HCL.HR

Pregrijavanje HDD-a

  • 4 Odgovora
  • 1754 Hitova
*

oetam

  • **
  • 221
Pregrijavanje HDD-a
« : 17. Kolovoz, 2013., 12:01 »
Za vrijeme Igranja Bf3, računalo se ugasi. Evo slike, procesor se isto zagrijava, ali najviše je HDD kritičan.



Uploaded with ImageShack.us

Odg: Pregrijavanje HDD-a
« Odgovori #1 : 31. Kolovoz, 2013., 16:30 »
Očisti prašinu u kućištu

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Pregrijavanje HDD-a
« Odgovori #2 : 31. Kolovoz, 2013., 18:04 »
U mene se temperatura HDD-a kreće između 60-65 C i to još držim jednu stranu kućišta otvorenu, ali nisam primjetio nikakve problema, mislim da se kod tebe grafička pregrijava. Kao što je Buffic777 rekao otvori ga i očisti prašinu sa svega što možeš (počevši od grafičke). Te temperature što ti Speecy pokazuje jesu li dobijene prije nego što si ušao u igru, jer ako je grafička zagrijana na 61 C prije ulaska u igru, tokom igranja se možda popne i na 80 C pa ti se zbog toga ugasi (da bi se spriječilo oštećenje). Samo mu fino očisti prašinu i riješit ćeš to ;)

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Pregrijavanje HDD-a
« Odgovori #3 : 31. Kolovoz, 2013., 20:07 »
Nakon što mu se ugasio računalo i opet upalio nakon 1min, pogledali smo onda, tada je temp grafičke bila na 61C.
A bojim se samo da ne rikne HDD. Ijako mi je ovo prvi put da se to pregrijava. Ja imam HDD od 1Tb već 6g i još uvijek radio super i negrije se. Samo me ovo čudo. Jesam obrisao sam prašinu, ali HDD je na dodir vruć.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Pregrijavanje HDD-a
« Odgovori #4 : 31. Kolovoz, 2013., 21:05 »
Temperatura za 1 min može drastično spasti (min 10-ak C a možda i više), de vidi koliku ti temperaturu grafičke pokazuje kada ništa ne radiš (kod mene npr. temp grafičke kada nisam u igri je negdje oko 40 a kada igram tada je oko 60 C). Mislim da se ne trebaš brinuti za HDD, jest da Speecy pokazuje "crveno" ali nije HD ništa manje otporan od grafičke koja može bez problema raditi i na 70 C pa što ne bi mogao i HD na 60 (kod mene već odavno radi na toj temperaturi).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9