Ako možeš probiti budžet možeš uzeti 2200G, R3 1200 sam stavio isključivo radi cijene. Sami procesori su jako slični, jedino što dobiješ integriranu sa 2200G. BIOS bi ti oni updejtali, ako uopće treba (jer sad navodno većina mbo već ima odgovarajuće biose)

2. Ne znam točno dali naplate jedan paket ili dva (sastavljen pc i kutija sa kutijama od komponenata)

3. Najbolje ih kontaktiraj za sva pitanja. Ne znam sad napamet dali ima "kvačica" za sastavljanje prilikom narudžbe ili pišeš u napomenu. Kažem slobodno šibni mail ili nazovi. Inače shop je OK i veoma poznat

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10634 : 15. Travanj, 2018., 14:36 »
Posto cu imat odvojenu grafu ostavit cu si tih 50kn i uzet 1200... malo sam gledao videe i kazu kako je najbolje overclockat taj cpu da se dobije najbolja vrijednost, mene zanima koliko cu moci overclockirati taj RAM i dali cu morat kupovat posebni hladnjak kako bi overclocko cpu na najvise sto mogu i bio u sigurnim temperaturama?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9