HCL.HR

Problem s RGB ventilatorima

  • 6 Odgovora
  • 2773 Hitova
Problem s RGB ventilatorima
« : 30. Siječanj, 2019., 21:05 »
Pozdrav, znaci ovako je stanje.
Kupio RGB ventove
https://www.mikronis.hr/ventilator-sama-pc-rgb-rainbow-single-ring-kit-12cm-p-n-0161272.aspx
koji rade, ali ne svijetle. Isprobao ustekak u svaki slot na maticnoj ali ne svijetle.
Maticna je MSI B350 gaming plus ukoliko igra ulogu.
Ima li tko iskustva s tim ventovima?
Hvala

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem s RGB ventilatorima
« Odgovori #1 : 30. Siječanj, 2019., 21:13 »
Pa moraš ih uštekat u njihov kontroler, a ne u matičnu...

Odg: Problem s RGB ventilatorima
« Odgovori #2 : 31. Siječanj, 2019., 10:51 »
Hehe. Ustekani su u kontroler, a kontroler u maticnu, ali ne svijetle. Rade al ne svijetle.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem s RGB ventilatorima
« Odgovori #3 : 31. Siječanj, 2019., 11:14 »
Hehe. Ustekani su u kontroler, a kontroler u maticnu, ali ne svijetle. Rade al ne svijetle.


Pa ima li kontroler na sebi neke gumbe?!? Ili možda svoj software?!?

Odg: Problem s RGB ventilatorima
« Odgovori #4 : 31. Siječanj, 2019., 19:25 »
Ima gumbe, svi isprobani, ni jedan ne pali LED, ima daljinski, koji takoder funkcionira (smanjuje ili povecava RPM kod ventova). Software sam trazio po netu, nema nikakav za tog proizvodaca. Zato pitam jel ima tko iskustva mozda s takvima bas. Sve bi trebalo radit ali ne radi...

Odg: Problem s RGB ventilatorima
« Odgovori #5 : 31. Siječanj, 2019., 21:04 »
Iste takve imam i ja. No meni rade bez problema. Uštekao sam ih u kontroler, a kontroler na napajanje. Postoji ti jeda kabel iz kontrolera koji na sebi ima mali metalni kraj. E to ti služi kao primatelj signala iz daljinskog. Znači, ovisno kakvo kućište imaš, taj kabel ti mora biti na vidljivom mjestu i svaki put kada želiš nešto promjeniti preko daljinskog, moraš ga uperiti ravno u taj kabel s metalnim krajem.

Odg: Problem s RGB ventilatorima
« Odgovori #6 : 01. Veljača, 2019., 00:51 »
Hvala, skuzio u cemu je problem. Venotvi mi u kontroleru bili spojeni na slotove fan 6,7,8,9,10. Preselio na 1,2,3,4,5 i sad rade :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9