HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 548456 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1470 : 19. Veljača, 2018., 22:38 »
Pozz, da li itko zna da li se može u RH nabaviti Vega 64, oglasnici ne dolaze u obzir jer uzimam na firmu pa da prebijem pdv  :piva:
Ima li kakvih informacija o custom modelima?

Uzmes Nvidia-u i ukljucis fino fast sync u Nvidia contrlo panel postavkama, radi odlican posao, a nemas onih padanja na 30FPS ako grafa nemoze odrzavat 60FPS  :kava:

NVIDIA Fast Sync is the company’s newest solution to fix all the screen tearing issues, while keeping latency to a bare minimum, thereby making it a much better option than the traditional V-Sync technology.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1471 : 07. Ožujak, 2018., 21:04 »
Pozz, da li itko zna da li se može u RH nabaviti Vega 64, oglasnici ne dolaze u obzir jer uzimam na firmu pa da prebijem pdv  :piva:
Ima li kakvih informacija o custom modelima?

Uzmes Nvidia-u i ukljucis fino fast sync u Nvidia contrlo panel postavkama, radi odlican posao, a nemas onih padanja na 30FPS ako grafa nemoze odrzavat 60FPS  :kava:

NVIDIA Fast Sync is the company’s newest solution to fix all the screen tearing issues, while keeping latency to a bare minimum, thereby making it a much better option than the traditional V-Sync technology.


čudno da nisam ovo ranije vidio :D

Na kraju sam se odlucio za palit 1070 ti (tj odlucio je malo pretjeramo, dobio sam je :') ). Lijepo je znat :D hvala
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

*

labe95

  • n00b
  • 2
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1472 : 01. Travanj, 2018., 00:23 »
1. CPU (Koji točno procesor imate)
- Intel Celeron g3930 2,9ghz core 2

2. PSU (Koje točno napajanje imate, nemojte navoditi samo Watte nego i proizvođača! Što više informacija tim bolje)
-Evo slika ispod, to stvarno ne znam naci..


3. S koliko novaca raspolažete
-Nista preskupo, bilo bi idealno oko 50,60 eura.. Mada ako se bas mora dati vise neka bude (nebitno nova ili polovna)

4. Koji monitor imate (većina ljudi kupuje danas grafičke za dobar gaming u 1080p, no još uvijek ima onih koji imaju solidan stari monitor s manjom rezolucijom i ne žele ga mijanjati)
-19" (kockasti LCD) rezolucija: 1280x1204

5. Imate li kakve želje tipa Nvidia ili AMD
-Nista konkretno.. Ne razumijem se u razlike :D

6. Kada planirate kupovati grafičku, jer se cijene ponekada mijanjaju i na tjednoj bazi
-Kroz narednih 7 dana najvise..

Hvala svima unaprijed <3

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1473 : 01. Travanj, 2018., 13:15 »
Bilo bi dobro kad bi još stedio i ubacio barem gtx 1030 (cca 600kn).

Ako računaš na igranje  najzahtjevnijih igara - štedi još više, jer bi trebao mijenjati i cpu, još jaču grafičku, napajanje, te ram podići na 8gb ako nemaš.

*

labe95

  • n00b
  • 2
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1474 : 01. Travanj, 2018., 14:14 »
Bilo bi dobro kad bi još stedio i ubacio barem gtx 1030 (cca 600kn).

Ako računaš na igranje  najzahtjevnijih igara - štedi još više, jer bi trebao mijenjati i cpu, još jaču grafičku, napajanje, te ram podići na 8gb ako nemaš.

Ma sve ja to znam da treba uloziti u jos neke stvari..
Ali me zanima ima li neka koja bi mogla instant da se kupi bez neke nadogradnje ostalih komponenata..
Citam da bi na ovo napajanje idealna bila gt 730 2gb dd3 pa koliko mi mozes reci o tome?
Inace neki cilj mi je igram gta v na nekoj osrednjoj kvaliteti, nista pretjerano..

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1475 : 02. Travanj, 2018., 22:32 »
Pozdrav , koju nvidinu grafu da ciljam ako zelim pokrecat pub g i procesor? Htio sam uzet 750ti i i5 trece generacije

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1476 : 02. Travanj, 2018., 23:43 »
@HercegovinaGaming

Za samo pokretanje će biti dovoljno, no nebi bilo loše uzeti još jaču npr. gtx 1050Ti ili polovnu gtx 970 za slične novce

@labe95

Slaba je to gpu, ali ako nemaš drugih opcija poslužit će. Medium na 1080p je malo too much za istu, no na 720p će gurati
Tu će te malo zezati i dual core, te i ako imaš 4gb rama...
« Zadnja izmjena: 02. Travanj, 2018., 23:45 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1477 : 03. Travanj, 2018., 15:02 »
@HercegovinaGaming

Za samo pokretanje će biti dovoljno, no nebi bilo loše uzeti još jaču npr. gtx 1050Ti ili polovnu gtx 970 za slične novce

@labe95

Slaba je to gpu, ali ako nemaš drugih opcija poslužit će. Medium na 1080p je malo too much za istu, no na 720p će gurati
Tu će te malo zezati i dual core, te i ako imaš 4gb rama...
A gle uzeo bi bolju ili bi cekao bolju da opadnu cijene radi kriptovalute sto majnaju grafe su poskupile kad bi znao da ce spast cijena nebi bilo tesko sacekat koji mjesec

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1478 : 03. Travanj, 2018., 15:16 »
Kod nas već padaju, jer minig više nije toliko unosan. Ne vidi se toliko na njuškalu još, ali se vidi na pce tržnici gdje puno minera prodaju grafe ili mining rigove

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1479 : 04. Travanj, 2018., 23:52 »
Pozdrav ekipa, trebam pomoć/savjet...konfa je sljedeća:
MBO: GIGABYTE B250M-D3H
PSU: FORTRON HYPER 600 W 80+ /6+2 PIN CONECTOR
CPU: I5 7400...nebitno ali za tri dana ga mjenjam sa i7 7700...
GPU: RADEON SAPPHIRE RX 480 NITRO+ 8GB
KUČIŠTE: ZALMAN Z3
E sad imam namjeru(jaku, ne dam se odgovorit) :p  kupit gtx 1080, ova mi je zapela za oko: https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-gainward-geforce-gtx-1080-phoenix-gs-8gb-ddr5x-dvi-hdmi-dp-051800184
Moja dilema je sljedeća pa vas najljepše molim za pomoć: premda ta grafulja ima dosta veliki heat sink i zauzima dva PCI-E slota ja sam nekom odokativnom metodom izmjerio da bi stala u matičnu...ako sam se zeznuo ispravite me....i naravno druga stvar je što navedena grafička ima 1x6 + 1x8 pin za napajanje(koliko znam sve gtx 1080 imaju ili 1x6 + 1x8 pin/2x8 pin)....tako da će mi trebati i preporuka napajanja za nju.
Naravno ako znate bolju grafičku od naveden za isti ili manji novčani iznos slobodno recite i odgovarajuće napajanje s njom,
Hvala unaprijed :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1480 : 04. Travanj, 2018., 23:59 »
To je 2.5 slota gpu, no ako nemaš ništa ispod gpu nebi trebalo biti problema. Eventualno je malo šteta dati tolike novce za gpu sa 2 god. garancije...

Ovo bi trebalo imati 3 god.
https://www.mall.hr/graficke-kartice/asus-graficka-kartica-gtx-1080-ae-8gb-gddr5x-pci-e-30-a8g?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-nvidia-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-gddr5x/115295?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Što se tiče napajanja zar nemaš dovoljno kablova za napajanje gpu? Ne troši ti to nešto bitno više od toga što već imaš...
« Zadnja izmjena: 05. Travanj, 2018., 00:03 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1481 : 05. Travanj, 2018., 00:05 »
Znam da je šteta dati tolike pare :bonk:..., kaj se tiče PSU ja sam onda ćorav :bonk: jer ovo moje napajanje ima jedan pin od dva i jedan pin od šest....a grafulja ima jedan pin od šest i jedan od osam....
edit:
andrash hvala na preporuci grafičkih, sad sam opet u dilemi i jedna i druga mi se čine jako dobre, premda je sad kasno i fakat sam ćorav jer gledam na kutiji od napajanja i vidim da piše"multiple 1x2 pin and 1x6 connectors included...tak da sutra otvaram case od kučišta i ponovno bacam oko :geek: da vidim di se skrivaju ti dodatni konektori...
« Zadnja izmjena: 05. Travanj, 2018., 00:39 Simara »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1482 : 05. Travanj, 2018., 09:22 »
Premalo je jedan 6+2 za relativno ozbiljno 600w napajanje

Imaš ti njih 4 komada na 2 kabela
https://www.youtube.com/watch?v=E-UzVjg2BR4

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1483 : 05. Travanj, 2018., 22:20 »
U pravu si..., a ja sam ćorav  :loludara:
otvorio sam kučište i:
https://imgur.com/a/3EEx3
https://imgur.com/iT1ojkU
Samo kaj te kablove sad treba izvuč van do grafičke :fpalm:  i mislim da je gtx 1080 od asusa pre dugačka....
« Zadnja izmjena: 05. Travanj, 2018., 22:27 Simara »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1484 : 08. Travanj, 2018., 11:41 »
Ma stane ti svaka grafa u zalman z3 + pin od napajanja

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9