HCL.HR

pregrijavanje grafičke kartice

  • 15 Odgovora
  • 11494 Hitova
pregrijavanje grafičke kartice
« : 08. Ožujak, 2016., 17:20 »
Pozdrav svima :)
ovako imam problem sa pregrijavanjem grafičke kartice xfx hd 6850, trenutno igram Firewatch te mi temperature budu oko 90 stupnjeva a fan speed blizu 100%.
Druga igra koju igram je PES16 te su mi temperature malo niže 70-80.
Mijenjao sam termalnu pastu i čistio fan ali opet isto.
No prije otprilike 2mj.nisam imao takvih problema, igrao sam i GTA V, na kojem su temperature bile prihvatljivih 60 C. Ako netko zna kako rješiti problem bio bi zahvalan.
Hvala

Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #1 : 08. Ožujak, 2016., 18:20 »
1. kako si siguran da je fan 100% u amd catalyst pogledao ili
2. koliko je stara i da li ima garanciju


temperatura prema google trebala bi biti oko 40-50C http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2010/11/06/xfx-radeon-hd-6850-review/7


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #2 : 08. Ožujak, 2016., 19:13 »
Vjerojatno ti cooler nije dobro sjeo i sada se konačno i odvojio od chipa.


Hajde lijepo ponovno rastavi grafičku, počisti staru termalnu pastu s coolera i chipa i zatim stavi samo zrno graška na chip i dobro stisni cooler.

Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #3 : 08. Ožujak, 2016., 21:48 »
Da pogledao sam u amd catalyst-u i tamo mi fan bude u trenutku igranja 100%.
Ne znam koliko je točno stara jer sam kupio rabljeni komp. (nema garanciju)

Probati ću je ponovno rastavit i promijeniti ponovno pastu pa javim detalje.

Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #4 : 09. Ožujak, 2016., 02:40 »
onda je ovo što je Hrv4tin4 napisao nije dobro hladnjak sjeo.

u budućnosti ako su vam dobre temperature grafičke kartice nemojte mijenjati termalnu pastu jer je nepotrebno. Samo hladnjak očistite od prašine. Više možete zeznuti nego popraviti. Pasta sa mijenja samo ako neki problem, prestanak rada ventilatora ili promjena boljeg hlađenja.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #5 : 09. Ožujak, 2016., 06:33 »
Ne, ovisno o upotrebi termalna pasta se redovno mijenja svake cca 2 godine. Jer se stvrdne od dugotrajne izloženosti velikim temperaturama pa gubi svoja svojstva.

Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #6 : 09. Ožujak, 2016., 14:28 »
Ne bi se složio. Termalna pasta je iz razloga da bolje provodi temperaturu sa procesora na hladnjak. Ako je temperatura kao prvog dana nema potrebe mijenjati pogotovo za prosječnog korisnika. Isto tako postoji mogućnost gubitka garancije ako se to radi na grafičkim karticama. Za osobu koja koristi tvornički hladnjak te ne overclocka nema potrebe naravno ako su temperature pristojne.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #7 : 09. Ožujak, 2016., 14:30 »
Pročitaj ponovno što sam napisao... Kod dugotrajnog i intenzivnog korištenja se treba mijenjati, a ne kod prosječnog korisnika i prosječnog korištenja

Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #8 : 09. Ožujak, 2016., 18:07 »
Onda očigledno prosječnog korisnika različito vidimo. Za mene prosječni korisnik je onaj koji drži sve komponente računala na stock nebitno koliki vremenski potroši upaljeno isto računalo. Ajde da završimo da se slažemo se da se ne slažemo, lp

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #9 : 09. Ožujak, 2016., 20:33 »
Pa i "prosječan korisnik" mora kad-tad mjenjati pastu ako ima cpu ili gpu dovoljno dugo. Normalno da će sve funkcionirati normalno 2-3 god. dok ima i garanciju, ali tko zaguzi komponente, pogotovo 5+ godina svakako bi bilo dobro promjeniti. Recimo ja sam svom laptopu kad je imao samo 1,5 god. promjenio pastu i vidila se poprilična razlika u temp. (zaboravio sam koliko točno). Doduše i nešto malo prašine se počistilo tako da nije ni sve do paste.
 
Mislim i da su te paste od 20-30kn kvalitetnije od tvorničkih

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #10 : 09. Ožujak, 2016., 23:25 »
Ko da prosječan vozač po par godina i neznam kolko desetaka iljada km ulje ne mijenja. Može on bit prosječan kolko oće, činjenica je da to treba odradit, odnosno da bi bilo poželjno da neš ne rikne down the line.

Aftermarket paste su definitivno bolje, pogotovo ak se uzme neš normalno a ne ove generčike za par kn. Takve će trajat i dulje od ovih defaultnih koje se poprilično brzo u keramiku pretvore i onda su niš koristi.

Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #11 : 11. Ožujak, 2016., 10:34 »
ponovno sam promijenio pastu i očistio fan na grafi, sada su temperature puno bolje. Ne prelaze 70c u igrama.
Hvala svima. Lp

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #12 : 11. Ožujak, 2016., 18:12 »
S cime je najbolje ocistiti fan od grafe,odnosno sve fanove u PC-u,a da je efikasno i da nije opasno da ostetim komponente.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #13 : 11. Ožujak, 2016., 18:22 »
Imaš za kupiti komprimirani zrak. S njime možeš lako i efikasno sve očistiti. Isto tako možeš ventove skinuti i lagano ih očistiti s kistom za vodene boje ili tempere.
Al najsigurnije ti je s komprimiranim zrakom ili slabijim kompresorom.
Možeš s druge strane staviti odmah i usisavač pa da se ta prašina ne razbježi uokolo - odmah ju usisaš.

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: pregrijavanje grafičke kartice
« Odgovori #14 : 11. Ožujak, 2016., 22:45 »
Hvala,ja sam se razmisljao samo sa usisavacem al nisam bas siguran dali je to dobro.
Cek moram li grafu vadit iz lezista da je ocistim dobro ili mogu onako dok je unutar PC-a
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2016., 22:49 The one »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9