HCL.HR

Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC

  • 19 Odgovora
  • 5221 Hitova
*

Richy

  • *
  • 25
Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« : 17. Listopad, 2018., 13:30 »
Imam relativno ok kompjutor. I5 4160,gtx 1060 ali imam samo 6gb rama (3×2gb) kupio sam novih 8gb rama od HyperX i kada ih stavim u PC i upalim ga bude samo black screen.Pokuso sam vise nacina: probo na razlicitim slotovima,izvadio sve stare rame i samo ostavio ove i opet isto. Rami su sigurno ispravni jer sam jucer isao u trgovinu nazad i zamjenio ih misleci da je problem u ramima a ne u mom PC-u.Ako moze neko pomoc.Hvala


*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #1 : 17. Listopad, 2018., 13:34 »
Prašina u slotovima možda, probaj to ispuhat nekako. Imaj na umu da različiti modeli rama možda neće raditi kako treba zajedno, niti će biti omogučen dual-channel.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #2 : 17. Listopad, 2018., 13:47 »
Sto znaci nece raditi kako treba zajedno.I sumnjam da je prasina jer kada sam izvadio ove stare koji sh normalno radili i stavio taj novi na isti slot opet nije radio.


*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #3 : 17. Listopad, 2018., 14:04 »
Kažem, MOŽDA neće raditi kako treba. Googlaj, ljudi nabrajaju različite potencijalne probleme. Koju matičnu imaš? Jesi probao resetirat CMOS, tj. izvadit bateriju? I navedi točne modele starih i novih modula.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #4 : 17. Listopad, 2018., 14:29 »
Znam da je glupo pitanje, no, koji si točno RAM uzeo?
Isto tako koja ti je točno matična? Nisu svi kompatibilni najbolje, rijetkost, ali ipak se događa.


Naravno, podrazumijeva se da si napravio clear CMOS prije instalacije, pogotovo ako je bio XMP u igri.

*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #5 : 17. Listopad, 2018., 14:39 »
Maticna je Packard Bell ixtreme m5800
Ram koji sam kupio je DDR3 8GB HyperX Fury HX316C10F/8 (1600MHz, CL10)


*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #6 : 17. Listopad, 2018., 14:56 »
I sada sam clearo  CMOS tj izvadio bateriju i pojavi se samo black screen nista vise


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #7 : 17. Listopad, 2018., 15:46 »
OK ti si neke komponente krivo naveo kada sada gledam.
Dakle i5 4160 NE postoji, nego imaš i3 4160 koji je dvojezgreni proceosr


Packard Bell ixtreme m5800 nije matična ploča! To je naziv serije računala kao npr. Lenovo Thinkpad XY...


Dakle možda je problem u tome što ti MBO ne podržava taj RAM. Skini CPU-Z ili Speccy i pošalji nam točan model matične (vrati RAM koji radi unutra pa nam pošalji podatke).

*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #8 : 17. Listopad, 2018., 16:57 »
Sad mi uopce ne zeli uc u pc kad ga upalim windows mi izbaci ovaj error C:\windows\system32\logfiles\Srt\SrtTrail.txt
Gledo sam na yt i probo preko cmd rijesit ali nejde...


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #9 : 17. Listopad, 2018., 17:07 »
Što se tiče ovoga možda ćeš morati ponovno win10 instalirati ako ti druge opcije ne pomažu:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/srttrail-error-in-windows-10/9ae0a5af-56b8-4520-a5ae-2b95cf19591e

Jel imaš priliku probat ram u nekom drugom pc?
Kakav točno sad ram imaš? skini cpu-z, spd tab - serial number

Imaš sigurno OEM matičnu i pitaj boga kakav je memory support, možda je hp zamislio samo par modela.
« Zadnja izmjena: 17. Listopad, 2018., 17:10 andrash »

*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #10 : 17. Listopad, 2018., 17:43 »
Izgleda da moram ponovno windows instalirat ili jel mogu nekako ga sam repairat sa usbom?Ili bas moram skroz novi instalirat?


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #11 : 17. Listopad, 2018., 19:55 »
Možeš probati, bude još uvijek repair opcija ako se ne varam, no ja se osobno nisam nikad s tim bahćao. Mislim da sam samo jednom repairao

*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #12 : 18. Listopad, 2018., 00:02 »



 
Jos imam graficku GTX 1060 3 GB a novi rami su DDR3 8GB HyperX Fury HX316C10F/8 (1600MHz, CL10)


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #13 : 18. Listopad, 2018., 16:34 »
Imaš 2 opcije:
- ili ti taj ram ne valja (ako ne želi ni sam raditi), to bi trebao probati na nekom drugop pc
- ili ti ga mbo ne podržava (OEM je ploča, no nejasno koja točno i kakav je memory support). Možda uopće ne podržava 1x8gb kekse, a gotovo sigurno (99%) ju nema na memoy support listi. E sad da se radi o normalnoj mbo memory support nebi bio pretjerano bitan, jer nitko ne istestira sve moguće ram kitove, no OEM pc su zatvoreni sustavi, njima bi to mogao biti problem, često izmišljaju i neke svoje standarde (konekcije za napajanja, formate mbo i sl. stvari)

Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #14 : 19. Listopad, 2018., 08:50 »
Ako sam dobro vidio ploca podrzava max 8GB rama, tako da moze biti ovo sto kolega kaze, nece taj keks od 8 GB odjednom, pitaj u trgovini da zamjenis sa 2x4 iako ne vidim neku preveliku razliku izmedu 6 i 8 GB, a i stari ramovi ti rade na 600mhz a novi na 1600, ne mogu naci sta ploca podrzava.
pretpostavljam da ploca ima 4 utora a da imas 3x2GB, mozda da uzmes jos jedan keks original od 2 ili ako je 2gb + 4gb onda izbacitaj od 2 ubaci od 4. a taj od 8 vrati u trgovinu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9