HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260781 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11070 : 16. Ožujak, 2019., 17:02 »
Primjer je slagan u Futura IT.
-2% imas kao član foruma.

Pa baš i ne  :D
Kopirao si na krivi forum...


@op_maniak


Što se tiče bottlenecka u pravu je. Ti čisti quadovi više nisu idealni za mnoge AAA igre, sada su RX 580 8gb i gtx 1060 6gb najprikladnije za takve cpu, mada u extremnim slučajevima i njih može nešto bottleneckati. No naravno treba se voditi nekim prosjekom pa ne treba izbjegavati i takve gpu

@Cipe1

Ja bih ovako za nešto preko 10 000kn

monitor

Uzishop:

(Klikni za pregled slike.)

Imaš napajanje i kućište visoke klase (napajanje 10 god. tvorničke garancije, 5 god. preko shopa), best buy ploču što se tiče regulacije napona (jednog dana nadogradiš na zen treće generacije sa više jezgri i threadova), ssd 5 god. garancije itd. Najjaču novu gpu što možeš/ima smisla imati itd.

kako ces na ovoj maticnoj instalirati 2600 ako nemas neki proc 1 generacije da bootas i updateas bios ?? decko bi ovo mozda kupio i nebi mu radilo.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11071 : 16. Ožujak, 2019., 17:05 »
kako ces na ovoj maticnoj instalirati 2600 ako nemas neki proc 1 generacije da bootas i updateas bios ?? decko bi ovo mozda kupio i nebi mu radilo.

Već dugo B350 i X370 ploče dolaze sa novijim biosima (ryzen 2000 ready sticker)

A čak i da ne dolaze ima sastavljanje u shopu i oni stave novi bios

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11072 : 16. Ožujak, 2019., 17:50 »
kako ces na ovoj maticnoj instalirati 2600 ako nemas neki proc 1 generacije da bootas i updateas bios ?? decko bi ovo mozda kupio i nebi mu radilo.

Već dugo B350 i X370 ploče dolaze sa novijim biosima (ryzen 2000 ready sticker)

A čak i da ne dolaze ima sastavljanje u shopu i oni stave novi bios
ryzen 2000 sticker nepostoji sigurno a to sastavljanje u shopu je druga stvar onda da..iako osobno to nikad nisam radio vec 15 godina kupujem i sastavljam sam i nikad nisam sve komponente kupio u jednoj trgovini zbog ustede pa neznam.al vjerujem da se naplacuje takva usluga ako kupis negdje djelove i onda da ti instaliraju sav hardwer i softwer.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11073 : 17. Ožujak, 2019., 08:54 »
Hvala svima na preporukama.

@op_maniak

Hvala na preporuci.Grafu bas zelim rtx 2060, citao sam da je ova palitica super za tu cijenu, da se ne zagrijava puno i da je tiha, a sad ne znam, nisam ekspert. A sto se tice SSD, jel mi bolje uzet onda ovaj samsung evo 860 250gb? Pod ovo "isplati se ako kasnije mislis upgradeati" mislis reci da se isplati uzet taj SSD ako kasnije stavim jos jedan SSD?

@andrash

Hvala na preporuci. Mozes li pojasniti zasto smatras taj MSI RTX bolji od palitice? Vidim da je cijena 100kn visa i MSI nije overclockana. Sto se tice monitora,nasao sam ovaj Viewsonic XG2401 za 2100kn, mislis li da vrijedi 500 kn vise? Citam da je najbolji 1080p 144hz gaming monitor.




*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11074 : 17. Ožujak, 2019., 11:06 »
ryzen 2000 sticker nepostoji sigurno

A jel? Ako ne znaš što pričaš, radije nemoj širiti dezinformacije

klik, klik, klik


@Cipe1


Ne smatram ju nužno boljom, nego je uvjetovana ponudom shopa u kojem sam slagao, a kojeg sam odabrao na temelju većine komponenata koje možeš dobiti tamo

Što se tiče monitora, navodno jest dobar no ipak je 500kn više i još k tome TN panel, a negdje bi na konfi trebalo srezati 500kn - što samim time znači i lošiju konfu, tako da IMO ne

« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 11:10 andrash »


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11076 : 17. Ožujak, 2019., 12:09 »
Ploča je za last gen (treba ti 1151v2). Ako želiš i5 8400 gledaj uzeti neku poštenu B360 mbo (često se sve trpa pod "1151" tako da može zbunit ljude), npr. ako gledaš u tom shopu ovo

IMO ne isplati se ta kombinacija, cpu je preskup. AKo mora biti intel idi na ovo (pod uvjetom da ti ne treba integrirana gpu)
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 12:13 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11077 : 17. Ožujak, 2019., 13:44 »
ryzen 2000 sticker nepostoji sigurno
A jel? Ako ne znaš što pričaš, radije nemoj širiti dezinformacije
znam dobro sta pricam,i siguran sam da nepostoje takve ploce kod nas.ionako sad sam procitao djelomice si u pravu, jel b350 ploce od asusa i asrocka su dolazile za ready stickeroim za ryzen + ali samo su podrzavali amdeove apu-e tj raven ridge, anjihove x370 sa stickerom su podrzavali pinnacle ridge, i to samo asusove i asrockove ploce, anjkihove b350 i cak b450 su jako lose jel imaju dosta lose VRM komponente. nema veze,nemoras samo se odmah ljutit nisam znao da su izdavali kasnije uopdateane maticne jel sam mislio brzo je izasao ryzen + i nove maticne pa nema smisla vise u stare ulagati ali evo super nisam znao velim, u pravu si . :D
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 14:17 op_maniak »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11078 : 17. Ožujak, 2019., 13:58 »
Hvala svima na preporukama.

@op_maniak

Hvala na preporuci.Grafu bas zelim rtx 2060, citao sam da je ova palitica super za tu cijenu, da se ne zagrijava puno i da je tiha, a sad ne znam, nisam ekspert. A sto se tice SSD, jel mi bolje uzet onda ovaj samsung evo 860 250gb? Pod ovo "isplati se ako kasnije mislis upgradeati" mislis reci da se isplati uzet taj SSD ako kasnije stavim jos jedan SSD?

@andrash

Hvala na preporuci. Mozes li pojasniti zasto smatras taj MSI RTX bolji od palitice? Vidim da je cijena 100kn visa i MSI nije overclockana. Sto se tice monitora,nasao sam ovaj Viewsonic XG2401 za 2100kn, mislis li da vrijedi 500 kn vise? Citam da je najbolji 1080p 144hz gaming monitor.





ako mislis kasnije uzeti jos jedan NVMe M.2 ssd onda uzmi taj od adate jel imati jedan NVMe u sustavu je nepotrebno jel neces imati full potencijal od jednoga.radiceti ko normalin sata ssd isto brzo ce ti otvarati igre programe i sustav. brzinu NVMe ssda ces dobiti tek kad imas dva ili vise u racunalo i izmedju njih izm,jenjujes podatke tako ces vidjeti 1500 mb pisanja citanja a ovako za igrice i normalno koristenje kompa bi radije uzeo obicni ssd taj 860 samsung je top i ustedio jos koju kinticu...ako mi nevjerujes odi na YT i vidjeces da normalni ssd otvara istom brzinom igre i aplikacije kao NVMe ssd..

sto se tice monitora ako ciljas brzi monitor sa 1ms reakcijom i minimalnom ghostinga onda je nabolji uvijek TN panel i va i ips mogu do 4 ms samo navodno ako je kako kazu grey to grey..imaju ips od 1 ms vec akli kostaju ko neki polovan auto vec. je da su boje i kutovi pogleda na tn panelu relativno losi jako ali zato imas najbrzi i najfluidniji panel..samo is vlastitog iskustva sam probao gtx 1080ti na freesync panelu i mogu reci da neradi bas najbolje,ima dosta flickeringa i nije skroz freesync ko sto ces imati osjecaj sa amd grafa ili gsync monitorom ako koristis nvdia grafu i freesync panel.moze se igrivo je i razlika se vidi od 60 do 144 Hz samo kazem iz  vlastitog iskustva i YTberi sto su rekli, nvida grafa i freesync ima svojih malih problema jos.


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11080 : 17. Ožujak, 2019., 15:00 »
Jel mi mozete sloziti full kompjuter za 8000 kn dobar procesor graficka neka bude 2060 ili 2070 nije bitno...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11081 : 17. Ožujak, 2019., 15:21 »
Evo isti prijedlog kao forumašu prije, samo jeftiniji case i napajanje (Uzishop)


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11082 : 17. Ožujak, 2019., 15:45 »
Imam jos pitanje imam procesor AMD A8 7600 sa grafickom Radeon r7 360 series od 2gb tipa fortnite ide uzas na najmanje postavke sad recimo da ubacio 1060 od 6 gb znam da bi postojao bottleneck al bi imao sigurno u fortu preko 100 fpsa stalno na sve low skoro jel da? pa da kasnije nadogradim procesor... htio bi vase misljenje

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11083 : 17. Ožujak, 2019., 15:59 »
Nebi na toj konfi fortnite trebao tako loše raditi. Provjeri temperature i clock cpu-a i gpu-a ingame (msi afterburner i sl. programi). Možda ti nešto throttla, a to se da rješiti... Možda bi trebao imati tako 100-njak fps +/- na low i sa svojom gpu

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11084 : 17. Ožujak, 2019., 16:16 »
Ja ni 60 nemam stvarno neznam u cem je problem
Di tocno da idem da to sve provjerim?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9