HCL.HR

Problem Crvenkastog ekrana

  • 9 Odgovora
  • 3104 Hitova
*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Problem Crvenkastog ekrana
« : 11. Svibanj, 2015., 17:42 »
Znaci problem je ovakav: cim upalim komp, logo windowsa je crvenkast, kao i druge stvari. Na home screenu ikone su crvenkaste i slova. Problem je najizrazeniji kod gaminga: jako je crveno, boje kao plava i ljubicasta se ne vide, bode u oci... Zna li jeko u cemu je problem i kako ga rijesiti?
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #1 : 11. Svibanj, 2015., 17:47 »
Jesi probao postavke na monitoru? Možda ti je netko iz fore sve boje smanjio i samo crvenu digao?

Zatim vidi jesu li ti boje 32-bit ili 16 bit?

I provjeri kabel.

A tek onda možemo razmišljati o nečem ozbiljnijem

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #2 : 11. Svibanj, 2015., 17:59 »
Nitko nije dirao komp 100%. I kako provjerim postavke monitora i dali je 32 ili 64 bit?
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #3 : 11. Svibanj, 2015., 18:17 »
16 ili 32 bit! Provjeeis tamo gdje namjestas rezoluciju monitora.
Znači desni klik na desktop i screen resolution pa advanced option

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #4 : 11. Svibanj, 2015., 18:52 »
32 bitno je i boje su u redu.
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #5 : 11. Svibanj, 2015., 19:05 »
Probaj svoj monitor na tuđem pc-u ili svoj pc na tuđem monitoru. Tako ćeš najjednostavnije eliminirati dali je do monotora ili grafičke

Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #6 : 11. Svibanj, 2015., 21:04 »
Ako ti se monitor 'boji' u jednu boju - R G B - sanse su da su 1) na kablu otisli pinovi za ostale 2 boje - u tvom slucaju plavu i zelenu, ili 2) da se dio kabla iskopcao te samo prenosi jednu od 3 boje. 3) Kabal otisao - pretpostavljam VGA - najcesci problem kod njih je ove prirode, onda samo ga promjenis.

Inace kompozicija boja i sve sto vidis na ekranu je kombinacija tih triju boja, kada jedna ili 2 ne prikazuju se - vidis to sto ti se desilo :):kava:
The blood of youth is bubbling back..

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #7 : 11. Svibanj, 2015., 21:09 »
Da nisi mozda lupio po monitoru ili nesto slicno, ja sam imao identican problem prije koju godinu kada mi je monitor slucano skliznuo iz ruku i pao na pod, ali nije svom tezinom jer sam ga uspio uhvatiti za zicu pa nije puko. Nakon toga su mi se boje pomjesale i bile su intenzivnije, dok sam gledao filmove ljudi su bili crveni ko paprike i sve je bilo crvenkasto. Nakon mjesec dana mi se vratilo sve u normalu i boje su normalne i sve je ok.
Moze doci do slicnog problema i ako dok ti je monitor upaljen i zagrijan pa ga ides poprskati sa sredstvom za povrsine i prebrisati krpom.
Uglavnom ako imas garnciju nosi ga na servis, ako nemas pricekaj malo mozda se sve unormali, ako se stvari ne srede morat ces kupovati novi monitor jer sumnjam da se to isplati popravljati...

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #8 : 12. Svibanj, 2015., 12:05 »
Da nisi mozda lupio po monitoru ili nesto slicno, ja sam imao identican problem prije koju godinu kada mi je monitor slucano skliznuo iz ruku i pao na pod, ali nije svom tezinom jer sam ga uspio uhvatiti za zicu pa nije puko. Nakon toga su mi se boje pomjesale i bile su intenzivnije, dok sam gledao filmove ljudi su bili crveni ko paprike i sve je bilo crvenkasto. Nakon mjesec dana mi se vratilo sve u normalu i boje su normalne i sve je ok.
Moze doci do slicnog problema i ako dok ti je monitor upaljen i zagrijan pa ga ides poprskati sa sredstvom za povrsine i prebrisati krpom.
Uglavnom ako imas garnciju nosi ga na servis, ako nemas pricekaj malo mozda se sve unormali, ako se stvari ne srede morat ces kupovati novi monitor jer sumnjam da se to isplati popravljati...


Eto takav neki problem je i moj, samo ja ga nisam lupao ni prskao u zadnje vrijeme. Probat cu nesto s kablovima.
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Problem Crvenkastog ekrana
« Odgovori #9 : 12. Svibanj, 2015., 19:22 »
Promjenio sam kabel od monitora i sve radi kao i prije. :) tnx svima.
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9