HCL.HR

Problem sa Gamepadom

  • 11 Odgovora
  • 3751 Hitova
*

aca

  • **
  • 171
Problem sa Gamepadom
« : 05. Studeni, 2018., 21:10 »
Pozz svima trazio sam po forumu ali bezuspjesno mislim da znam sta je problem ali da još potvrdim

Znači imam Xboxx 360 gamepad žičani instaliran mi je Windows 10 x64bit. Kupio sam navedeni gamepad prije jedno godinu i devet mjeseci i sve je radilo pefektno.

Prije par dana sam skuzio da mi ono svjetlo jednostavno poludi pa se vrati u normalu, tipke sve rade kako treba ali kad poludi kao da promjeni profil neki i sve kontrole se izmjesaju (najvise sto igram je Rocket League i Fifu18) ali sam skuzio kad malo micem kabl tik uz sami game pad onda svjetla polude takop da mislim da je problem u kablu da negdije pravi kratki spoj sta li.. pomozite ako znate bilo tko

nebi kupovo novi jer volim ovaj :D hvala svima

(btw Hrvatino sori ak sam fulo u temama dvoumio sam se u PC hardware i Xbox gaming )
« Zadnja izmjena: 05. Studeni, 2018., 21:13 aca »
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #1 : 05. Studeni, 2018., 21:53 »
Možeš ga rastaviti i vidjeti kakav je problem sa žicama. U najgorem slučaju taj dio koji znaš da zea - odrežeš i ponovno zalemiš žice jer koliko se sjećam X360 gamepad ima lijepo označane boje žica. Dakle otvorii vidi prvo spoj kabla i samog gamepada, ako je problem negdje drugdje - odreži taj dio kabla i spoji žice ponovno po bojama kako spada.

*

aca

  • **
  • 171
Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #2 : 06. Studeni, 2018., 08:06 »
Okej majstore budem probao ali poučen iskustvom što sam imao sa mišem nece biti dobro :D
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #3 : 06. Studeni, 2018., 13:02 »
Pozzz aca

Imam dva X360 kontrolera i imam s jednim vrlo sličan problem.
Stari su otprilike 3 godine i dosta toga sam odpeglao na kompu s njima.
Dok jedan radi savršeno drugi ima problem sličan tvome samo bez ludovanja XBOX svjetla.

Naime, vrlo blizu samog kontrolera izgleda da se zjebo malo kontakt unutar kabla/žice. Skužio sam da je tih prvih par centimetara kabla dosta robusno/tvrdo i nije zamišljen za namatanje. A ja kad sam ih pospremao bas sam to radio. Omotao duge kablove oko kontrolera i time ih savinuo.

I jedan je očito dobio svoje pretjeranim namatanjem. Jer gubitak kontakta se najviše pojavljuje odma pri izlasku iz kontrolera (na najosjetljivijem mjestu)

1: Dal se uz ludovanje X360 svjetla javlja i Windows zvuk (spajanje odspajanje externog uređaja)
    znaš onaj zvuk kad spajaš USB, mob, ili gamepad. Meni kad se izgubi kontakt, svjetlo tu i tamo
    zatreperi (baš gubitak fizičkog kontakta) ali Win zvuk luduje. Kao da ga 20 puta u sekundi spajam i
    odspajam. Dosta moram rihtat i drzat kontroler u određenom položaju da ne dojde do toga.

2: S obzirom da te muči isti problem moj savjet je da ga otvoris i porihtas malo ali pažljivo.
    Isto tako jednostavan savjet je za tebe, mene i sve vlasnike tih kontrolera da se nikad kablovi ne
    namataju oko njih ili čak sa strane nego da se puste nenamotani/slobodni.
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

aca

  • **
  • 171
Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #4 : 07. Studeni, 2018., 08:06 »
Pozzz aca

Imam dva X360 kontrolera i imam s jednim vrlo sličan problem.
Stari su otprilike 3 godine i dosta toga sam odpeglao na kompu s njima.
Dok jedan radi savršeno drugi ima problem sličan tvome samo bez ludovanja XBOX svjetla.

Naime, vrlo blizu samog kontrolera izgleda da se zjebo malo kontakt unutar kabla/žice. Skužio sam da je tih prvih par centimetara kabla dosta robusno/tvrdo i nije zamišljen za namatanje. A ja kad sam ih pospremao bas sam to radio. Omotao duge kablove oko kontrolera i time ih savinuo.

I jedan je očito dobio svoje pretjeranim namatanjem. Jer gubitak kontakta se najviše pojavljuje odma pri izlasku iz kontrolera (na najosjetljivijem mjestu)

1: Dal se uz ludovanje X360 svjetla javlja i Windows zvuk (spajanje odspajanje externog uređaja)
    znaš onaj zvuk kad spajaš USB, mob, ili gamepad. Meni kad se izgubi kontakt, svjetlo tu i tamo
    zatreperi (baš gubitak fizičkog kontakta) ali Win zvuk luduje. Kao da ga 20 puta u sekundi spajam i
    odspajam. Dosta moram rihtat i drzat kontroler u određenom položaju da ne dojde do toga.

2: S obzirom da te muči isti problem moj savjet je da ga otvoris i porihtas malo ali pažljivo.
    Isto tako jednostavan savjet je za tebe, mene i sve vlasnike tih kontrolera da se nikad kablovi ne
    namataju oko njih ili čak sa strane nego da se puste nenamotani/slobodni.

Pozdrav Micek(jedva čekam tvoju priču hahah)

uglavnom ja sam ga samo jednom smoto nedavno zbog preseljenja, s tim da ja imam možda tek 1000 sati na njemu igranja  nečuje se nikakav zvuk jer ga nečujem ni kad ga uključim/isključim iz kompa onak fizički, ali sam skuzio u origin chatu da mi se pojavljuje obavjest kao da su mi je head set uključen odnosno isključen (a head set spajam preko usb-a u tom trenutku kada sam primjetio tu stvar nije bio uključen) ali da sto se tiče svijetla normalno je da radi gore lijevo kod mene kad poludi nekad radi dolje lijevo ili rade gore lijevo i dolje desno pa zna čak i sve trepteriti ma koma kao disko kugla je... ja sam razmisljao možda da kupim novi kabl sa ebaya neznam dali bi mi to pomoglo
« Zadnja izmjena: 07. Studeni, 2018., 08:09 aca »
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #5 : 07. Studeni, 2018., 11:13 »
Pozz svima trazio sam po forumu ali bezuspjesno mislim da znam sta je problem ali da još potvrdim

Znači imam Xboxx 360 gamepad žičani instaliran mi je Windows 10 x64bit. Kupio sam navedeni gamepad prije jedno godinu i devet mjeseci i sve je radilo pefektno.

Prije par dana sam skuzio da mi ono svjetlo jednostavno poludi pa se vrati u normalu, tipke sve rade kako treba ali kad poludi kao da promjeni profil neki i sve kontrole se izmjesaju (najvise sto igram je Rocket League i Fifu18) ali sam skuzio kad malo micem kabl tik uz sami game pad onda svjetla polude takop da mislim da je problem u kablu da negdije pravi kratki spoj sta li.. pomozite ako znate bilo tko

nebi kupovo novi jer volim ovaj :D hvala svima

(btw Hrvatino sori ak sam fulo u temama dvoumio sam se u PC hardware i Xbox gaming )
Imam dva Xbox 360 kontrolera, koristim ih na PC-u i imam potpuno identičan problem na oba.

Kablovi nisu nikad savijani ni motani oko samog kontrolera ali su opet iz ne znam kojeg razloga nakon malo više od godinu dana korištenja stradali oba.

Problem sam "riješio" tako što sam kabal zalijepio sa zadnje strane kontrolera (neda mi se otvarat kontroler) i tako funkcioniše za sada, sve radi normalno, nema nasumičnog treperenja svjetla.

Uglavnom nikad više Xbox 360 kontroler u moju gejming opremu ni za džaba.

*

aca

  • **
  • 171
Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #6 : 07. Studeni, 2018., 14:52 »
znači naći poziciju gdje će bit fiksiran i neće se mrdati? :S
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #7 : 07. Studeni, 2018., 17:06 »
znači naći poziciju gdje će bit fiksiran i neće se mrdati? :S
Baš tako, mene su tako razočarali kontroleri, baš sam ih pazio, mazio ali opet ništa.

Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #8 : 07. Studeni, 2018., 19:07 »
Citat:
Uglavnom nikad više Xbox 360 kontroler u moju gejming opremu ni za džaba.

Nemoj kriviti opremu za svoj nemar. Sam si kriv što se kabel razmrdao.  :mrs:  Što god učestalo namataš tako da se prelama i jako savija, prije ili poslije će otići kvragu. Što misliš, zašto se kablovi inače namataju na špulu ili u kolut i zašto se NIKAD ne savijaju pod oštrim kutevima? Eto sad si naučio na teži način.     

*

aca

  • **
  • 171
Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #9 : 08. Studeni, 2018., 08:40 »
@moordrak ali ja nisam nikad smotao gampad pa mi se isto desilo a baš sam pazio jer sam prije čuo da im je to mana  :kava: :kava: :kava:

@sabeHe budem ja ipak probao naručiti kabl sa ebaya za cca $2,50 pa cu viditi jel to sljaka il ne :S javit cu naravno (u slucaju da zelis evo link https://www.ebay.com/itm/2-5-m-Replacement-USB-Charging-Cable-Cord-Adapter-For-Xbox-360-Wired-Controller/202437895336?hash=item2f223d24a8:m:mVDJ9dbalDbnJnnuG9nvp-Q:rk:6:pf:0 )
« Zadnja izmjena: 08. Studeni, 2018., 08:45 aca »
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #10 : 08. Studeni, 2018., 09:11 »
@aca   Žica je mana općenito :) 

Jedan dobar kontroler na kojeg sam naletio prije dosta vremena je  Speedlinkov Torid.  Prilično je solidno napravljen i dobro leži u ruci.  Zna biti na popustima.  Trenutno je dobavljiv za nekih  (23€ cca).

Odg: Problem sa Gamepadom
« Odgovori #11 : 08. Studeni, 2018., 09:32 »
Citat:
Uglavnom nikad više Xbox 360 kontroler u moju gejming opremu ni za džaba.

Nemoj kriviti opremu za svoj nemar. Sam si kriv što se kabel razmrdao.  :mrs:  Što god učestalo namataš tako da se prelama i jako savija, prije ili poslije će otići kvragu. Što misliš, zašto se kablovi inače namataju na špulu ili u kolut i zašto se NIKAD ne savijaju pod oštrim kutevima? Eto sad si naučio na teži način.   
E neka si me nasavjetovao o motanju u kolut, pa nek ide sve u tri p.m. Molim te prvo pročitaj šta sam napisao pa onda pametuj. NIKAD kablo ni na jednom kontroleru nije savijano, bilo je opruženo konstantno i opet i pored toga je stradalo.  :bonk:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9