HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 548161 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #510 : 12. Travanj, 2016., 17:00 »
300e mi je vec puno,imam nesto usparano oko 200-250 e pa bi do te cijene uzimao.
Eh kucciste je Corsair Carbide 200 R ser.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #511 : 12. Travanj, 2016., 17:19 »
Pa koje su ti ostale specifikacije? Možda ni nemožeš uzeti jaču karticu jer će biti bottleneck...
Kao što sam ti već napisao, ako želiš konkretnu pomoć:


Hajde za početak pročitaj 1. post u temi i navedi SVE sto se od tebe traži.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #512 : 12. Travanj, 2016., 17:42 »
300e mi je vec puno,imam nesto usparano oko 200-250 e pa bi do te cijene uzimao.
Eh kucciste je Corsair Carbide 200 R ser.

Ako ti je ušteda bitna možeš komotno ovu 280X, jest da je stariji model, ali tamo dođe kao R9 380 od 2gb, a u rangu je 380X (negdje mrvu jača, negdje mrvu slabija ovisno o igri). Ako ju nebi, ispod R9 390 i gtx 970 ostaje ti R9 380X kao najlogičniji izbor

Hrv4tin4 napisao je negdje ranije i5 4460
« Zadnja izmjena: 12. Travanj, 2016., 17:44 andrash »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #513 : 12. Travanj, 2016., 17:44 »
Nisam to ranije nigdje vidio. Vjerujem ti na riječ, ali teško je tako loviti se po svakom postu zasebno...


Lijepše je da je sve naveo u jednom postu  :thumbs:

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #514 : 12. Travanj, 2016., 19:04 »
Evo malo sam cackao po netu gledao i naisao sam na ovu grafu 4 GB Sapphire Radeon R9 380X Nitro

http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-Sapphire-Radeon-R9-380X-Nitro-inkl--Backplate-Aktiv-PCIe-3-0-x16-_1021838.html

Cini mi se kao dobar izbor,eh sad jos jedno pitanje da li bi imao problema sa pregrijavanjem ?

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #515 : 12. Travanj, 2016., 19:15 »
O, vjeruj, kad ja mogu da živim sa svojom R9 390-kom u ovom vakumski zatvorenom kućištu koje uopšte nema otvore za ventove sa strane nego spužve za potisak buke, i ti ćeš vrlo lako u tom Corsair kućištu sa tom Sapphirkom. Dobar izbor, inače. Ta kartica je jedna od najljepših i najelegantnije dizajniranih kartica koje sam ikad vidjeo, a Sapphire je AMD-u br. 1 partner koji zna šta radi.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #516 : 12. Travanj, 2016., 19:49 »
Evo malo sam cackao po netu gledao i naisao sam na ovu grafu 4 GB Sapphire Radeon R9 380X Nitro

http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-Sapphire-Radeon-R9-380X-Nitro-inkl--Backplate-Aktiv-PCIe-3-0-x16-_1021838.html

Cini mi se kao dobar izbor,eh sad jos jedno pitanje da li bi imao problema sa pregrijavanjem ?

Ne isplati se bacati 30 eura vise za taj Sapphire model kad nebus dobio apsolutno nista vise nego sa onom prvom 380x sta sam ti preporucio. Kuciste je ok, mozes kupiti dodatna 2 venta ako zelis bolji airflow, taman bi te sa grafickom izasli oko 250 eura.

Ali da sam na tvom mjestu stisnuo bi zube jos malo pa dosparao do r9 390, ipak je to sasvim drugi level kartica.

EDIT:

KhorneFlake

A koje ti kuciste imas? ako je neko sa losim airflowom opce se ne cudim da ti grafa ode i preko 80 stupnjeva :D
« Zadnja izmjena: 12. Travanj, 2016., 19:52 HighEnd »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #517 : 12. Travanj, 2016., 20:10 »
Cooler Master Silencio 452 je u pitanju. Volio sam svoje prethodno kućište, ali, nažalost, nije moglo da primi u sebe ovu karticu pa tako... Svidjelo mi se zbog opcija i prostranosti. Što se tiče air flowa, imalo je jedan 120mm naprijed i jedan pozadi. Frontalno ima prostora za još jedan 120mm, i iskoristio sam cooler koji je u mom prethodnom kućištu bio pozadi. Moram reći da je pomoglo oko temperatura, i isto tako duva ravno u HDD i SSD.

Kad sam uzeo grafičku u tom momentu sam još uvijek imao stock cooler od ovog procesora koji je vjerovatno najgori krompir-kuler koji sam ikad vidjeo, i tek je služio osnovnim potrebama. Čim naguram rezoluciju na 3200x1800 i grafička počne prelaziti 80 stepeni nakon malo sistem se ugasi da spriječi pregrijavanje procesora, morao sam da čekam bar 5 min da se ohladi da bi sistem mogao da se boota, a cooler je ječao kao tajfun. Nakon što sam uzeo CM Hyper EVO 212 ti problemi su nestali, a u međuvremenu sam dodao taj sekundarni frontalni cooler i sad sve fercera k'o po loju.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #518 : 12. Travanj, 2016., 20:28 »
Inace taj Cooler Master Silencio 452  ima ocajno rjesen prednji panel sta se tice airflowa, to je kuiste za silent frikove i za ekipu koja stavlja komponente koje malo trose i imaju nisko zagrijavanje, da ne pricam kako u njegovom cjenovnom razredu ima dosta drugih kucista koja su bolji odabir.

Kolke su ti sad temperature grafe i procesora? ajde odvrti Unigine Heaven sa monitoringom pa opali screen shot na kraju testa, ovo su ti moji rezultati zagrijavanja sa grafickom pod overklokom na 1150-1500 http://imgur.com/YHMxrKU

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #519 : 12. Travanj, 2016., 20:58 »
Screenshot mi se nije sačuvao na print screen, u Paintu se lijepi kompletno crna slika, ja kao da sam zaboravio koji je key u MSI AB... Uglavnom, na kraju testa sam imao 84 stepena. Moram reći da ti je rezultat stvarno vrh, a kod tebe još OC dok je kod mene sve stock. Međutim, nisam nešto pretjeran fan benchmarkova, meni su testovi igara bolji pokazatelj realnog stanja, a do ovog momenta ni jedna igra mi nije opterećivala grafičku kao novi Tomb Raider (imam bolje temperaturne rezultate u Arkham Kngihtu na 3200x1800 rezoluciji...), a još je u pitanju 1080p:

https://www.youtube.com/watch?v=rROWyLlpkOs

https://www.youtube.com/watch?v=bzgwaThejMA

Međutim, nakon par sati igranja se baš zagrije, i pored toga mi se jednom desilo da mi se donji frontalni kuler otšrafio (nije baš najsretnije postavljen, da ne duljim), i evo šta je bilo:

 

Cijela 4 stepena od granice throtlovanja, lololo. Kad sam ovo pričao ljudima govori mi lik na Steam forumu imam istu karticu, i nikad mi nije prešla 70 stepeni u TR. Čak mi je preporučivao da stavim novu termalnu pastu, ali mi se nikad nije dalo. Uglavnom, to mi je jedina igra sa ovakvim temperaturama, nemam nekih žalbi 99% vremena (pa ni u samom TR ovih dana).

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #520 : 12. Travanj, 2016., 21:08 »
Ne pricam ja đabe po svim forumima da se treba uzet posteno kuciste za r9 390, znaci meni je grafa na istom testu14 stupnjeva hladnija i to overklokana nego tvoja na stock, u igrama mi je na oko 65-73 ovisno od igre, i to nakon par sati igranja.

Ne zeza tebe termalna pasta nego kuciste, a sve se bojim kaj ce bit dok bude vani 35 stupnjeva, sad je jos dobro dok su 24 stupnjeva temperature. Bolje ti nabavi drugo kuciste ili igraj bez front panela da ti nebi ta grafa izgorila na kraju. Neznam zasto nisi sve kaveze od HDD-ova povadio van odnaprijed...

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #521 : 12. Travanj, 2016., 21:14 »
Pa i povadio sam kaveze... Smetali su mi kablovima, ima mali dodatak na dnu na kom se nalaze storažni uređaji. Doduše, već od prošlog ljeta koristim ovu karticu i preživjela je, mada tad nije bilo novog TR... Ali zato je bio Arkham Knight, u daleko gorem stanju nego danas.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #522 : 12. Travanj, 2016., 21:35 »
Evo malo sam cackao po netu gledao i naisao sam na ovu grafu 4 GB Sapphire Radeon R9 380X Nitro

http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-Sapphire-Radeon-R9-380X-Nitro-inkl--Backplate-Aktiv-PCIe-3-0-x16-_1021838.html

Cini mi se kao dobar izbor,eh sad jos jedno pitanje da li bi imao problema sa pregrijavanjem ?

Pa kupuješ novu, ispravnu grafu, zašto bi se pregrijavala...

Kažem, budući da 280X ima 50 eura manje, 380X je malo meeh izbor. Od nvidije nemaš grafe tog segmenta, imaš gtx 960 (al pari ili mrvu slabija od R9 380 non X), one bi mogle biti hladnije i tiše (ovisno od modela) ako patiš na to.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #523 : 12. Travanj, 2016., 21:53 »
Da sam na njegovom mjestu ja bih ipak izdvojio tih dodatnih 50€. Tonga je ipak novija verzija GCN-a u odnosu na prethodnike, ima 1GB više memorije, bolji performans po watu, bolje se snalazi sa teselacijom, i što je meni lično najsmješnije - može da emulira 4k rezoluciju preko VSR-a za razliku od moje gotovo duplo snažnije kartice koja je, iz samo AMD-u znanih razloga, ograničena na 3200x1800. To možda nije 4k kartica, mada može starije naslove sa takvim uslovima, a solidno se snalazi i u 1440p.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #524 : 12. Travanj, 2016., 22:31 »
Realno to sve sta si nabrojao gotovo nista ne donosi kada stavis jednu pored druge i usporedis testove, a ovo za 4K i VSR ti nije do grafe nego do monitora koji ti izgleda ne daje mogucnost odabira pune 4K rezolucije.

EDIT:

Sad bas gledam ovaj link, izgleda da si u pravu jer iz nekog razloga 390 serija ne podrzava tu rezu a slabija 380 podrzava  :bonk:

Cak sam procitao negdje da je jos dok je Crimson bio u Beti bilo moguce skaliranje do 4K, ali su to kasnije maknuli iz nekog razloga, a nije mi jasno ni zasto samo sa 1080p monitora mozes skalirti na 4K, a sa 1440p nemozes  :geek:
« Zadnja izmjena: 12. Travanj, 2016., 22:39 HighEnd »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9