HCL.HR

Problem sa boot up-om PCa (hitno!)

  • 31 Odgovora
  • 12888 Hitova
Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« : 05. Svibanj, 2016., 08:36 »
Ljudi,stvarno sam očajan.Opet problemi,ovaj puta u području hardwarea.
Ovako,imam jedan jako velik problem sa PCem zadnjih,pa dobrih 20ak dana.
Krenem upalit PC,on kreće sa boot up-om,i u pola samo prekine,samo se ugasi.
Onda zamjenim kabal PCa-u produžnom- (neznam kako bi se to moglo zvati,nadam se da znate na sto mislim),mjenjam žice sve moguće,spuštam i dižem osigurače...Ma strava
I nakon tko zna koliko pokušaja i promjena,uspijem upaliti.Nekada nemogu uopće,pa kada uspijem ostavim upaljen PC po 2-3 dana,što definitivno nije dobro.
Ako nisam dobro opisao,pitajte za BILO ŠTO (video,specifikacije,ma bilo što) pošto radim kao dizajner,i ovaj PC mi je dosta potreban tako da bi ovo trebao riješiti što je prije moguće

Hvala unaprijed  :ave:

EDIT:Zaboravio sam reći da,nekada kada uspijem upaliti bude mi u sleep modu iz nekog razloga,a onda moram opet iskljucit i ukljucit,pa ako mi se potrefi uspijem upalit do kraja,ako ne OPET sve iz početka.
*pišem sa laptopa...*
« Zadnja izmjena: 05. Svibanj, 2016., 08:40 KoalaSteve »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #1 : 05. Svibanj, 2016., 08:44 »
Jesi probao s drugim napajanjem?
Možeš posuditi od nekoga pa probati. Isto tako sve kablove unutar računala odspoji i ponovno spoji. stisni s dosta pritiska, ali ne prejako, možda se neki od kablova odspojio.
Također odi u even viewer i pogledaj koje ti errore baca pa javi.

Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #2 : 05. Svibanj, 2016., 08:58 »
Jesi probao s drugim napajanjem?
Možeš posuditi od nekoga pa probati. Isto tako sve kablove unutar računala odspoji i ponovno spoji. stisni s dosta pritiska, ali ne prejako, možda se neki od kablova odspojio.
Također odi u even viewer i pogledaj koje ti errore baca pa javi.
Nisam probao,hm,nemam nikoga na pameti,mogu uzeti napajanje od STAAROG PCa ,ali stvarno starog.Mislim,još radi tako da možda...Također,zamjenio sam bateriju,ali ništa.
Odspojio sam sve,ponovo spojio...Ništa.
Stvarno neznam što da radim,pretpostavljam da je 90% napajanje,ali nisam siguran zbog toga i pitam vas.

Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #3 : 05. Svibanj, 2016., 09:29 »
Što da radim,stvarno sam očajan  :fpalm:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #4 : 05. Svibanj, 2016., 09:33 »
Probaj sa starim napajanjem podići sustav bez grafičke kartice. Nisi napisao konfiguraciju pa ne znam imaš li integriranu grafičku pa da probaš samo s njom idći sustav. Ako se odmah pali bez problema onda je do napajanja.
U krajnjem slučaju možeš odnijeti u jedan od servisa da ti istestiraju ako nemaš mogućnosti sam napraviti test.
Isto tako nema potrebe da sam sebi odgovaraš i to nije nigdje praksa. Neće ti se poradi toga brže odgovoriti, da pače možeš stvoriti samo kontra efekt.

Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #5 : 05. Svibanj, 2016., 09:41 »
Grafička je AMD 4300/4500 series.Dali bih mogao pokušati ostaviti sve ovako i staviti to staro napajanje?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #6 : 05. Svibanj, 2016., 09:41 »
KOje je to napajanje i koliko je jako? Navedi točan model

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #7 : 05. Svibanj, 2016., 11:01 »
Tako je. Odšarafi stranicu starog pc i pogledaj etiketu napajanja (puno ime modela, a može i slika etikete)

Inače budući da su te serije grafičkih low end, ne troše puno, pa ti 99% može raditi na starom napajanju pod uvjetom da ti procesor nije neki basnoslovni potrošać a napajanje uber slabo tipa 10A na +12v

Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #8 : 06. Svibanj, 2016., 07:12 »
Okej,jedva sam otvorio PC haha,nema cak ni sarafe nego neke kukice,stvrno neznam  :bonk:
Nebitno,bitno je to da sam probao ali nisam mogao spojiti.
Neka to samo ostane tamo,ja bi potrazio neko 500W-atno napajanje mozda,posto trenutno imam  Naviatec NVT-ML500W,koje je također 500W
Paa,dali bi možda ovo bila solidna zamjenja? http://www.chipoteka.hr/artikl/84383/napajanje-inter-tech-500w-sl500-115-230v#tab-specs-tab
...Mislim da mi netreba ništa jače,pošto mi grafička i nije neki veliki potrošač i vjerovatno bi bila dostojna zamjena
Što vi mislite?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #9 : 06. Svibanj, 2016., 07:52 »
Kako nisi uspio spojiti?!? Ne razumijem...
Nemoj uzimati ta šrot napajanja. To štto piše 500W to znači da on u svom maksimumu može postići (ako uopće može) tu Wattažu ali ju ne može zadržati dulje od par milisekunda.
Kupuj provjerena napajanja tipa Forton, Corsair, XFX, Seasonic i itd. Tražiš one s 80% efikasnosti Bronze, Silver, Gold, Platinum i itd.


Ali nemoj kupovati prije nego li istestiraš je li uopće problem u napajanju!

Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #10 : 06. Svibanj, 2016., 08:09 »


Ali nemoj kupovati prije nego li istestiraš je li uopće problem u napajanju!
A u čemu još bi mogao biti problem? Čini mi se vrlo specifično

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #11 : 06. Svibanj, 2016., 08:16 »
Može biti i matična ploča. One znau raditi svakakva čudesa ukoliko nešto ne valja. Od bacanja BSODa, gašenje računala i slične probleme koje si opisao.
Zato prvo provjeri i ne kupuj šrot napajanja jer će ti tek onda sve izgoriti.

Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #12 : 06. Svibanj, 2016., 08:58 »
Okej...Evo,možda je ovo nešto još što bi moglo pomoći u analiziranju problemi.
Upravo sam uspio ''upaliti'' gledam sta,kako se ovo upalilo  :slini:
...Zapravo se nije čuo 'Beep' koji se čuje uvjek pri paljenju,i samo se čuje,radi zelena lampica (što bi značilo da je upaljen) ali se slika na monitoru ne pokazuje i samo blinka svake 3-4 sekunde,kao da je u sleep mode-u,tako nešto.
Sad neznam što da radim nemogu stisnut restart,niti veliku tipku za gašenje,niti dugo držati nešto od toga,ne reagira uopće.
Možda ga mogu nekako upaliti sada kada se barem napravio pomak od inače pa da odem u even viewer i pogledam točno koji je problem...Da ga koristim barem na 1 dan,trebam prebaciti neke stvari za posao,zapeo mi je materijal za klijenta.  :chair:

EDIT:Nakon 30 minuta cekanja,resetiro sam gumbe iza,upalio se,već jednom ugasio i vratio u sleep mode,opet sam restartiro gumbe iza,sada radi.Crveno svijetlo sa slikom baterije pored blinka (ispod zelene) što bi opet moglo značiti nedostak napoja energije?
Okej,trenutno radi,neznam koliko ce jos
« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2016., 09:45 KoalaSteve »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #13 : 06. Svibanj, 2016., 09:43 »
Hajde malo bolje opiši situacije jre pišeš kao da ja znam što si kako s čim i kada napravio... :hiha2:


Upalio si komp s novim ili starim napajanjem?
Kakav beep se čuo inače prilikom paljenja računala? Koliko puta je bio beep?
Gdje je računalo zapelo? Prilikom boota u Windowse ili gdje? Radi li DOS/UEFI normalno ili ne?


Odg: Problem sa boot up-om PCa (hitno!)
« Odgovori #14 : 06. Svibanj, 2016., 09:47 »
Hajde malo bolje opiši situacije jre pišeš kao da ja znam što si kako s čim i kada napravio... :hiha2:


Upalio si komp s novim ili starim napajanjem?
Kakav beep se čuo inače prilikom paljenja računala? Koliko puta je bio beep?
Gdje je računalo zapelo? Prilikom boota u Windowse ili gdje? Radi li DOS/UEFI normalno ili ne?


Edito sam prije tvog posta.Beep se inače uvjek čuje jednom pri paljenu znači to se PRVO čuje,a onda se pojavi slika i to...Upalio sam komp sa starim,standardnim napajanjem
Također smrdi na zapaljeno (NAPAJANJE)
Oprostite na editima,uvjek se sjetim nešto kasnije/otkrijem kasnije

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9