HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 549598 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #960 : 15. Listopad, 2016., 23:14 »
Drugu definitivno ne (referentna). Ili prvu ako želiš uštediti ili treću (vidio sam ju i jeftinije u centru)

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #961 : 16. Listopad, 2016., 11:06 »
Ma i mislio sam ili nitro+ ili ovaj armor ali kazem, ne znam isplati li mi se uzimat 1060 ako planiram kupiti novi monitor uskoro a g-sync je dosta skuplji :S A i nekako se brinem za vulkan i dx12.. ne znam stvarno...

EDIT: ... sam sam tek skuzio da sam linkao rx od 4 gb a ja sam mislio nabavit od 8... znaci strasno..
« Zadnja izmjena: 16. Listopad, 2016., 11:09 D0ppelgangeR »
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #962 : 16. Listopad, 2016., 11:38 »
Realno nvidia je jeača u DX 11 naslovima. A sada koliko će zaživiti igre isključivo s DX12 ili Vulkanom... Ne vjerujem...
Imam osjećaj da će to propast jednako kao i DX10 koji ima svega par igara i sve igre nude i DX 9 uz tu čarobnu 10ku...


Dosta igara novih izlazi i ili nemaju podršku za DX 12 ili se tek naknadno dodaje. Uz to da nikakve značajnije skokove ( u grafičkom smislu) ne donosi, a jedino AMD profitira od toga, a većina ljudi ima nVidiu... Tako da mislim da se neće to dugo zadržat, jer zašto pogodovat (karikiram) 25% ljudi koji imaju AMD, kad Nvidia drži 75% tržišta...


Trendovi se svakodnevno okreću, a na kraju ćemo vidjet što će biti. No od početka tvrdim da je DX 12 živa propast. Od sve njihove priče o boljoj optimizaciji, grafici i itd nije bilo ništa. Igre izgledaju jednako i na DX 11 i DX 12, a neke se čak lošije vrte na DX 12 bez obzira bile one AMD ili nVidia...

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #963 : 16. Listopad, 2016., 11:50 »
Istina je to sto kazes.. Neki su mi rekli da je bolji rx a neki da je bolji gtx tako da sam bio neodlucan.. Planiram kupiti grafu koja ce mi vrtiti glavno overwatch, a tu i tamo neku novu igru jer ne kupujem bas ove najnovije nego cekam da im padne cijena.. Npr doom je iznimka u benchovima sto sam vidio jer u vulkanu pojede gtx, a gtx u drugu ruku doslovno unisti rx u rise of tomb raideru... Ne znam stvarno vrijedi li gtx tih 200-300 kn vise ili bi bio zadovoljan sa rx-om..
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #964 : 16. Listopad, 2016., 11:57 »
Ako ćeš igrati starije naslove (znači DX 11) onda svakako GTXicu koja je jača.


A ovo što je podržano u DX 12 je smijurija i igre se normalno vrte i na DX11, zadnji primjer ti je recimo Quantum Break koji je bio Widnows 10 i DX 12 ekskluziva da bi ju sad krajem 9. mjeseca prebacili na Steam u DX11 verziji gdje se igra i bolje vrti.
Broj igara koje vrte DX 12 je smješan i zapravo je DX 12 implementiran u startu (najviše) kod naslova gdje je MS imao svoje prste, drugi su ga svi dodavali naknadno.


Ovdje ti je broj igara koje trenutno podržavaju i koje će podržavati DX 12. KLIK


Mislim da je tebi pametnije uzeti GTXicu

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #965 : 16. Listopad, 2016., 12:01 »
Thx na pomoci :) gtx it is..
btw. sto je sa gsyncom, je li on uocljiv i potreban kod monitora ili? thx
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #966 : 16. Listopad, 2016., 12:06 »
Ma zapravo i nije potreban. Postoji programčić koji se zove nvidia inspector.


Njega skineš i pokreneš igru i vidiš okvirno koliko fpsa u prosjeku imaš. Tada upališ program i postaviš željeni broj fpsa koji zaključaš i to ti je to. Nema fluktuacije i nema potrebe za Vsyncom, GSynocm i itd.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #967 : 16. Listopad, 2016., 12:14 »
Hvala na svoj pomoci :)
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #968 : 16. Listopad, 2016., 12:24 »
srry sto sam dosadan xd ali je li bolji msi armor gtx 1060 ili gainward phoenix gtx 1060? nekako me privlaci taj rgb xD
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #969 : 16. Listopad, 2016., 12:33 »
Mislim da je phoenix bolji cooler, ali je možda pametnije msi radi duže garancije

Što se tiče dx12/vulkan mislim da su prije novi dx9 ili dx11 nego dx10, ali da, problem je što ovo trenutno nisu ground up naslovi rađeni za dx12 nego više manje patchirani dx11 naslovi. Kad dođe nova generacija konzola mislim da će tek onda baš zaživjeti. Ne donosi vizualne pomake, nego je više fokusiran na napredniji način rada tj. bolje iskorištavanje hardvera, komunikacije cpu-gpu i multi-gpu setupa
« Zadnja izmjena: 16. Listopad, 2016., 12:35 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #970 : 16. Listopad, 2016., 12:42 »
thx :)
Mineri, padobranci I djevice griješe samo jednom.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #971 : 16. Listopad, 2016., 14:11 »
Gtx 1060 , neke dolaze sa 1x6 neke 1x8 power konektorom, Jel to problem, ili samo kod OC

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #972 : 16. Listopad, 2016., 18:25 »
Pozz raja, trenutno sam u dilemi izmedju dvije graficke kartice do nekih 200km (800 kuna). Ne igram neke prezahtjevne igrice i ne planiram jer ne stignem od posla, al ubacim tu i tamo koju partiju LoL-a il countera il boze moj Assassin's Creed-a. Al posto mi je sve to malko dosadilo mislio sam igrati GTA V il neku dobru story igru, al graficka mi je sranje (Nvidia GeForce 9500 GT 1gb). Iz tog razloga gledao sam malo po netu i nasao ove dvije kartice koje su tu i tamo slicne u cijeni. Izbor je izmedju Nvidia i Radeon. Prva Nvidia ima od 2 i 4 gb gdje je razlika u 20 dolara a obje su koliko ja vidim gddr5 tako da mi tih 20 dolara ne igra veliku ulogu, no po netu kazu da je ova Radeon bolja. Tako da...Sta vi kazete momci ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #973 : 16. Listopad, 2016., 18:55 »
Od te 2 bolja ti je ta 360-tka, viša je klasa. GT 740 je rebrand od  gtx 650, dok je 360-tka rebrand i više clockana R7 260.

doktordoc

Nije nikakav problem
« Zadnja izmjena: 16. Listopad, 2016., 19:31 andrash »

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #974 : 16. Listopad, 2016., 20:09 »
Ma zapravo i nije potreban. Postoji programčić koji se zove nvidia inspector.

Vidi se razlika u fluidnosti između Vsynca i FreeSynca!
DOOM na Vulkanu plus FreeSync je nešto fantastično...

Mnogi koji koriste Gsync imaju samo riječi hvale!

Ukoliko je Vsync isključen i samo limitiramo FPS i dalje će doći do lomljenja slike! Osim ako nije borderless window!
« Zadnja izmjena: 16. Listopad, 2016., 20:11 doktor1 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9