HCL.HR

Problem

  • 3 Odgovora
  • 1840 Hitova
*

Ne

  • n00b
  • 2
Problem
« : 25. Ožujak, 2018., 12:38 »
Pozdrav imam problem. Jučer sam usred igre dobio "Blue screen of death" iz čista mira. Nakon toga sve je bilo ok i računalo je radilo i onda je došlo do crashanja. Ekran monitora se zacrni i moram restartati računalo pri pokušaju da uđem u igru. Probao sam reinstalirati drivere za grafičku ali nije pomoglo a temperature su ok iako su više nego obično(40 na zaslonu u igre ne mogu ući). Kasnije su mi se po ekranu počeli pojavljivati crni kvadratići i komp se smrzne ili tako stoji 10s, monitor se reseta i dođe mi poruka "Radeon wattman settings reset due to a system failure" - tako nesto. Do cega to moze biti jer ne mogu koristiti računalo za ništa osim interneta crasha se pri ulasku u igru nakon 2-3 min.
gpu: rx 480
cpu: i5 7400
https://imgur.com/7NyQ2zP

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem
« Odgovori #1 : 25. Ožujak, 2018., 12:52 »
Najvjerojatnije ti je krepala grafička. Ako se problem događa samo kada se ona upregne...
A i ovi kvadratići upućuju na to. Ako je pod garancijom = pravac servis, u suprotnom - u dućan i kupi novu...


Možeš još za svaki slučaj posuditi kod frenda drugu grafu i provjeriti je li sve drugo u redu ili odnijeti svoju grafu kod frenda i vidjeti kakvo je stanje tamo.


No po mom iskustvu - krepala je...

*

Ne

  • n00b
  • 2
Odg: Problem
« Odgovori #2 : 25. Ožujak, 2018., 13:35 »
Imam garanciju. Kvadratici nastanu dok sam na zaslonu ili yt-u, a pri ulasku u igru računalo se crash-a. Ako bi nosio na servis koliko bi on trajao, moze li se grafička zamijeniti ili uzeti neka druga?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem
« Odgovori #3 : 25. Ožujak, 2018., 13:40 »
Dobiješ novu nakon testiranja i kada oni zaključe da je ova neispravna.
Servis može potrajati i 40ak dana.


Sve ovisi kakvo je stanje kod dobavljača. Možeš imat sreće i sve se riješi u 5 dana, a možda će potrajati i 40...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9