HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 548462 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #375 : 03. Veljača, 2016., 10:42 »
Seasonic, Corsair, EVGA, XFX, Fractal, to su brandovi ali i oni među svojom ponudom imaju ne baš bajnih napajanja, kao recimo Corsair VS serija, iako mnogo toga proizvodi seasonoc za ostale. Uglavnom ti je pravilo koliko novca toliko muzike.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #376 : 13. Veljača, 2016., 12:24 »
Malo se planiram grafički pojačati pošto moja stara GTX680 već polako štuca na nekim igrama.
Problem je nastao kada sam u oglasniku vidio da lik prodaje novu, zapakiranu GTX680, tada je u pitanje došla kupnja nove grafičke.
Dali bi bilo bolje kupiti još jednu GTX680 pa ih staviti u crossfire, ili prodati ovu grafičku i kupiti 980icu?

EDIT
Da, i napajanje mi je sada na nekih 40%, a novi proc (sadašnji i5 3550) svakako ide.
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2016., 12:25 Aerys Targaryen »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #377 : 13. Veljača, 2016., 12:46 »
Ne isplati se uzimati 2 grafičke kada ne podržavaju sve igre SLI, a čak i one koje ga podržavaju ne funkcioniraju uvijek najbolje pa ispadne kao da imaš samo jednu karticu...
VRAM ti ostaje isti, ne dupla se.


Ja bih na tvom mjestu (iako nisi naveo sve što se traži iz prvog posta) gađao GTX 980ti ili AMD Fury X, iako bih prednost dao nVidii.


Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #378 : 13. Veljača, 2016., 12:56 »
Traži se FPS u zahtjevnijim igrama. Da, to i mene muči što rijetko kada naletim na SLI podršku.
A onda nvidia, naravno :)

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #379 : 13. Veljača, 2016., 15:04 »
U svakom slučaju je bolje imat jednu jaču karticu nego više slabijih, podrša nije nešto i više je problema generalno sa crossfire/SLI kombinacijama. A da ne pričamo u cicanju struje :D

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #380 : 13. Veljača, 2016., 18:06 »
Problem te gtx 680 su 2GB vrama, i radit SLI sa njom nema nikakvog smisla. Da se mene pita izdrzi sa tom gtx 680 do ljeta dobra je to grafa i uzmi novu seriju od AMD-a takozvani Polaris, posto Nvidia po svemu nece do 2017 izbacit novu seriju kako se špekulira zbog određenih problema da ne pricam sad.

Kad izađu grafe na novom proizvodnom procesu i gtx 980ti i sve ovo danas ce brzo biti zaboravljeno ionako.
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2016., 18:08 HighEnd »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #381 : 13. Veljača, 2016., 22:50 »
Nvidia nece izbaciti novu seriju? Pa zasto?
A sa AMDom sam posvadan jos iz doba 4870, kada su mi dvije takve riknule. Od tada na mene puno vise utjecu price o temperaturama AMDovih kartica, osjetljiviji sam na pisanja o problemima sa driverima, nego bi netko drugi mozda bio... Hvala na preporuci, drugu 680ku sada sigurno necu kupovati, a za novu seriju nvidia kartica me zanima zasto ih nebi trebalo biti ove godine... :/

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #382 : 14. Veljača, 2016., 01:13 »
Prodaj tu 680 i kupi gtx 970 ili 980ti.
Kupnja gtx 980 je besmislena jer je ta kartica jako lose cjenovno pozicionirana u odnosu na performanse, nesto jaca od 970 a mnogo skupnja.

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #383 : 14. Veljača, 2016., 01:42 »
Idi na gtx 970 što se tiče nVidie. Gtx 980 je negdje 20% jaca od 970-ke, ali je zato dosta skuplja. 980Ti je po mom misljenju preskupa i bespotrebna ako nećes igrati na rezi vecoj od 1080p. Ako se odlučiš za amd-a idi na r9 390, iako ne preferiram amd kartice ova ti je i više nego dobra za trenutačni gaming. Ovo ti je moja neka preporuka i poželjno bi bilo da kažeš budžet da ljudi znaju okvirno šta predložiti  :thumbs:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #384 : 14. Veljača, 2016., 09:16 »
Nvidia nece izbaciti novu seriju? Pa zasto?
A sa AMDom sam posvadan jos iz doba 4870, kada su mi dvije takve riknule. Od tada na mene puno vise utjecu price o temperaturama AMDovih kartica, osjetljiviji sam na pisanja o problemima sa driverima, nego bi netko drugi mozda bio... Hvala na preporuci, drugu 680ku sada sigurno necu kupovati, a za novu seriju nvidia kartica me zanima zasto ih nebi trebalo biti ove godine... :/


Biti će ih ove godine. Lupeta gluposti. Po neslužbenim informacijama jače kartice bi se trebale pojaviti već oko Travnja ove godine znači ekvivalenti Titanu i 980ki, a nakon toga iza Lipnja bi trebale doći i viši srednji rang koji je ekvivalent 970ki.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #385 : 14. Veljača, 2016., 10:18 »
Slutim još jednu prepirku...  :hihi:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #386 : 14. Veljača, 2016., 17:34 »
Nvidia nece izbaciti novu seriju? Pa zasto?
A sa AMDom sam posvadan jos iz doba 4870, kada su mi dvije takve riknule. Od tada na mene puno vise utjecu price o temperaturama AMDovih kartica, osjetljiviji sam na pisanja o problemima sa driverima, nego bi netko drugi mozda bio... Hvala na preporuci, drugu 680ku sada sigurno necu kupovati, a za novu seriju nvidia kartica me zanima zasto ih nebi trebalo biti ove godine... :/


Biti će ih ove godine. Lupeta gluposti. Po neslužbenim informacijama jače kartice bi se trebale pojaviti već oko Travnja ove godine znači ekvivalenti Titanu i 980ki, a nakon toga iza Lipnja bi trebale doći i viši srednji rang koji je ekvivalent 970ki.

Zato bi lupetao? pa napisao sam da se špekulira tako, nisam rekao da ce tako i biti...
Inace prouci malo ovaj link http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=2886155&postcount=47

Ako to bude tako kako si rekao odaberi restoran, idemo skupa ja castim, ako nebude tako ti castis... dogovoreno ;) ?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #387 : 14. Veljača, 2016., 17:50 »
Nemam ja baš vremena za restorane jer imam pametnijeg posla.
Ali da ne skrećemo previše s teme. Ako ne izađe Pascal u 2016. godini kupujem ti jedan Humblebundle po želji. Ako pak izađe Pascal u 2016. onda kupuješ ti meni i ito je to.




*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #388 : 14. Veljača, 2016., 19:31 »
Nisam tolko hrabar da kazem da nece bas prije 2017 doc Pascal posto je to ipak špekulacija, ali definitvno mogu potvrdit da nece izac po tim datumima kad si ti rekao.
Ja tvrdim da Pascala nebude prije 9.tog mjeseca ako ti pase takva oklada dogovoreno, ja ti kupujem humble bundle po izboru, a ako ja pobjedim ti meni nesto od hardvera, neki externi HDD dodatnih 2x4GB rama ili nesto slicno, tesko je odrediti sta kad neznam koja je vijednost tvoh humble bundlea.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #389 : 14. Veljača, 2016., 19:34 »
Da se mene pita izdrzi sa tom gtx 680 do ljeta dobra je to grafa i uzmi novu seriju od AMD-a takozvani Polaris, posto Nvidia po svemu nece do 2017 izbacit novu seriju kako se špekulira zbog određenih problema da ne pricam sad.



Tvoje riječi, ne moje. Oklada ostaje ako ne izbace do 2017. kao što si i sam gore naveo. Ali dosta o tome i skretanju s glavne teme.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9