HCL.HR

Popusti, dobre ponude i nagradne igre!

  • 163 Odgovora
  • 133737 Hitova
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #45 : 18. Siječanj, 2017., 21:09 »
Moj g4560 sutra dolazi kod frenda u Njemačkoj, naručio ga prije par dana na casekingu, pisalo da im dolazi 18.01, danas pogledam, piše 1.2., ja pošaljem mailom da ga otkažem, kad oni meni vrate da je poslan, i stvarno već je u dhl-u, izašao me 490kn sa dostavom, samo što će kod mene doći tek za mjesec dva, ali ionako slažem konfiguraciju po malo, ganjam gdje vidim popuste
Ali čini se kao mala zvijer za krenuti slagati konfu
To mi je prva komponenta 😂



*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #48 : 27. Siječanj, 2017., 16:21 »
Ako nekome treba 1155 i5-ica, a ne može naći ili ne želi polovno

https://www.centro.hr/procesor-intel-core-i5-3350p.aspx


*

andrash

  • ******
  • 5939

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #51 : 21. Veljača, 2017., 21:10 »


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #53 : 04. Ožujak, 2017., 17:12 »
A jesi stavio u košaricu i otišao na checkout?!? Dodaju ti naš porez pa si opet u banani  :hihi:


A i ne šalju u HR

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #54 : 04. Ožujak, 2017., 17:34 »
Ovo je u UK, znači bez poreza za nas.
Samo je slanje malo upitno.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #55 : 04. Ožujak, 2017., 17:51 »
A jesi stavio u košaricu i otišao na checkout?!? Dodaju ti naš porez pa si opet u banani  :hihi:


A i ne šalju u HR

Šalju svi europski amazoni u hr. Hr porez i dostava je uključena u one cifre što sam gore rekao :D (drugi su radili check out)

Kupovao sam već sa španjolskog amazona (dostava bila 46 kn :D).



Mene je dakle izašao 794kn sa svime, a kod nas je bio oko 1150-1200kn tada (a i to je bila odlična cijena). Registrirao se, te samo unio onaj prednji broj sa vise, te ostale podatke i to je to.

Uglavnom vani se porez kreće oko 20% (fra, gb i špa 20%, ger 19%), tako da ne nadoda puno.

Amazoni su još najjači za logitech periferiju, zna biti akcija od 30% pa sve do duplo jeftinije

Malo bi bilo zajebanije oko reklamacije (u smislu informiranja gdje i kako), no i to se riješi. Sve više ljudi kuka da im u shopovima tipa ADM rekalamacije traju preko 40-50 dana, tako da bi možda čak išlo i brže nego kod nas. U svakom slučaju za toliku razliku u cijeni se isplati. Naravno samo pojedini itemi na velikoj akciji
« Zadnja izmjena: 04. Ožujak, 2017., 18:07 andrash »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #56 : 04. Ožujak, 2017., 18:10 »
Ovo je u UK, znači bez poreza za nas.
Samo je slanje malo upitno.


Amazon ti upuca porez pri zadnjem koraku naplate. Tako da ne plaćaš Uk porez nego HR...  :hiha2:  I tako za sve države članice EUa... Osim ako preko amazona ne kupuješ od nekog drugog retailera, ali ako je baš amazon onda ti naplate HR porez...


@andrash
Znam sve, kupovah neke stvari, ali ova prva grafa o kojoj pričam ne ide iz UK u HR... Piše i pri naplati, a piše ti i na infou ispod opisa i cijene...





A druga grafa kada ti dodaju HR porez je 250€ i to je onda cca 1900kn... Tako da nikada nisu te cijene i netko očito nije išao na checkout s HR adresom...





Znam šta pričam kad je amazon u pitanju i kakvu politiku vode... Ispadne za HR osjetno skuplje, nažalost...  :hiha2:

EDIT: A najčešće iste akcije se nalaze i kod nas i na kraju istu grafu dobiješ u Protisu za istu cijenu i odmah isti dan ideš s njom doma i imaš HR garanciju... KLIK


A znam i o čem se radi jer je sad akcija kod dobavljača u tijeku... A dobavljači rade akcije kakve dobiju iz EUa... Prema tome štoje u EU na sniženju to je i u HR (samo ovisi koliko treba vremenski da se dođe do akcije u HR).


Kod nas je problem taj što su ranije (a i danas neki shopovi) robu uzimali i odmah plaćali dobavljačima i onda ti on neće dati popust ili akciju iako je u cijelom svijetu akcija kad ju je on kupio po full cijeni...


No danas, Bogu hvala, dućani imaju povezane svoje shopove sa shopovima dobavljača i često puta nemaju to fizički u dućanu, ali ako naručiš - taj dan roba dođe.
I zato danas imamo konačno akcije kakve su i u ostatku svijeta jer je situacija puno povezanija. Praktički gledajući xy dućan vidiš zalihu dobavljača, a ne njihovu zalihu. I zato su i cijene korektnije i ažurirane za razliku od ranije...


« Zadnja izmjena: 04. Ožujak, 2017., 18:23 Hrv4tin4 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #57 : 04. Ožujak, 2017., 18:21 »
Da i ja sam se logirao. Ne znam, tip koji je to našao je rekao ravno 1500kn

A za ovu francusku rx 480 8gb msi gamign od njihovih 229 eura, kaže njemu sa "sa poštarinom do Zagreba : 239,58€"
Ali da, i tih 250€ što dobiješ je super opet je 1850kn vs 2300+. Ima u edigital za 2100, ali rađe bi sa amazona  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 04. Ožujak, 2017., 18:25 andrash »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #58 : 04. Ožujak, 2017., 18:24 »
Nije tako, upravo sam ti nadopunio zadnji post ;)
Cijena je ISTA. I malo sam objasnio kako danas naši shopovi i dobavljači funkcioniraju...


I ne znam šta je tvoj frend radio, ali to je nemoguće. Možda nije išao do zadnjeg koraka jer tek kada klikneš karticu kojom plaćaš i zadnji klik kupi onda tek izbaci pravu cijenu.
Probaj sam pa ćeš vidjeti.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Popusti, dobre ponude i nagradne igre!
« Odgovori #59 : 04. Ožujak, 2017., 18:27 »
« Zadnja izmjena: 04. Ožujak, 2017., 18:29 andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9