HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 584298 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1200 : 19. Lipanj, 2018., 13:41 »
Ne trebaju ti ta hlađenja. Ovo je nov i štedljiv laptop. Hlađenje ljudi kupuju kad s godinama ne očiste laptop i ne promjene termalnu pastu + gejmerski laptopi koji se znaju dosta zagrijat

Ovdje nemaš zasebnu grafičku, a TDP cpu-a (i gpu unutar njega) je 6w :D
Hvala puno, ništa od hlađenja onda.  :mrgreen:

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1201 : 20. Lipanj, 2018., 18:09 »
Pozdrav, gledam nekakav laptop do 4000kn. Uvjeti su da postoji trgovina u Splitu (Links, Sancta domenica, Instar...). Laptop ne trebam za igrice, što je očito. Za sada sam gledao ovaj, no ukoliko imate kakav bolji prijedlog molim da odgovorite. Hvala!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1202 : 20. Lipanj, 2018., 23:02 »
A za što ti treba? Neki specifični softveri ili?

Inače čisto OK izbor, nešto jače bi ti bilo ovo sa 4c8t procesorom, te 8gb ram, jedino što nema ssd, te je 150kn preko budžeta... Inače takvog kakvog si ti linkao ima i sa 8gb ram za slične novce, samo što nemaju ssd nego 1tb hdd...

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1203 : 21. Lipanj, 2018., 08:08 »
Trenutno mi je samo bitno za fax, da mogu pisati ove zavrsne radove i da mogu raditi u eplanu, koji film da se pogleda i da moze manager :D


*

zbosec49

  • *
  • 60
  • The spice must flow
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1205 : 22. Lipanj, 2018., 11:08 »
Prvo moram pohvaliti opsiran i informativan prvi post , svaka čast :)

Kupujem laptop, curi treba za Office a meni za gaming. Znam da za 4000kn ne ocekujem zvijer koja ce sve nove igre vrtit u 60 fpsa.
Prenosivost nije bitna , igrat cu na struji bez baterije.

Sto se tice placanja  sve dolazi u obzir. Imamo amex, internet bankarstvo pa cak i gotovina moze. 4100kn plafon
U Zarebu smo tak da ga mozemo i pokupit.
“This wise man observed that wealth is a tool of freedom. But the pursuit of wealth is the way to slavery.”
― God Emperor of Dune

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1206 : 22. Lipanj, 2018., 11:23 »
Najjača grafička u tom budžetu ti je mx150 (na desktopu poznata kao gtx 1030), odnosno po snazi između starijih gtx 950M i gtx 960M, a cpu 2c4t

Dakle ovoga i za ostatak budžeta ubaciti još barem 4gb ram ili 8gb čak. Mora biti sodimm za laptope klik, klik.

S time ne gubiš nikakvu garanciju jer je predviđeno da korisnik sam nadograđuje ram. Također možeš si čak i hdd ubaciti prema ovome kad budeš htio ako ti je 256gb ssd premalo, dok recimo ssd nebi mogao ubaciti.

AKo želiš sa hdd-om odmah klik. Uzmi u obzir da ovaj i5 nije bog zna što jači od onog i3 (isto je 2c4t samo sa većim clockom)
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj, 2018., 11:25 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1207 : 22. Lipanj, 2018., 12:09 »
Citat:
Uzmi u obzir da ovaj i5 nije bog zna što jači od onog i3 (isto je 2c4t samo sa većim clockom)

Pošto mi je preporučen isti laptop samo sa i5 i 8gb rama, zanima me koliko je točno jači sa i5 procesorom?

Planiram ostavit Linux na njemu, mozda jedino archlinux instalirat, ali od igara bi igra samo civ5 i wow bfa uz to da mi treba laptop koji bi treba pokrenit autocad i catia, solidworks.. sta god koriste strojari na fakultetu za projekte. Znaci nikakvi overkill.

Ovaj Acer Aspire 5 mi se cini dobar jer je 4000kn za razliku od i5 counterparta, pa me zanima jel zapravo vrijedi dati 1000kn vise za i5 i 4gb rama vise?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1208 : 22. Lipanj, 2018., 16:01 »
A o kojem točno i5 se radi? Jer neki modeli (ovaj novi coffee lake) su 4c8t. Kad saznaš imaš linkove za usporedbu u prvom postu

Također je i pitanje koju grafičku ima? Jako bitno za gaming i neke programe (tipa solidworks)

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1209 : 22. Lipanj, 2018., 18:08 »
Acer Aspire 5 A515-51G-54Z3 NX.GT1EX

i5 8250U
8GB DDR4
256GB SSD
MX 150 2GB

cijena mu je oko oko 4900kn

Naravno usporedia sam procesore, ali ne znam tocno koliko je zahtijevan solidworks, catia i ostali programi, jer sam mislia uzet i3 verziju ako ce bit dovoljno za radit neki medium projekt na njemu u nekim od navedenih programa. Ako ne, onda cu protegnit jos 1000kn i uzet i5.
« Zadnja izmjena: 22. Lipanj, 2018., 18:09 kralj299 »

*

zbosec49

  • *
  • 60
  • The spice must flow
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1210 : 22. Lipanj, 2018., 19:33 »
Najjača grafička u tom budžetu ti je mx150 (na desktopu poznata kao gtx 1030), odnosno po snazi između starijih gtx 950M i gtx 960M, a cpu 2c4t

Dakle ovoga i za ostatak budžeta ubaciti još barem 4gb ram ili 8gb čak. Mora biti sodimm za laptope klik, klik.

S time ne gubiš nikakvu garanciju jer je predviđeno da korisnik sam nadograđuje ram. Također možeš si čak i hdd ubaciti prema ovome kad budeš htio ako ti je 256gb ssd premalo, dok recimo ssd nebi mogao ubaciti.

AKo želiš sa hdd-om odmah klik. Uzmi u obzir da ovaj i5 nije bog zna što jači od onog i3 (isto je 2c4t samo sa većim clockom)

Zar nema nikakve naljepnce " guaranty void" kad otvaras laptop ? I koliko je zahtjevno sam ubaciti dodatan RAM s ozirom da nisam nikad tako nesto radio na laptopu ?
Jos jedno pitanje, koliko je bitan SSD za gaming ? da li je to samo da se brze ucita igra a dalje su performanse iste ?
“This wise man observed that wealth is a tool of freedom. But the pursuit of wealth is the way to slavery.”
― God Emperor of Dune

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1211 : 22. Lipanj, 2018., 22:04 »
Mi možete preporučit neki laptop do MAX 6000kn, znači koristio bi se primarno za igre(moderni naslovi ak je moguće). Fala unaprijed.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1212 : 25. Lipanj, 2018., 00:38 »
@kralj299

E taj se isplati za te novce. To je taj novi 4c8t i5, te bi se u ozbiljnom radu (što tebi jest) vidjela razlika

@zbosec49


Ti konkretni otvori predviđeni za korisnikovu nadogradnju (uglavnom ram i/ili hdd/ssd) i ne gubiš garanciju pri tom klik

upgrade ram. No ako kupiš u istom shopu vjerovatno bi htjeli oni ubaciti

S druge strane se nažalost većina, zapravo svi novi laptopi nemaju cover za jednostavno čišćenje laptopa kao prije, pa bi se za to izgubila garancija ukoliko se radi u tom periodu.

SSD većinom samo brži loading, u iznimno rijetkim situacijama dopridonosi manjem fps dropu (stalker igre, te navodno u raidovima u wow-u i sl.)

@zg_rider111

klik
« Zadnja izmjena: 25. Lipanj, 2018., 00:40 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1213 : 01. Srpanj, 2018., 13:09 »
Pozdrav svima :)

Prvo da naglasim da živim u BiH (Sarajevo) i nadam se da mi možete pomoći. Planiram kupiti laptop, pa evo odmah da napišem i razloge. Prvenstveno sam do sad koristio računar radi igranja igrica, međutim pošto sam izgubio interes za tim, odlučio sam preći na laptop zbog efektivnijeg korištenja, što zbog fakulteta, što zbog ostalih stvari.

Na laptopu mi je dovoljno da mogu gledati filmove, da ima solidnu bateriju (u to se i ne razumijem, jer prvi put kupujem), da je brz, odnosno da brzo pokreće browsere i aplikacije, da na youtubu mogu gledati klipove u visokoj kvaliteti. Da mogu koristiti razne programe koji su potrebni i za školovanje i za fakultet, možda photoshop i tako te stvari.

Što se cjenovnog ranga tiče, ne znam, prvo bi volio da kupim nešto što daje najbolji kvalitet za taj određeni cjenovni rang.. Ne bi sada da se potrošim puno, ali šta ja znam maksimalno možda do 350-400 eura otprilike..

Što se plaćanja tiče, kupovao bi nov laptop i najvjerovatnije na rate, uz neku garanciju. Mada ako je baš drastična razlika u jednokratnom plaćanju i preko rata, možda bi uspio i jednokratno platiti, ukoliko se baš isplati.
« Zadnja izmjena: 01. Srpanj, 2018., 13:11 MirsoNi »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1214 : 03. Srpanj, 2018., 12:07 »
E sad ne znam gdje da u BiH gledaš, dosad nije bilo neke sreće sa laptopima koliko s sjećam.

Ugl. s obzirom za budžet ajmo ovako - gledaj da ima minimum N4200 ili i3 5/6××× procesor. Drugu stvar - daj prednost modelu sa većom garancijom.
Treće - u tom budžetu možeš imati samo ssd (brzi disk) od 120 ili mooožda 240gb ili samo hdd (koji su veći ali sporiji od ssd). Pa odluči što ti je prioritet veća brzina ili kapacitet

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9