HCL.HR

Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?

  • 6 Odgovora
  • 12952 Hitova
Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?
« : 21. Studeni, 2017., 18:51 »
Pozdrav ekipa,

imam filing da mi novi komp ne radi kako bi trebao, konkretno graficka. Naime, kupio sam nedavno nove komponente (ryzen 5, Strix 1080ti, vengeance lpx 16gbB350 PLUS) i monitor Asus  PG278QR koji sam poslije radi nekih sitnih problema zamjenio sa AOC Agon AG271UG.

Problem sam primjetio jucer, kad sam na novi monitor prikopcao stari komp u kojem je vec relativno stara HD5670 koja je jos onda kad sam ju kupio vrijedila 700kn. Slika na monitoru sa tog starog kompa je za nijansu ostrija i to vidljivo ostrija. Konkretno onaj WIn10 logo na desktopu mi na starom kompu izgleda puno lijepse i vrlo su jasno vidljivi rubovi tog prozora, dok na 1080ti je sve to nekako lagano zamuceno. Stari komp je bio spojen HDMI-jem, a novi sa DP-om. Pokusao sam istim HDMI-jem spojiti 1080 na monitor i nisam nista dobio. Pokusao sam sa vise razlicitih hkablova i razlicite utore na grafickoj, no bez promjene. Cak je i vidljiva razlika u filmovima. Jednostavno stara kanta mi prikazuje bolju sliku nego graficka od 800€ i to me malo brine. Ocekivao sam kvalitetu slike kao na demo ekranima, s obzirom na cijenu, no to ocito nisam dobio.
Driveri na 1080 su zadnji, friski, postavke su sve na defaultu.
Ima li nesto sto bi se na njoj mozda trebalo napraviti ili ona mora gurati outofbox bez petljanja po opcijama?

Hvala svima unaprijed
"Kad ja tamo, a ono međutim"

Odg: Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?
« Odgovori #1 : 21. Studeni, 2017., 22:25 »
glupa stvar ali probaj stavit 1080 u stari komp, nema veze za bottleneck pa vidi. ak ti i tam izgleda tak grafa ti je u banani i nosi to nazad :D
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

Odg: Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?
« Odgovori #2 : 22. Studeni, 2017., 22:05 »
Moze li uopce neka druga komponenta praviti taj problem osim same graficke?
"Kad ja tamo, a ono međutim"

Odg: Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?
« Odgovori #3 : 24. Studeni, 2017., 11:24 »
Ok, update situacije. Ubacio sam staru HD5670 u novi komp i slika je jednako shitty kao i sa 1080ti, tj stari komp sa starom grafom prikazuje ostriju sliku nego novi komp sa obje. Bas fali ostrine na rubovima. A sta sad? Odakle pocet?
"Kad ja tamo, a ono međutim"

Odg: Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?
« Odgovori #4 : 28. Studeni, 2017., 17:23 »
Ok, update situacije. Ubacio sam staru HD5670 u novi komp i slika je jednako shitty kao i sa 1080ti, tj stari komp sa starom grafom prikazuje ostriju sliku nego novi komp sa obje. Bas fali ostrine na rubovima. A sta sad? Odakle pocet?

mozda ti je pcie u banani na ploci, drugo mi nis ne pada na pamet? nosi to u servis :D
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?
« Odgovori #5 : 28. Studeni, 2017., 18:49 »
Prije će biti da je nešto do monitora ako je slika "shitty" sa oba dvije grafičke. Pretpostavljam da je otvarač topica riješio neke banalne stvari poput drivera grafičke odnosno rezlucije monitora?

Odg: Potencijalno problem sa grafickom 1080ti?
« Odgovori #6 : 29. Studeni, 2017., 19:59 »
Problem je rijesen. DP kabal je bio neispravan. Bio u trgovini gdje sam kupio grafu i kazu da su inace ti kablovi sto dodju uz grafu srot, pa i QC na takvim stvarima steka. Uzeo novi kabal i sve fercera kako treba
"Kad ja tamo, a ono međutim"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9