HCL.HR

Problem...

  • 28 Odgovora
  • 7525 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Problem...
« : 25. Listopad, 2006., 18:33 »
...koji me muci vec neko vrijeme, sad je postao uocljiviji.

Naime, ako kojim slucajem iskopcam komp sa gradske mreze te ga ukopcam odmah ili nakon nekog vremena, pri pritisku na power tipku moram sacekati minimalno 1 minutu da se makina starta. Nije pravilo, ali otprilike je oko minute, ako ne i vise.

Tu i tamo se zna dogoditi i bez iskapcanja racunala sa gradske mreze, ali ako ga se iskopca, obavezno me zajebava.

Pretpostavljam da je problem u napajanju, prvo sam mislio da je power prekidac postao mudrica ali ocito je da ima neke veze s napajanjem ako me po pravilu jebe kad ga iskopcam sa struje...

Napajanje je Codegen 480W.

I imam jos jedno pitanje da ne dizem novi topic:

Planiram si kupiti graficku karticu uz jos 512MB RAM pa me zanima koji je best buy do max 600kn(obavezno Radeon, AGP), mislio sam si ubosti 9600XT (trenutacno imam 9000pro 128MB), ne planiram igrati na maksimalnim detaljima, vec da se ipak moze igrati igra ranga NFS: Carbon na nekoj razumnoj razini...

Jel ovo cemu ili postoji nesto isplativije?
http://links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05180603&id_artikl=051.806.048

Hvala  :wave:





"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: Problem...
« Odgovori #1 : 25. Listopad, 2006., 18:49 »
Sto se tice linksove ponude ovo je definitvno najace stoimaju ali savjetujem da malo pogledas i drugdje. Mislim da sam negdje vidio nvidia 6600 td za 599 kn.

Sto se tice drugog problema: uzmi napajanje i odi u hgspot i neka ti ga ukljuce na tester da vide radi li kakve probleme. Obicno ti ne naplate nista samo napomeni da ces kupit kod njih drugo, naravno kasnije neces kupit ali neka tako misle :D. Nemoj iskljucit da je problem u maticnoj.

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Problem...
« Odgovori #2 : 25. Listopad, 2006., 19:15 »
da , mislio sam otvorit novi topic ovih dana , ali moze i ovdje...
Daklem , imam 2k kuna i hocu kupit novu AGP graficku..
prijedlozi?

 :winknkiss:

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Problem...
« Odgovori #3 : 25. Listopad, 2006., 19:34 »
Pretpostavljam da je problem u napajanju, prvo sam mislio da je power prekidac postao mudrica ali ocito je da ima neke veze s napajanjem ako me po pravilu jebe kad ga iskopcam sa struje...
Kod mene je tako i bilo... kad sam promjenio kuciste "problem" je nestao.

Potrazi neku 98pro.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem...
« Odgovori #4 : 25. Listopad, 2006., 19:56 »
da , mislio sam otvorit novi topic ovih dana , ali moze i ovdje...
Daklem , imam 2k kuna i hocu kupit novu AGP graficku..
prijedlozi?

 :winknkiss:

Pogledaj ime topica i pogledaj svoj post pa razmisli jel tvoj post tamo gdje treba biti pikico11  :dancing:

Sutra ću odnijeti napajanje na pregled u HGSpot, javit ću kako je prošlo...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Problem...
« Odgovori #5 : 25. Listopad, 2006., 20:02 »
dada , ali pitao si ovdje za graficku11  :-(

*

Prince-Artas

  • ****
  • 981
  • dial-up fan
    • PCPlay Forum
Odg: Problem...
« Odgovori #6 : 25. Listopad, 2006., 20:34 »
Pretpostavljam da je problem u napajanju, prvo sam mislio da je power prekidac postao mudrica ali ocito je da ima neke veze s napajanjem ako me po pravilu jebe kad ga iskopcam sa struje...
Kod mene je tako i bilo... kad sam promjenio kuciste "problem" je nestao.

Potrazi neku 98pro.

ne, nek radije uzme novu npr onu šta je anthrax predložio

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: Problem...
« Odgovori #7 : 25. Listopad, 2006., 20:36 »
evo pronasao sam u ve-mil ima albatron grforce 6600 256Mb za 489 kn

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem...
« Odgovori #8 : 25. Listopad, 2006., 21:07 »
Ali zar nije GeForce 6600 PCI-E? Meni AGP treba...

Citat:
...the PCI Express x16 Albatron GeForce 6600-512 also supports all the latest TV output standards like S-Video...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Problem...
« Odgovori #9 : 25. Listopad, 2006., 21:11 »
6600 gt je agp verzija...  :dancing:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem...
« Odgovori #10 : 25. Listopad, 2006., 21:21 »
Aha  :alright:

A vidim da 6600GT umnogo owna i 9800XT dakle to trebam naći negdje i ubost



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: Problem...
« Odgovori #11 : 25. Listopad, 2006., 23:30 »
Aha  :alright:

A vidim da 6600GT umnogo owna i 9800XT dakle to trebam naći negdje i ubost



6600 GT neces naci za 600 kn ja sam govorio o 6600 TD AGP verzija ali nisam vidio da je ovo PCIexpress jer sam samo naletio na nju u Bugu pa sam vidio da je jeftina

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem...
« Odgovori #12 : 25. Listopad, 2006., 23:35 »
Kupujem 9600XT, pročitao sam recenziju u BUG-u, zvuči solidno


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cali

  • ****
  • 1246
  • Hardcore 2 Tha Bone
Odg: Problem...
« Odgovori #13 : 26. Listopad, 2006., 13:49 »
od kad je taj review?   ne bih ti to preporučio. danas najslabije što se isplati kupiti je 6600GT ili X700pro. imaš obje na agp-u. ovo pišem zato da se ne razočaraš, jer je 9600XT poprilično slaba za današnje igre, pa i za nfs novi.
Intel Core 2 Quad Q6600
Gigabyte GA-965P-DS4
4Gb Corsair VS 667 Mhz
XFX GTX 275
Corsair HX520W
Samsung Syncmaster T220
Creative X-Fi Xtreme Gamer

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem...
« Odgovori #14 : 26. Listopad, 2006., 14:07 »
Recenzija je iz siječnja 2004  :D

Ono što me potaklo na to da kupim 9600XT je usporedba sa 9600pro i još par kartica sličnog ranga, gdje se vidi veći framerate. Nisam zahtjevan i neću tjerat detalje na maksimalno, čovječe, mislio sam igrati NFS: Carbon sa 9000pro(Most Wanted sam vrtio na 640x480 na minimalnim detaljima i nije mi smetalo) koju trenutačno posjedujem   :tired:

Ne igram se ko divlji, ne treba mi više od kartice koja može Max Payne2 pokrenuti na 90FPSa na 1024x768... To znači da će mi Carbon raditi na zadovoljavajućem nivou pri 800x600

a i nema se para  :wave:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9