HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260793 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11085 : 17. Ožujak, 2019., 16:51 »
Ja ni 60 nemam stvarno neznam u cem je problem
Di tocno da idem da to sve provjerim?
https://www.youtube.com/watch?v=uIlMRRlKQGg

tu ces vidjeti jel imas problema sa clockovima ili temp. kao sto je kolega naveo mislim i ja da bi na toj konfi min postavke trebale biti vise od 60+FPS-a tu negdje sigurno oko 100... mozda moras samo ocistiti ventilatore ili promjeniti malo cescte termalnu pastu na cpu i gpu takodjer moze vec drasticno uviujek smanjiti temp.pogotovo na takvoj starijoj konfiguraciji ako nisi nikad mijenjao termalne paste vjv je to slucaj.

i odgovor na tvoje pitanje hoe biti BN 1060 taj proc.odgovor je da hoce i to veliki..znaci kupices graficku i dati novce za nesto so neces moci koristiti u najjacoj snazi i vidjet ces to na FPSovima,mozda ces dobiti lagani boost ali opcenito na kraju ces biti u minusu jel imaces grafu koju ces tjerati na najvise 50 posto snage jel procesor nemoze podjeti obradu podataka koju graficka radi.To je dosta slab apu od AMD-a cak je jedan pentium G4560 npr brzi od njega a ima samo 2 jezgre.
 Ako nemas bas novaca odi onda bolje na neki ryzen 2400G npr tu ces i bez graficke fortnite na min postavkama vrtiti na preko 60+fpsa a kombo 2400g sa nekom dobrom maticnom mozda isto dodje na rank cijene neke malo bolje 1060 6GB
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 17:12 op_maniak »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11086 : 17. Ožujak, 2019., 17:04 »
C:\Users\Matija\Desktop\Fortnite.jpg evo sad neznam dal je sve dobro

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11087 : 17. Ožujak, 2019., 17:07 »
to je samo na treuntak bilo 100 inace je 40 fpsa

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11088 : 17. Ožujak, 2019., 18:41 »
to je samo na treuntak bilo 100 inace je 40 fpsa
imas pravo na YT sam vidio gameplay  s tvojom konf i istina samo na trenutke je 100 oivako vecinom na nekih 30-50 FPS-a...mislim zao mi je reci ali ako zelis vise moraces otvoriti novcanik samo mislim 1060 na taj proc nije dobra odluka.
ja bi promijenio procesor za pocetak a kasnije nadogradio grafu.
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 18:45 op_maniak »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11089 : 17. Ožujak, 2019., 18:46 »
Ja ni 60 nemam stvarno neznam u cem je problem
Di tocno da idem da to sve provjerim?

Skineš msi afterburener - settings (zupčanik) - monitoring - kvačica na gpu temperature, može i gpu usage, core clock, zatim cpu1 temperature, cpu 1 clock..., cpu2, cpu3, cpu4 clock te za svaku kvačicu dolje staviš kvačicu za show in on screen display. Ostaviš msi afterburner upaljen pa onda upališ fortnite i gledaš on screen statistiku. Cpu bi ti trebao raditi minimalno za 3.1ghz, ako throttla vjerojatno je na 1.4ghz. Grafička bi ti trebala raditi na 1000mhz

C:\Users\Matija\Desktop\Fortnite.jpg evo sad neznam dal je sve dobro

Ne možemo mi tako gledati slike sa tvog pc-ja. Tako samo ti možeš vidjeti. Moraš uploadat na nekoj stranici (tipa postimage i sl.)
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 18:49 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11090 : 17. Ožujak, 2019., 18:53 »
Ja ni 60 nemam stvarno neznam u cem je problem
Di tocno da idem da to sve provjerim?


Skineš msi afterburener - settings (zupčanik) - monitoring - kvačica na gpu temperature, može i gpu usage, core clock, zatim cpu1 temperature, cpu 1 clock..., cpu2, cpu3, cpu4 clock te za svaku kvačicu dolje staviš kvačicu za show in on screen display. Ostaviš msi afterburner upaljen pa onda upališ fortnite i gledaš on screen statistiku. Cpu bi ti trebao raditi minimalno za 3.1ghz, ako throttla vjerojatno je na 1.4ghz. Grafička bi ti trebala raditi na 1000mhz

C:\Users\Matija\Desktop\Fortnite.jpg evo sad neznam dal je sve dobro

Ne možemo mi tako gledati slike sa tvog pc-ja. Tako samo ti možeš vidjeti. Moraš uploadat na nekoj stranici (tipa postimage i sl.)

vamo ide solidno
https://www.youtube.com/watch?v=W1s4A4ybsrU&t=154s

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11091 : 17. Ožujak, 2019., 19:00 »
https://postimg.cc/Xr5YFFhM evo sad mozete vidjet sliku

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11092 : 17. Ožujak, 2019., 19:02 »
i da, imam pitanje za tebe andrash vidim da se razumijes upc-ove,ja se ucim dosta jos toga citam i ovako ali ako si vec tu da te pitam: imam trenutno 650w be quiet gold napajanje i rx vega 64 od sapphire nitro+,sveukupno na nekom uredjaju sto mjeri W-tazu jel overclocako  mi vuce i do 590 w pa me zanima jel bi bilo pametni mozda otici na 750w. i drugo pitanje jel mogu koristiti 2 HDD-a u 0 RAID-u i na njih ukljuciti AMD STOREMI za jednim ssdeom od 120 gb i da ce raditi onda to zajedno. LP.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11093 : 17. Ožujak, 2019., 19:45 »
https://postimg.cc/Xr5YFFhM evo sad mozete vidjet sliku

Nisi stavio cpu clock, a to nas najviše zanima.... BTW prvo igraj neko vrijeme da se malo zagrije pc - pa onda vidi kakav je clock

Inače ne kužim zašto ti pokazuje više gpu i memorija...

@op_maniak


Citat:
Yes, enabling RAID instead of AHCI on the build-in SATA controller breaks compatibility with StoreMI. I ran into the same issue and had to disable RAID and reinstall the system. Its unfortunate...

Citat:
RAID mode is not supported by the Enmotus software. The system will need to be converted to a standard AHCI SATA based bootable system before FuzeDrive can be installed and configured.

Što se tiče potrošnje - dali se to odnosi samo na case ili je to mjereno iz utičnice u koju idu i monitor, printer... Pitam jer mi zvuči puno...
Uglavnom ako napajanje daje toliko ili više od toga na +12V onda je to OK. Eventualno promjeni ako ga stalno tako furaš, no pretpostavljam da je to u stress testu?
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 19:46 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11094 : 17. Ožujak, 2019., 20:01 »
https://postimg.cc/Xr5YFFhM evo sad mozete vidjet sliku

Nisi stavio cpu clock, a to nas najviše zanima.... BTW prvo igraj neko vrijeme da se malo zagrije pc - pa onda vidi kakav je clock

Inače ne kužim zašto ti pokazuje više gpu i memorija...

@op_maniak


Citat:
Yes, enabling RAID instead of AHCI on the build-in SATA controller breaks compatibility with StoreMI. I ran into the same issue and had to disable RAID and reinstall the system. Its unfortunate...

Citat:
RAID mode is not supported by the Enmotus software. The system will need to be converted to a standard AHCI SATA based bootable system before FuzeDrive can be installed and configured.

Što se tiče potrošnje - dali se to odnosi samo na case ili je to mjereno iz utičnice u koju idu i monitor, printer... Pitam jer mi zvuči puno...
Uglavnom ako napajanje daje toliko ili više od toga na +12V onda je to OK. Eventualno promjeni ako ga stalno tako furaš, no pretpostavljam da je to u stress testu?

znaci mjewreno je na uticnicu di je spojen samo kompjuter bez monitora jel sam htio izolirati samo PC i sto je u njemu.. znaöci prica je bila takva da imam OC ryzen 2600 na 4.25 sa 1.4v i LLC3, takodjer sam OC ram od tvornickih 3200 na 3666 i grafu sam u msi afterbnurneru digo max power limit i core na + 100 i HBM na 1050.imao sam napajanje be quiet od 500w i znaci stim OC i u igricama odlazio sam i na 550 uvijek jel je bilo gold napajanje od Be quieta ali mi se znalo nekad u teskim igricama gasiti komp pa kad sam vratio grafu na normalno onda je bilo ok.tu sam onda nakon dugo godina upgradeovo na 650w jel sam vidio 500 wnemogu to iako je gold certificirano od brenda proizvodjaca i sad mi doslovno skoro do 600w odlazi pa zato pitam ,mislim da tu napajanje vec auvijek radi blizu 100% i koliko je onda to eficijento i sve to. to je grafa nitro+ limited sto su radili ima 3 znaci 8 pin konektora i vjeruj mi MSi afterburner mi kaze OC samo grafa ide na nekada i peak (par sekundi ali ipak) preko 400w samo grafa a99 posto slucajeva mi je kako program kaze i sto mogu okom uhvatiti dok igram izmedju 250-350w. nekako mi vuce da je onda bolje imati koji w vise na raspolaganju nego gnjeciti neko napajanje zato eto i pitam za misljenej sta bi ti napravil tu?

a ovo za storemi bas ti hvala trazio sam i nisam mogo naci nigje neki konkretan odgovor bio sam spreman da kupim taj ssd jos od 120 gbi probati sam al ovako cu vjv samo raid0 na 2 HDD i redovbno backupati na vanjski disk
« Zadnja izmjena: 17. Ožujak, 2019., 20:14 op_maniak »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11095 : 17. Ožujak, 2019., 20:34 »
https://postimg.cc/gwnrMJgd
https://postimg.cc/fShLTvDT
to je sve kaj imam rikto sam preko yt al ja nemam neki cpu clock uopce da mi pokaze al mozda ima tu na slici nekoj
sta da radim?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11096 : 17. Ožujak, 2019., 20:37 »
https://postimg.cc/gwnrMJgd
https://postimg.cc/fShLTvDT
to je sve kaj imam rikto sam preko yt al ja nemam neki cpu clock uopce da mi pokaze al mozda ima tu na slici nekoj
sta da radim?

driveri sta je snjima kad si njih zadnji puta updateovo? jel ovih 50 ms odazvina na grafickoj mi je previse

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11097 : 17. Ožujak, 2019., 20:39 »
Imam onaj radeon settings mislim da se sami updataju preko toga...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11098 : 17. Ožujak, 2019., 20:41 »
Imam onaj radeon settings mislim da se sami updataju preko toga...


isplati se provjeriti na netu vidim da je zadnji: Revision Number
Adrenalin 2019 Edition 19.3.2 Optional

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #11099 : 17. Ožujak, 2019., 20:42 »
jel mi mos poslat link da ih probam updatat onda

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9