HCL.HR

Pomoć - Računar se gasi nakon minute

  • 24 Odgovora
  • 8966 Hitova
*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« : 06. Rujan, 2013., 16:40 »
Zdravo dečki,

Imam veliki problem ,upravo sam dobio jedan računar i kad sam došao kući probao sam da ga upalim međutim samo su radili ventilatori pr sekundi i off.E onda sam izvadio CMOS bateriju i ponovo stavio.Radi ! Ali kako radi.Radi minutu učitavanje krene teško da stigne windows logoa i sve se ugasi samo se čuje mali zvuk i sve se ugasi. Tako svaki put kadpokušam upalit.Imam dvije ram pločice pa sam ih naizmjenično vadio i pokušavao međutim izgleda nije do rama.Ne znam do čega je ? Pomozite hitno mi je :)

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #1 : 06. Rujan, 2013., 16:59 »
Vjerovatno ti je napajanje rikavela...
Eventualno termalna pasta, ali vjerovatnije da je ipak napajanje.  Ako imaš nekoga blizu, pozajmi od njega drugo napajanje pa probaj.

*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #2 : 06. Rujan, 2013., 17:18 »
Vjerovatno ti je napajanje rikavela...
Eventualno termalna pasta, ali vjerovatnije da je ipak napajanje.  Ako imaš nekoga blizu, pozajmi od njega drugo napajanje pa probaj.
Kako ću termalna pasta ,šta to ? ne kontam baš

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #3 : 06. Rujan, 2013., 17:56 »
Ma prvo ti provjeri napajanje...

*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #4 : 07. Rujan, 2013., 22:49 »
Napajanje provjereno,ispravno imam MS pro 550w atx i mjenjo sam drugu ispravno je napajanje,nezz šta je

Grafiku vadio radi i bez nje isto minutu ili manje pa se odjednom ugasi ali čuje se neki zvuk pri gašenju isto neki switch mada sam provjeravao prekidač msm da nije u njemu prob
« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2013., 22:56 sacred000 »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #5 : 07. Rujan, 2013., 22:57 »
Provjeri da li je sve pospajano kako treba- pogotovo ventilator na procu.
Hebga, kod ovakvih slučajeva ideš sistemom eliminacije...

*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #6 : 07. Rujan, 2013., 22:59 »
Njega sam čak skidao i propuho i opet vraćao ista situacija ,da li može bit kvar u procesoru ? Trenutno mi je Pentium D  @ 3.2gHz

E da i RAMove sam vadio jer imam dvije plocice pa naizmjenicno mjenjao jednu po jednu medjutim ista situacija znači napojna ,ram,prekidač i grafička su uredu ,šta još ostaje ?
« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2013., 23:01 sacred000 »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #7 : 07. Rujan, 2013., 23:04 »
Da, kao što rekoh na početku- možda ti se sasušila termalna pasta (koja je između proca i hladnjaka). Mada ne bi trebalo da ga tako brzo gasi... :solidus:
Ako je u tome problem, onda je trebaš zamjeniti... Niti je to neka velika muka, niti je skupo- ima na YT tutorijal čak i na našem jeziku.

Btw, da nisi naknadno ugrađivao neke komponente- neposredno prije tih problema? Jesi možda klokao proc?

*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #8 : 07. Rujan, 2013., 23:09 »
Ne nisam prije nego što sam ga donio kući radio je normalno i onda sam ga  u autu vozio nekih 2-3 sata ,došao kući itakva situacija koju sam prethodno objasnio .Nezz sumnjam da je se moglo nešto u vožnji poremetit  :S

Ništa nisam mjenjao dirao niti clockao

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #9 : 07. Rujan, 2013., 23:13 »
Prilično neobično, moram priznati... I na žalost, ne pada mi ništa više posebno na pamet- osim da provjeriš još HDD... Mada on i nema baš neke veze sa gašenjima, ali hajd. :solidus:

Ja sam jednom prekopao cijeli komp jer se naglo ugasio- da bi na kraju shvatio da sam nogom slučajno pritisnuo prekidač na produžnom kabelu i ugasio ga. :fpalm::bonk:

*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #10 : 07. Rujan, 2013., 23:16 »
da zna se nekad desiti tako smiješne stvari patiš se dva sata da se kasnije ispostavi da si neki prekidač ostavio ugašen ,ali ovo je sad ozbiljna situacija msm sve sam provjeravao kolko sam mogo hdd je uredu provjeren je možda cmos baterija ili procesor što je moja pretpostavka trenutno

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #11 : 07. Rujan, 2013., 23:20 »
Da je baterija, ne bi ti se gasio nego bi izbacilo upozorenje odmah prilikom podizanja BIOS-a.
Ostaje još jedino proc... :solidus:

*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #12 : 07. Rujan, 2013., 23:24 »
Odnijeću na servis da oni ubace neki drugi sa istim socketom pa da probaju :S ,mada ce me ogulit u servisu ,drugi procesor vjerovatno ce mi stavit core2duo sto je bolje a i skuplje i plus kolko ce mi uzet za popravak samo :wildboy:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #13 : 07. Rujan, 2013., 23:26 »
Čuj, ako ti ploča podržava dual core procove- onda bi bilo bolje da pazariš nešto polovno preko oglasnika za 100-200 kuna i sam ugradiš.

Ali tek kad budeš siguran da je u procu problem... :kava:

*

sacred000

  • *
  • 42
  • Perspektiva nam je jeftina cigara
Odg: Pomoć - Računar se gasi nakon minute
« Odgovori #14 : 07. Rujan, 2013., 23:29 »
Jebiga jedini način da provjerim je servis niko od drugara nema proc sa socketoom 755  :P  a podržava sreća sve i quad core i sve al imam para za core2duo 2.2 maximalno  tako da moram na servis nema mi pomoći. Ipak tebi hvala druže kad si se potrudio pomoći :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9