HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 545193 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #525 : 12. Travanj, 2016., 22:52 »
Načuo sam neke stvari kako starije GCN verzije imaju nekih problema sa tim, al ne sjećam se tačno šta, za razliku od ovih novijih i efikasnijih Tongi i Fiji čipova. Pa negdje se spominjalo da će se to popraviti, ovo i ono. Što je čudno, instalirao sam neoficijelni peč za sad vrlo matori Star Wars Republic Commando koji sam nedavno kupio na Steamu, igra je krahirala kao luda, i morao sam skinuti taj fan patch koji je, ne samo da je sve živo popravio, još je dodao podršku za daleko veće rezolucije, čak mi omogućava i 4096x2160p, mada nisam se usudio probati.

Ionako mali broj igara koje sam probao na 3k rezoluciji nema poteškoća sa skaliranjem korisničkog interfejsa. Baš danas instalirah HL2 Deathmatch čisto da probam jer 3 godine skuplja prašinu, i stavim na 3k, odmah nakon promjene muku mučim da na onom sićušnom meniju nabodem šta mi treba da vratim natrag na 1080p. Da ne spominem da je sam Windows pušiona što se tiče skaliranja i na daleko većim panelima. Nije ovo baš za monitor od 23", prosto da čovjek ne povjeruje da zapravo postoje paneli od nepuna 24" sa nativnom 4k podrškom. Mada me to više i ne pogađa pretjerano više, ima 15 dana kako sam naručio 4k monitor, i evo kasni isporuka, osjedih čekajući.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #526 : 12. Travanj, 2016., 22:58 »
A koji si monitor narucio i odakle? Bit ce ti slaba R9 390 za tu rezu, da ne pricam oi screen tearingu ako si uzeo monitor bez freesynca  :D

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #527 : 12. Travanj, 2016., 23:03 »
Naručio sam ga ovdje, ali se dobavlja iz Švicarske, pa zato najviše kasni i zbog praznika tamo. U pitanju je Benq BL3201PT. I zamsli da, zapravo, podržava Freesync, iako se ne reklamira kao takav. Panel je zapravo varijabilne refresh prirode što je dovoljno da se FS uključi u drajveru, ali nema nešto poseban raspon frekvencija, samo 48-60Hz. Mada s obzirom da ovo nije ni planirano za tu prirodu ovo čisto dođe kao dodatni bonus. Da ne spominjem da na ovoj konfiguraciji održavati 48-60fps (pogotovo u novijim naslovima) pri 4k ovo čini skoro beskorisnim, mada je svakako dobra investicija za budućnost.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #528 : 24. Travanj, 2016., 14:20 »
Intel i7 3770
Napajanje mijenjam uskoro i mogu ga prilagoditi grafickoj
Što se tiče budžeta tu nemam neku granicu ali imam neke "zahtjeve". Pošto dobivam uskoro WQHD monitor htio bi igrati neke naslove u toj rezoluciji pri dosta fpsa ( 50-60 ). Ne trazim neku grafu koja će gurati sve maks postavke skup s rezolucijom na 60 fpsa nego nekakav malo lakši WQHD gaming...
Dell up2516d
Grafičku mislim mijenjati uskoro ( što prije to bolje ).

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #529 : 24. Travanj, 2016., 14:59 »
Ne isplati se sad ništa kupovati. Pričekaj 7. mjesec kada izlaze nove, jače i bolje, grafičke kartice.
Sada bi bio lud kada bi par mjeseci prije kupio skupu grafičku koju će pojesti nova jeftinija u roku od 2 mjeseca.


Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #530 : 24. Travanj, 2016., 16:24 »
Čisto me zanima da li se čeka pad trenutnih grafičkih ili izlazak novih koje će biti isplativije kupiti ili je to još sve skupa nepoznato?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #531 : 24. Travanj, 2016., 16:27 »
Pad cijena nikada nije osjetan (pogotovo kod nVidie), ali će nove grafičke biti jače.
Glupo je recimo platiti 3000kn ta GTX 970 kad će 1070 recimo bit 3200kn i biti će 25% jača.


Znači čekaj nove grafičke iz AMDa i nVidie pa tek nakon testova i rezultata kupuj.
Sada se stvarno ne isplati ništa uzimati.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #532 : 24. Travanj, 2016., 16:32 »
Nove grafe ce biti pustene u prodaju pocetkom sedmog mjeseca ali stvarna dostupnost kod nas nece biti prije devetog mjeseca, pogotovo nereferentnih modela. U Njemackoj bi trebale nesto prije biti dostupne.

Uglavnom, ako nemas nikakvu grafu uzmi si neku polovnu r9 290 ili 290x za cca 1700kn bit ce ti super za tu rezoluciju uz pokoji detalj ugasen, a kasnije kad dode nova serija mozes ju prodat pa nadodat pare za neku jacu iz nove serije.

Napajanje uzmi odma neko gold 650w, i napisi koje kuciste imas

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #533 : 24. Travanj, 2016., 16:41 »
O čemu ti pričaš? Kod nas su grafe dostupne (ne u svim dućanima, ali u boljim da) praktički 2-3 tjedna od izlaska na tržište.
I čemu bi sad potrošio lovu na polovnu karticu i spiskao si budget kad može dobiti na kraju i duplo jaču grafičku  od polovne R9 290?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #534 : 24. Travanj, 2016., 16:43 »
Čisto me zanima da li se čeka pad trenutnih grafičkih ili izlazak novih koje će biti isplativije kupiti ili je to još sve skupa nepoznato?

Prestale su se proizvodit, pa će lagno nestajat iz ponude i to ti je to.
Mada mogući su izuzeci. Recimo kad je došla gtx 970 u uzishopu je bio neki jeben model gtx 780 za 2500kn što je tada bilo super jer je bila osjetno skuplja. Mada vrijeme je pokazalo da ta serija i nije baš bila neka dobra kupovina, te da je pamentije bilo uzeti novu

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #535 : 24. Travanj, 2016., 16:52 »
O čemu ti pričaš? Kod nas su grafe dostupne (ne u svim dućanima, ali u boljim da) praktički 2-3 tjedna od izlaska na tržište.
I čemu bi sad potrošio lovu na polovnu karticu i spiskao si budget kad može dobiti na kraju i duplo jaču grafičku  od polovne R9 290?

Pa obicno kod nas u roku do mjesec dana dođu referentni modeli od datuma pustanja u prodaju, za popunjavanje ponude i dostupnost nereferentnih modela se ceka jos tolko, tako da negdje do povetka 9. mozda malo prije nebude kod nas sigurno kupio novu grafu, osim ako ce ici na referentnu.

Duplo jacu graficku nebu sigurno dobio od r9 390 cak i da ide na gtx 1080 ili pandam od polarisa jer ce te grafe tek nekih cca 10 posto biti jace od titana x a on je nekih 50 posto jaci od r9 290x.

Sta bi covjek trebao sada 4 mjeseca sjediti pred kompom bez da moze ista igrati? Neka uzme polovnu r9 290x i kasnije ju preproda za 200-300kn manje, to mu je nikakav gubitak a dobro ce se naigrati sa njom u ta 4 mjeseca.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #536 : 24. Travanj, 2016., 16:56 »
Opet ti o nebuloznim datumima isto kao što si tvrdio da do kraja godine nVidia neće izbaciti nove grafičke pa opet nisi bio u pravu.
Kažem ti jer RADIM s dobavljačima i znam točno kada Asbis, Msan, Microline i ostali dobavljači u HR imaju robu kod sebe, a to je u roku od 2 - makismalno 3 tjenda od puštanja u promet.
Druga stvar je što ti nemaš uvid u to pa neznaš.
Recimo veći problem je za nVidinu seriju GTX 970 bila njihova nestašica jer su se odmah pokupoval, a ostale su samo referentne, pa se čekalo još mjesec dana na nove pošiljke.
Znači ako kartice izađu krajem 7. mjeseca do 16.8. su one u ponudi, a to je opet 2-3 tjedna po izlasku i ne ne pričam o refrentnim modelima.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #537 : 24. Travanj, 2016., 17:03 »
Pa ti si tvrdio da ce izaci u 4. mjesecu i sta sad nisi ni ti pogodio, ja sam se na kraju pristao kladiti da nece prije devetog pa nisi htio, a ocito je da sam bio jako blizu, tj jos se ni nezna mozda i bude tako.

Dobro evo i da izađu u 8. mjesecu kod nas, sta ce on 3 mjeseca blejati u komp bez da ista odigra?

Neka napravi kako sam rekoa sa r9 290x, kasnije ju preproda za 200-300kn manje i fajrunt.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #538 : 24. Travanj, 2016., 17:06 »
Pa da, nismo ni baš sad tunguzija. Ako ih bude bilo po kanadi i SAD ne vidim zašto ih nebi bilo i kod nas za nekoliko tjedana. Možda i prije kod shopova poput uzishopa koji ne rade sa hr uvoznicima. Potencijalni soft ilitiga paper lounch se pri tome ne računa, znači pričam ako ih stvarno fizički bude bilo tamo

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #539 : 24. Travanj, 2016., 17:11 »
Pricao sam sa Hrvojem iz Uzi-a, kaze cim budu u Njemačkoj da ih moze i on nabaviti po upitu, a bas dostupnost u ducanu ce malo kasniti u odnosu na Njemačku dok im dobavljaci dostave robu (a od tamo im ide vecina robe i obicno je u Njemačkoj sve uvjek prvo dostupno)

EDIT:
Da ne pricam kako ce grafe izaci prije jeseni samo zato jer se odustalo od GDDR5X, mozda ce biti samo na flagshipu ali i to se jos nezna, ima nekih rumora ali netreba bas sve sta se procita uzeti zdravo za gotovo.

A da se islo na HBM 2 kako se prije i tvrdilo da ce biti, onda bi po onome sta sam tvrdio da nece doci prije 2017 i bilo tocno, jer sam upravo na tome i temeljio svoje stajaliste.
« Zadnja izmjena: 24. Travanj, 2016., 17:25 HighEnd »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9