HCL.HR

Problem sa grafičkom karticom

  • 12 Odgovora
  • 5315 Hitova
Problem sa grafičkom karticom
« : 26. Ožujak, 2012., 16:05 »
Ljudi pomoc...imam problem s pc tj. s grafickom ,prije mjesec dana sam kupio gtx 570 twin frozr 3..i od kad sam je montiro neradi kako treba...u nekim igrama (Assassins creed revelations i batman AC) steka i blokira a cutscens su pixelaste,ko da je losa rezolucija....a u alana wake i mass effect 3...po sredini ekrana mi se pokazuju pixeli ka u jednoj liniji i ko  da objekti u daljini titraju i da se slika stvara onako polako npr. nevidim stablo i kad sam na 2 metra od njega onda se pokaze, ja sam probo sve  i drivere i overclocka greaficku.....al neka ko mislim da je u ekranu.....jel to je lcd vga monitor koje g sam spojio na komp sa vga/dvi adapterom.....i prirodna rezlocucija  ekrana je 1280x1024  al sam mu ja stavo resoluciju na 1920x 1080 i svejedno imam taj problem...i imama osjecaj da sto duze igram da je sve gore...Ako znate kako da rijesim problemm hitno..jer sam graficku tek kupio i stvarno bi zelio igrat  normalno ..konfiguracija mi je windows 7 ultimate 64 bit,intel core 2 quad q8300 2.5 ghz,4 giga rama,direct x 11 i gtx 570 twin frozr 3........havala unaprijed
« Zadnja izmjena: 27. Ožujak, 2012., 18:26 WEAPONX »

Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #1 : 26. Ožujak, 2012., 17:33 »
Mislim da znam u čemu bi mogao biti problem. Koliko wati ti ima napajanje?

Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #2 : 26. Ožujak, 2012., 17:46 »
ne napajanje je 750 watti.....kupio sam novo kad sam kupio grafu

Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #3 : 26. Ožujak, 2012., 17:58 »
ne napajanje je 750 watti.....kupio sam novo kad sam kupio grafu

Onda ne znam šta bi bilo. Da je monitor onda ti inače ne bi valjalo. Kažeš da si probavao sve drivere. Ne vjerujem da ti se grafička pregrijava. Stvarno ne znam što bi moglo biti...

Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #4 : 26. Ožujak, 2012., 18:23 »
mogu ce je it o jer sam sad probavao igrat alan wakea i gledao u afterburneru ..i dok sam u igri vidim da mi gpu usage doseze 100 posto svakih sekundu dvije i da je fan speed 70 i da je temperatura izmedu 46 i 60 stupnjeva....ney mozda je to normalono al nevjerujem
dali bi maticna mogla stvarati ovakve probleme

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #5 : 26. Ožujak, 2012., 20:08 »
Pokušaj drugu verziju Windowsa. Provjeri grafičku u detalje preko GPU-z, mda vidim da si gledao već sa drugim softvere, ali opet. Pokušaj staviti zadnji BIOS na matičnoj ploči, tj update.

Pokušaj kod prijatelja grafičku testirati? Formatirao si Windowse više puta zar ne?

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #6 : 27. Ožujak, 2012., 08:33 »
provjeri malo temperature 99.9% sam siguran da se pregrijava (posto nije problem u driverima) (kad kazem provjeri temperature,mislim, skini neki posteni benchmark,http://unigine.com/products/heaven/,stavi na max sve,i nakon 30 min~ vidi temperature)

i btw,prirodna (nativna  :bonk: ) je najveca koju se moze namjestit kod lcda,znaci tebi je 1920 x 1080 nativna,ne 1280x1024,samo CRTi mogu ici na rezoluciju vecu od nativne

P.S sta si davao pare za 570,kad ti proc bottlenecka grafu ? ???? ?? ja imam q6600 (2,4 ghz,temp su mi nenormalne pa ne clockam) i gtx 560 pa mi ju proc bottlenecka ko blesavo  :bonk:

i btw: probaj iskljucit vsync u igrama

Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #7 : 27. Ožujak, 2012., 16:46 »
Evo napravio sam benchmark.... i temperatura je bila od 56 do 59......fps je na nekim djelovima pao do 7
i nativna rezolucija mi je 1280x1024 ....premda  mogu stavit 1920x1080 monitor mi je samsung sync master 941mp lcd tv monitor(http://img62.imageshack.us/img62/7606/samsungsyncmaster941mp3.jpg)....i sad dok sam gledao benchmark...primjetio sam da su sjene nekeko sjebane te daj je sve pixelasto ili zrnasto i ko da po ekranu ide neke crte..tesko malo za objasnit al nadam se da kuzite..
nezz ako ima te jos neki prijedlog.......hvala unaprijed

Odg: POMOC HITNO
« Odgovori #8 : 27. Ožujak, 2012., 17:08 »
I jos nesto nisam updateo maticnu jel je to malo kompicirano a strah me da nezajebem....da li je to bitno..znam da je al svejedno nije mi se cinilo u ovom slucaju.....dali ja mogu odnes komp na servis ili nekome ko zna sta radi da mi updata bios

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Problem sa grafičkom karticom
« Odgovori #9 : 27. Ožujak, 2012., 18:30 »
Malo sam preimenovao temu da se otprilike vidi o čemu se radi.

Jesi li siguran da si grafičku dobro spojio, da u utoru na matičnoj nije bilo prašine ili nešto te da si spojio oba kabela od napajanja (ukoliko grafička ima dva utora).
Nisam siguran da li si negdje već napisao, jel se problem događa i na nativnoj rezi monitora?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Problem sa grafičkom karticom
« Odgovori #10 : 29. Ožujak, 2012., 18:18 »
desava se na svakoj rezoluciji...i graficka je dobro ukupcana

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Problem sa grafičkom karticom
« Odgovori #11 : 29. Ožujak, 2012., 20:19 »
Pretpostavljam da nisi pobrisao drivere od stare grafičke. Pobriši sve drivere koje imaš od grafičke, uključujući i drivere od nove. Zatim skini najnovije drivere sa linka i instaliraj.
I da, igraj na nativnoj rezoluciji, kakav HD na 19" lcdu.  :hihi:

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: Problem sa grafičkom karticom
« Odgovori #12 : 29. Ožujak, 2012., 20:58 »
^ formatiranje C: diska ftw. :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9