HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 548388 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #450 : 06. Ožujak, 2016., 17:50 »
Da, ali tvoja kartica čak i bez OC-a radi na većem taktu nego referentna...

Dakle tvoja bez OC-a radi na 1147 MHz
Referentna je na 1050 MHz, tako da probaj spustiti clock na 1050 MHz pa s time napravi prvi test, a onda nasviraj na maksimum koliko ide.
Samo mislim da Uniengine nije bas za to, možda je 3D Mark ipak bolji, ili pak oni testovi in-game, primjerice u Metro 2033 ima takav test (a igra je dosta zahtjevna čak i dan danas), ne znam.

Mozda sam malo pretjerao s tih 30%, bit će da je ipak oko 20ak % ali vidit ću još.

Uglavnom, htio sam reći da se isplati dati tih 100 ili 200 kn više za ''GAMING'' varijantu grafičke kartice jer daje bolji čip (gauntlet) i bolje hlađenje i time se postignu stabliniji viši taktovi, ali tehnički gledano, spustimo li taktove takve kartice na referentne, možemo dobiti puno hladniju karticu koja bi mogla imati duži životni vijek,
« Zadnja izmjena: 06. Ožujak, 2016., 17:53 Spectred »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #451 : 06. Ožujak, 2016., 18:34 »
Pozdrav!
Evo da ne otvaram novu temu budem napisao svoj problem ovdje. Već duži period mi s vremena na vrijeme pri paljenju kompa na monitoru pokaže no signal, no problem se je često rješavao jednostavno restartom računala. No u posljednje vrijeme problem je sve učestaliji, a zadnji par dana zna mi se desiti da uopće kompjuter ne upali po 2-3 dana i onda odjednom upali. Zamjenio sam dva monitora (isti problem), zamjenio sam 2 HDMIa i VGA (isti problem) ostaje mi samo da posumnjam u grafičku karticu? Stoga htio bih vas zamolit da mi preporučite neku grafičku karticu (vjv bi polovnu uzeo). Sad mi je stvarno potrebno maturant sam i ne mogu si sad dopustit da nemam kompjuter prvenstveno zbog škole. Imam staru konfu tako da znam da se ni ne isplati neke bjesne kartice uzimat, na kraju krajeva niti ne mogu ih stavit na moj komp ali ako bi ste mogli preporučit neku malo bolju od moje, a onda ću na jesen uzimat laptop  za faks.
Konfiguracija:
GPU: AMD Radeon 6800hd series
CPU: AMD Phenom(tm) II X4 965
Ram: 6gb
Matična:ASrock 970 Extreme3

Hvala unaprijed.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #452 : 06. Ožujak, 2016., 18:47 »
Nisi napisao jednu od najbitnijih stvari - napajanje...
Aj napiši i to pa ćemo vidjeti.


Ako ti se računalo ne pali može biti do bilo čega - RAM, PSU, HDD i itd.
Jesi možda probao s drugim napajanjem?
Jesi uopće probao svoju grafičku kod nekog drugog? Ako tamo radi normalno onda nije ona uzrok tvojim problemima.
I na kraju krajeva nisi napisao kolili ti je budget.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #453 : 06. Ožujak, 2016., 18:58 »
nasty-rabbit

Ja bi isto prvo gledao napajanje, izgleda da na moleksu ne pušta dovoljno ampera ili napon/amperaža zeza na PCI-E utoru.

Ako se ne varam na malo jačim AMD Radeon 6850 ima čak dva 6-pinska moleksa, pa ako imaš slabije napajanje ili napajanje koje baš nije kvaliteno, zna biti problema jer grafa ne može povući dosta struje.

Dali ti se tokom igranja zahtjevnijih igara znala grafička izgastiti, ili da se komp jednostavno resetira i baci plavi ekranž?

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #454 : 06. Ožujak, 2016., 19:20 »
My bad :P
NIsam neki znalac na ovom području pa sam zaključio da napajanje nije bitno (kek).
Budem otvorio stranicu od kompa pa pogledao o kojem je napajanju riječ (EDIT ću).
Što se tiće budžeta što manje to bolje, definitivno ne bi preko 1000kn išao. Kao što rekoh bitno mi je sad prvenstveno zbog škole, a na jesen iovako idem na faks u drugi grad pa neću uzeti kompjuter sa sobom nego ću kupit novi laptop. Opet ne bih htio ni neku goru grafičku od svoje ( s pretpostavkom da je u grafičkoj problem) pa da ne budem bio u mogučnosti igrat igre koje trenutno igram na PCu zbog nekog downgradea grafičke.
@Spectred - Ne, nije mi se nikad komp izgasio tako. Kažem, samo pri pokretanju kompa ja upalim monitor a ono sve crno i pojavi se no signal, prije se to jednostavno restartom rješavalo, a sada je problem sve učestaliji i ponekad se ne želi rješiti restartom nego ga jednostavno pustim na miru i onda dođem na komp za 5-6h, dan-dva i onda proradi.


EDIT: radi se o nekom cooler masterovm RS-460-PCAP-I3
« Zadnja izmjena: 07. Ožujak, 2016., 15:41 nasty-rabbit »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #455 : 07. Ožujak, 2016., 17:11 »
Jesi probao druge drivere, provjerio temperaturu i sl. Također nečiju drugu grafu u svoj pc ili svoju u drugi pc...


Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #456 : 21. Ožujak, 2016., 21:22 »
Pozdrav,
ovo su podaci o stolnom računalu:
Manufacturer: ASUSTeK; Processor: Intel (R) Core (TM) 2 Quad CPU Q8400 @ 2,66 GHz; Installed memory (RAM): 4 GB;
System type: 64-bit OS, a radi se o prijatelju kojeg zanimaju sve novije igrice (Gta 5, Middle Earth Shadow of Mordor, Watch Dogs, Call of Duty...). Model grafičke kartice je NVidia GeForce GTS  250, integrirana; 2797MB; display mode: 1680x1050 (32Bit; 59 Hz); Generic PnP monitor.
Problem je što mu neke igre štekaju, a neke ne može niti igrati jer traži DirectX-12 što grafička kartica ne podržava pa je upit sljedeći: je li bolje upgrade-ati ovu postojeću grafičku karticu (i ako da, kako i koliko bi to koštalo?) ili kupiti novu (ako da, koju preporučate i kako se kreću cijene?). U svakom slučaju puno, puno hvala za savjet/e! Živjeli! :piva:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #457 : 21. Ožujak, 2016., 21:55 »
To je sve staro ko biblija i nije za igranje novih igara, najbolje bi bilo to prodati za neku sicu, pa onda izgraditi novi komp od polovnih komponenata sa njuškala ako se nema para, ako bi iz ducana onda vam treba od 3500kn pa nadalje.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #458 : 22. Ožujak, 2016., 00:17 »
Pozdrav,
ovo su podaci o stolnom računalu:
Manufacturer: ASUSTeK; Processor: Intel (R) Core (TM) 2 Quad CPU Q8400 @ 2,66 GHz; Installed memory (RAM): 4 GB;
System type: 64-bit OS, a radi se o prijatelju kojeg zanimaju sve novije igrice (Gta 5, Middle Earth Shadow of Mordor, Watch Dogs, Call of Duty...). Model grafičke kartice je NVidia GeForce GTS  250, integrirana; 2797MB; display mode: 1680x1050 (32Bit; 59 Hz); Generic PnP monitor.
Problem je što mu neke igre štekaju, a neke ne može niti igrati jer traži DirectX-12 što grafička kartica ne podržava pa je upit sljedeći: je li bolje upgrade-ati ovu postojeću grafičku karticu (i ako da, kako i koliko bi to koštalo?) ili kupiti novu (ako da, koju preporučate i kako se kreću cijene?). U svakom slučaju puno, puno hvala za savjet/e! Živjeli! :piva:

Hoćeš reći jer traže dx11?
Najjače na što bi ja išao na njegovom mjestu je gtx 750Ti (ima ispod 1000kn, klik. Moguće je tu i tamo bottleneckanje, ali slabije se ionako ne isplati kupovati. Bilo bi dobro i još rama staviti, kao i oc-at cpu, ako nema love za mjenjanje cijele platforme

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #459 : 22. Ožujak, 2016., 06:56 »
Hvala za savjete! Andrash, možeš li preporučiti neke povoljne linkove za rame i poboljsanje cpu-a? Hvala!

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #460 : 22. Ožujak, 2016., 09:09 »
Andrash ja mislim da bi mu dobro dosao i onaj fx 4130.Sad je oko 400 kn.Al onda opet mora mijenjat maticnu i rame pretpostavljam da ima ddr2 tako da i to bi se trebalo mijenjat.
Keep calm and don't stop gaming

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #461 : 22. Ožujak, 2016., 09:13 »
Andrash jel misliš da bi mogao prodat ddr3 rame od 6gb 1600 mhz nekom za 250kn.Nije bas vezano za temu al da ne otvaram neke nove.
Keep calm and don't stop gaming

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #462 : 22. Ožujak, 2016., 12:35 »
Ako su ti rami ddr2 to bi bilo dobro polovno potražiti (dati max 100kn po 2gb). Što se tiče procesora - ostaje ti samo overclock kao opcija (trebalo bi aftermarket cooler kupiti ako ga nemaš), drugi procesor za taj socket nema smisla tražiti. Isto tako prelazak na amd quad poput fx 4300 isto nema smisla. Je on bolji, ali mislim da nije dovoljno velik upgrade da bi opravdao mijenjanje platforme. Radit će ti te igre, najveći problem ti je grafička

Andrash jel misliš da bi mogao prodat ddr3 rame od 6gb 1600 mhz nekom za 250kn.Nije bas vezano za temu al da ne otvaram neke nove.

Pa i ne baš nekom tko zna googlat, jer novih 8gb ddr3 ide od 250kn...  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 22. Ožujak, 2016., 16:09 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #463 : 22. Ožujak, 2016., 22:03 »
U redu, znači primaran korak mu je uzeti novu grafičku i nadograditi rame (preporučaš da kupi 2 x 2gb?), a kaže da ima cooler - je li to onda u redu da izdrži još neko vrijeme? Frend vam svima zahvaljuje!  :thumbs:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #464 : 22. Ožujak, 2016., 22:32 »
Nije da baš mora nadograditi ram, raditi će i na 4gb ram, ali nebi bilo loše ubaciti još barem 2gb.

Uglavnom:
https://www.youtube.com/watch?v=YWwnMS-evcE
https://www.youtube.com/watch?v=B6n7hQId30s

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9