HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 584422 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #15 : 06. Kolovoz, 2014., 17:15 »
Dobar ti je taj, samo imaš ga u arhitehu za 400kn manje.

Imaš i ovo - cpu nije ULV, IPS ekran, jača grafička, 7200 RPM disk, al 4gb ram

*

swagatron

  • n00b
  • 4
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #16 : 06. Kolovoz, 2014., 19:14 »
hvala na odgovoru!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #17 : 23. Kolovoz, 2014., 01:50 »
Problem je u sistemu zatvaranja (šarki) odnosno glupoj uštedi na plastici/kućištu. Šarafi koji drže šarku idu u običan maleni plastični utor koji nakon određenog vremena/otvaranja pukne - pa više ne dižete ekran kako treba, ili vam čak "zine" jedna strana na spoju gornjeg i donjeg dijela kućišta. Meni se to dogodilo nakon isteka garancije od 1. god....
...
Naravno to ne mora značit da se to baš svakome mora dogoditi, al kažem čest problem čak i kod skupljih Y serija. Znam tipa koji ima identičan laptop mome (kasnije kupljen) i nije mu ništa, sve je relativno.

Eto ošla ista stvar i tom poznaniku :mrgreen:


Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #18 : 26. Kolovoz, 2014., 19:50 »
Pozdrav, moram vas pitat za misljenje o ovom laptopu i jel ovo ajmo reci good bang for the buck ili se moze za ove novce uzeti i bolji laptop?
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=254_199&products_id=14848

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #19 : 26. Kolovoz, 2014., 20:04 »
Zar nisi već jednom pitao za laptop, ali ok nema veze dobiješ mišljenje još nekoga. :) Mislim da sam ti i predložio taj laptop, samo u Arhitehu. Laptop je dobar i teško da ćeš za te novce naći nešto puno bolje.
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2014., 20:06 peacewalker93 »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #20 : 26. Kolovoz, 2014., 20:19 »
Znam, hvala ti, to je bio onaj sa 4gb rama, zanima me razlika između Nvidine 840m graficke i 740m, na nekim stranicama kazu da je malo bolja 740, a nvidia kaze 840 brza, treba mi savjet jer je razlika nesto manja od 200 kn, a laptopi su slicni osim graficke

I sto znaci na stranici arhitehta kod nekih laptopa ovo ''Graphics name defined by CPU'' za graficku?
primjer: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=11338
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2014., 20:25 MorskiVuk »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #21 : 26. Kolovoz, 2014., 20:36 »
Nema na čemu. Da, sad sam i ja pogledao stari post, radi se o istom laptopu samo sa 4GB, ali je 200kn jeftiniji.
Razlika između te dvije grafičke je u tome da je 840m novija, ali ima DDR3 memoriju i 64bitnu sabirnicu, dok starija 740m ima DDR5 i 128bitnu sabirnicu, tako da 740m ima dosta veću memorijsku propusnost. Mada u testovima, konkretno u igrama ovisi od igre do igre.. Sve u svemu tu su te dvije grafičke.

Graphics name defined by CPU znači da je grafička integrirana u CPU.

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #22 : 26. Kolovoz, 2014., 20:57 »
A vidim, izgledaju po testovima podjednako, inace da moras izabrat koju bi ti uzeo od ove dvije?

Ok, ali kako mogu znat koja je to integrirana? npr u onom linku koji sam stavio kako cu znat koja je graficka i kakve ce performanse imat?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #23 : 26. Kolovoz, 2014., 21:33 »
Nemaš ti bog zna kakvog izbora laptopa za gaming za te novce. 740M, 840M i to je manje više to. Problem je što nigdje ne piše dal su ddr3 ili ddr5 verzije, morao bi poslati mail shopovima (ako i oni uopće znaju). Za performanse si pogledaj linkove u prvom postu ove teme, te razmisli dal ti treba baš laptop

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #24 : 26. Kolovoz, 2014., 22:25 »
@MorskiVuk
Ma koju god od te dvije da uzmeš ok je, jer nema tu neke pretjerane razlike.
Znaš po procesoru, samo guglaj ime procesora. Konkretno na ovom laptopu koji si linkao je i5-4200U sa Intel HD 4400 grafikom.

@Andrash
Mislim da je 840m samo u izvedbi sa DDR3 memorijom, dok 740m postoji s obadvije.


Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #26 : 27. Kolovoz, 2014., 12:58 »
Zdravo! Vidio sam u prvom postu za zamjenu termalne paste! Naime,imam laptop vec 3 godine i nikada nisam mjenjao termalnu pastu pa me zanima par stvari: u linkovima koji su postavljeni nudi se vise vrsta npr. plava, bjela srebrena itd.. koju izabrati dali ima razlike u njima jer koristim i7 proc prve gen? Zatim, kod ciscenja stare paste pise da se koristi neka alkoholna otopina, zanima me dali se moze koristiti npr aceton ili tako nesto, ili treba neka posebna?  I na kraju koliko je to zapravo bitno!? Dali ugrozavam processor ako ne zamjenim?
Sory ako smaram, ali svaka pomoc bi dobro dosla.
Pozz

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #27 : 27. Kolovoz, 2014., 13:12 »
Boja paste ovisi od njenog sastava. Kvalitetne paste koje možeš kupiti kod nas su Arctic Ceramique, Silver, MX-2, ima ih još... Kod čišćenja paste koristi etanol, odnosno čisti alkohol. Ako ga nemaš možeš ga kupiti u bilokojoj ljekarni. Dobro je mijenjati termalnu pastu s vremena na vrijeme, jer ćeš sniziti malo temperaturu procesora i na taj načim mu produžavaš životni vijek.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #28 : 27. Kolovoz, 2014., 13:16 »
Ma čisti skorenu pastu rakijom ako nemaš s čim :mrgreen:
Nakon toga nekom vatom, salvetom osušiš naravno i staviš zrno nove paste

Paste - nije to neka velika razlika, eventualno su gold/silver kao malo bolje, al kažem svejedno je (nema smisla da preko 25-30 kn daješ za to)

Naravno da bi trebao promjeniti, snižavaš si temperature, očistiš protok zraka za laptop i produžavaš mu vijek... Velika toplina je općenito neprijatelj komponenti, pogotovo baterije u laptopu
« Zadnja izmjena: 27. Kolovoz, 2014., 13:18 Andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #29 : 27. Kolovoz, 2014., 13:47 »
Ok, hvala ljudi! Pozz

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9