HCL.HR

Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC

  • 19 Odgovora
  • 5222 Hitova
*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #15 : 19. Listopad, 2018., 12:06 »
Nisam ja mislio zamjenit 6 rama sa 8 nego na tih 6 nadodat jos 8 ali budem probao.U svakom slucaju hvala na pomoc


Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #16 : 19. Listopad, 2018., 18:21 »
http://browser.geekbench.com/geekbench2/483159

Mislim da je ta tvoja, po ovome, 16 GB na 1333, ja sam se zeznuo na prosloj stranici, CPU-z pogresno ocitava ddr3 frekvenciju.

Probaj jos jednu stvar, u biosu potrazi opciju na kojoj brzini di je stavljen ram, poresi da bude na 1333mhz, ove memorije sto su ti sada unutra rade na toj brzini, mozda je stavljeno na max, pa se tu nesto brka. A u svakom slucaju probaj kod nekog frenda ubaciti taj ram da vidis radi li

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #17 : 19. Listopad, 2018., 18:30 »
Ne očitava pogrešno nego taj broj što pokazuje cpu-z treba duplirati, pokazuje dram, a ddr je double data rate. Dakle ima 1333mhz ddr3 ram, što je OK

Kod kombiniranja različitih rama se podese na brzinu najsporijega, a inako za veće brzine treba aktivirati xmp profil tako da sigurno nije do toga. Moglo bi biti do ovoga što kažeš da mbo  jednostavno ne podržava toliku količinu rama (bilo total ili po slngle keksu) ili što je najvjerojatnije jednostavno ju nema na cpu support listi koja bi trebala biti škrta na OEM mbo. Nažalost nema garancije da bi mu i neki drugi ram radio. OEM mašine - dakle gotove konfigruacije od HP, lenova, acera, della i sl. su zlo za nadogradnje
« Zadnja izmjena: 19. Listopad, 2018., 18:32 andrash »

*

Richy

  • *
  • 25
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #18 : 20. Listopad, 2018., 00:18 »
Sta mi se najvise isplati da uzmem novu maticnu ili?


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa instaliravanjem RAM memorije. POMOC
« Odgovori #19 : 20. Listopad, 2018., 11:53 »
Problem je što ti možda neće odgovarati dimenzije ili mjesta za šarafe ili neki konektori poput od napajanja jer OEM proizvođači nekad to znaju izmjeniti da samo njihov hardver može ići. Najbolje ti je ne ulagati u taj pc. Promjena grafičke i diskova može proći, no matična, dimenzije casea i utori za šarafe, napajanja i ram support može biti problem. Da se razumijemo možda ti i možeš staviti normalnu mbo, no nebih ti htio garantirati pa da ispadne ćorak kao sa ramom.
« Zadnja izmjena: 20. Listopad, 2018., 11:55 andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9