HCL.HR

Probelm s padom fpsa

  • 6 Odgovora
  • 18166 Hitova
Probelm s padom fpsa
« : 23. Ožujak, 2017., 23:28 »
Kao što znate već ugradio sam HD 7750 sapphire 1gb gddr 5 edition u svoj ocajni PC star 6-7 godina koji ima 300w napojnu (hp),
Nekih mjesec sve sluzilo extra, znaci u igrici gdje sam prije imao 15 ak fps, kad stojim sam, sad imam stabilnih 200 FPS, a u situacijama kad nas je 25 u istom mjestu bez problema sam imao 30 fps i igrao bez ikakvih problema.

Medjutim sad mi poce nagli fps dropovi.Na mjestu gdje sam sa ovom novom grafom imao 200 fps sad imam 200 pa padne na 80 pa skoci na 160 pa opet 80 i tako u krug.
Sta bi mogo biti problem, citav mjesec igram bez problema i bio sam zadovoljan.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Probelm s padom fpsa
« Odgovori #1 : 24. Ožujak, 2017., 08:42 »
Pitanje je kakav ti je ostatak konfiguracije i koje igre sve igraš i na kojoj rezoluciji i detaljima.
Je li kućište dovoljno ventilirano, imaš li minimalno jedan vent za dovod zraka i jedan za izbacivanje toplog zraga iz kućišta?
Ovo je stara konfa i dok ne daš kompletne podatke - nitko ti ne može pomoći.
Meni to smrdi i na pregrijavanje grafe ili procesora...


Jesi skenirao komp od malwarea? Skini hitmanPRO i skeniraj.
Vidi temperature u idleu (CPU i GPU) i pod stresom (možeš koristiti speccy).


Kad sve napišeš i napraviš ovo što sam ti naveo napiši ovdje rezultate pa ćemo vidjeti dalje, ali prvo sve napravi.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Probelm s padom fpsa
« Odgovori #2 : 24. Ožujak, 2017., 14:13 »
Koliko se sjećam malo mu je cpu bio bottleneck čak i za tu gpu. No nisam siguran da tu uopće postoji neki problem van toga

- ne možeš očekivati 200 fps non stop, igre fluktuiraju, možda visiš po interijeru, bude više eksplozija i likova na ekranu i sl.

- pad sa 200 na 80 fps nebi trebao uopće osjetiti ako imaš uobičajen monitor (60hz ili 75hz). Eventualno bi osjetio neki nindža gamer sa 144hz monitorom, mada je takvih jako malo

*

Mrky87

  • n00b
  • 1
Odg: Probelm s padom fpsa
« Odgovori #3 : 21. Travanj, 2017., 14:13 »
Pozdrav imam problem sa gta5 kada stavim postavke sve na normal imam stekanje... ali neznam u cemu je problem... moje specifikacije kompa graf xfx r7 360 proc fx6350 i 4 gb ram.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Probelm s padom fpsa
« Odgovori #4 : 21. Travanj, 2017., 14:16 »
Dosta slaba konfiguracija... Isto tako navedi sve komponente, koji Windows koristiš, koja ti je rezolucija na kojoj igraš?!?
Isto tako je li igra originalna ili ne?
Kakve su temperature u idleu, a kakve u igri?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Probelm s padom fpsa
« Odgovori #5 : 21. Travanj, 2017., 16:50 »
Moglo bi ti još 4gb pomoći

Odg: Probelm s padom fpsa
« Odgovori #6 : 21. Travanj, 2017., 16:54 »
Vjerojatno je do rama, GTA V 4gb rama pocucla za doručak.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9