HCL.HR

Problem Oko Hard Drive

  • 9 Odgovora
  • 16850 Hitova
Problem Oko Hard Drive
« : 01. Veljača, 2017., 19:22 »
Pozdrav ljudi moj brat je kupio novi hard drajv koji mu je dosao danas
1TB WD Blue WD10EZEX .Povezali smo ga na maticnu sata kabel i kabel za napajanje i sve to ali Hard nece da se pokaze u My Computer .Ja sam guglao dosta i stvarno nista nisam nasao ...hard se vidi u biosima i vidi se u computer management >device manager >Disk drives ali se nevidi u computer management >disk management Gde bi trebalo da se formatira verujem ? Moj pc nije trenutno tu da ga probamo kod mene,,, Ima windows xp . On koristi pc samo za gledanje filmova i surfovanje zato mu je i trebao ovaj drav Molim pomoc !

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #1 : 01. Veljača, 2017., 21:57 »
Jesi 100% siguran da se ne vidi u disk managmentu (samo bi trebao biti unallocated)?



Tu onda treba zadnji klik i formatirati

Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #2 : 02. Veljača, 2017., 07:49 »
http://imgur.com/gallery/9Yolv Evo kako je kod mene ? Probao sam i da ocitam sa Data Lifeguard Diagnostic for Windows i radi sve 100% Ali ipad se nevidi ... Sad neznam posto je to stariji pc da li nesto treba da se updatuje ili sta ali stari Hdd radi normalno kao sto se vidi !

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #3 : 02. Veljača, 2017., 09:30 »
Na koju si MBO i SATA port spojio HDD? Postoje i SATA portovi koji ne služe za HDD i SSD.
Promjeni SATA utor i vidi hoće li raditi.

Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #4 : 02. Veljača, 2017., 12:27 »
Moba je M52l-s3p sad trebala bi da podrzava .Jedino ako windows nije bagovan ,,,

Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #5 : 02. Veljača, 2017., 12:29 »
Jedino ako nije sistem u kvaru ...Nosio sam hdd na servis i tamo su ga formatirali i kod njih radi u redu sad jedino ako windows nije u redu ili nedaj boze neki bios ?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #6 : 02. Veljača, 2017., 14:24 »
Pa ti nisi taj HDD ni mogao spojiti... Jesi ga uopće spojio SATA kablom ili samo SATA napajanjem?!? Ta MBO ima samo 2x SATA priključak. A ako već je unutra uštekan SATA HDD i SATA optika onda nemaš gdje ni piknut HDD...

Znači moraš u napajanje spojiti disk i sa SATA kablom na matičnu. I ne znam pod šta ti je u BIOSu namješten kontroler. AHCI ili IDE?

I problem je u tome što imaš Windows XP koji nažalost ne podržava AHCI... Znači ako je u BIOSu AHCI stavi na IDE. Zato ga Windows ne prepoznaje, a sustav i BIOS da.

Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #7 : 02. Veljača, 2017., 15:08 »
Jedan Hdd je spojen na sata i ovaj drugi sam mu spojio na sata isto a optika mu je na ata delu to je neki prajistorijski rezac ahah .. Problem je i sto ja neznam gde Videti Gde je AHCI ili IDE posto toga nema u biosu ima samo nesto ide kontroleri i sata Snimicu sad pa da vidite bios . A ja sam sad  pokusao da otpojim stari hdd i probam da instaliram OS na samo novi HDD preko usb i Pc ocitava Hdd i hoce da instalira Windows sad ... Kad bi mogli bez instaliranja novog windowsa bilo bi super //


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem Oko Hard Drive
« Odgovori #9 : 02. Veljača, 2017., 16:59 »
Probaj ištekat taj stari 160gb hdd, pa onda na njegovo mjesto zabij taj drugi hard pa probaj instalirati windows...

Mada ti ga prepoznaje u biosu. Ja bih se probao rješiti win xp. Sve što ti je bitno prebaci na particiju gdje ti nije snimljen OS, pa briši...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9