HCL.HR

PROBLEM s novom grafičkom!

  • 29 Odgovora
  • 20104 Hitova
PROBLEM s novom grafičkom!
« : 26. Studeni, 2016., 16:29 »
Dakle, kupio sam novu graficku GIGABYTE Radeon RX470 DDR5 4GB, spojio sam ju na maticnu MSI 760GA-P43 (FX) i spojio CORSAIR VS450 napajanje sa 8 pinova, međutim komp mi graficku ne prepoznaje i to je moj problem... Ali cudi me to da je monitor ustekan direktno u graficku preko DVI-D kabla i prima sliku iako kompjuter graficku ne prepoznaje. Molim vas za pomoc! :(

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #1 : 26. Studeni, 2016., 16:44 »
Znači da ju prepoznaje ako imaš sliku preko nje. Koji Widnowsi? Jesi instalirao drivere?!?

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #2 : 26. Studeni, 2016., 20:46 »
Windows 8 Pro
Build 9200
to mi pise u kutu dolje desno :D i znam da je 64bitni...
a drivere sam instalirao neke, ali ne najnovije jer kad sam pokusao instalirat najnovije 16.20 doslo je do nekog erora i pisalo: Your operating sistem is not supported
i na PC info za graficku mi pise ocjena 3,5 a najbolja komponenta kompa mi je...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #3 : 26. Studeni, 2016., 20:57 »
Što ti piše u device manageru pod Display adapters?

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #4 : 26. Studeni, 2016., 21:00 »
Microsoft Basic Display Adapter

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #5 : 26. Studeni, 2016., 22:12 »
Jel imaš staru grafu kod sebe?
Ovu novu izvadi van, vrati staru. Vidi radi li. Ako radi skini DDU. I makni sve drivere od stare grafe i nemoj dopustiti računalu da se resetira nego ga ugasi. Kada ga ugasiš izvadi staru grafu i stavi natrag novu.
Još možeš probat napraviti update BIOSa.

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #6 : 26. Studeni, 2016., 22:16 »
imam staru grafu i pokusat cu to s njom napraviti..
a za BIOS cu nac nekog jer se bas ne kuzim previse u to
i hvala ti na savjetima.javim ti kak ce proc :D

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #7 : 26. Studeni, 2016., 22:30 »
Kakvi su ti to "neki driveri"?  :D

Odeš na službeni amd site i skineš sam drivere (biraš svoje windowse, svoju seriju gpu) i nema da bude "non supported". Ili automatsku detekciju.

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #8 : 27. Studeni, 2016., 09:19 »
Imao je lega takav problem ali sa 1060, i win 10, problem je u Windowsima, mora updatat windowse

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #9 : 27. Studeni, 2016., 18:16 »
andrash: skinuo sam s sluzbene stranice...najnovije ne zeli instalirat jer mi baca spomenuti error, a s iste stranice neke starije drivere sam skinuo i instalirao ih je bez problema... 
doktordoc: meni se isto cini da je to moj problem također...

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #10 : 01. Prosinac, 2016., 17:42 »
Ekipa hvala vam na savjetima. sve sam isprobao i na kraju je ispalo da je problem bio u windowsima. sad imam win10 i prepoznaje grafu :D
Ali, uvijek postoji ali, znaci sad mi igrice, koje sam sa starom grafom igrao po cijele dane , se crashaju nakon 5min u igri na malo jacim postavkama...i cudno mi je to da graficka od 2k kn  to nemoze izdrzat...jel ima ko kakve savjete opet? :/

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #11 : 01. Prosinac, 2016., 19:13 »
Idi od nule ... otvori kuciste i provjeri jesu graficka i 6pin konektor sjeli do kraja. Nakon toga skini DDU i u safe modu pocisti kompletno drivere. Kada si pocistio stare drivere racunalo ce se automatski restartati te onda stavi nove 16.7.3 ili 16.9.2. Nakon instalacije novih drivera opet restartaj racunalo i provjeri u device manageru da li je prepoznata.  Ako je nakon toga zapocni sa testovima tipa: unigine valley, heaven, amd leo, furmark i sl. Ukoliko uredno radi isprobaj takodjer nekoliko igri. Inace taj VS nije pouzdano napajanje pa se nebi cudio da on radi probleme, pa ti je preporuka da isprobas graficku u drugom racunalu ako imas nekog prijatelja s kvalitetnijim napajanjem. Ako ti je dosta prasnjavo kuciste pocisti slotove memorije i pci-e slot. Mozes takodjer testirati memoriju (memtest 5-6 passova) i hdd (hd tune) cisto da otklonis sumnju na ostale komponente. Eto kada to sve isprobas i ako ce te opet muciti nosi u ducan gdje si je kupio, objasni problematiku i salji na reklamaciju.

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #12 : 03. Prosinac, 2016., 09:12 »
Hvala mrmuscolo na savjetima, tek sad sam upalio racunalo zbog nekih privatnih problema...dakle sve je spojeno i sjelo do kraja kako treba to sam provjerio, znaci na kompu je sve nedavno izbrisano,deinstalirani win8 i instalirani win10 i onda instalirani novi driveri 16.9.2 pa sad neznam jel ima potrebe za ciscenjem starih drivera? mislim da su oni pocisceni s instalacijom novih windowsa...ja isto sumnjam na napajanje jer mi se komp zna restartat ako mi mama npr. u dnevnom boravku, koji je na drugom kraju kuce, upali usisavac...a to jedino ima s napajanjem veze :/ sto se tice graficke frend ju je isprobao u svom kompu na slabijem napajanju od 350W i komp ju je prepoznao...pa mislim da u grafickoj nije problem :D
Pokusat cu sad sve ove testove ostalih komponenti i hvala jos jednom! :D

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #13 : 03. Prosinac, 2016., 09:46 »
Evo probao sam ovaj unigine valley benchmark i desilo se isto ko i kad na jacim postavkama pokrenem neku igru. znaci nakon 3-4 min komp se restartao sam od sebe...

Odg: PROBLEM s novom grafičkom!
« Odgovori #14 : 03. Prosinac, 2016., 10:32 »
Sto kazu testovi memorije i hdd-a? Pokusaj sa 16.7.3 driverima. U drugom racunalu bi isto bilo pozeljno odvrtiti testove, ali sa kvalitetnijim i jacim napajanjem. Meni jos uvijek ovo mirisi na nesto drugo osim graficke, a dok sve ne napravis iz proslog posta ne mozemo ti bas previse pomoci.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9