HCL.HR

PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )

  • 15 Odgovora
  • 5926 Hitova
Imam problem s procesorom, naime cim igram neke igrice najcesce kad sam online recimo lol ili flash igrice i sl... Nakon nekog vremena mi se kompjutor smrzne ili resetira i pojavi mi se BSOD sa porukom: "A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval i "*** STOP: 0X00000101 (0X0000000000000031, 0X0000000000000000, 0XFFFFF88003165180, 0X0000000000000002) - Probao sam sve, cak sam i ponovo instalirao Windowse ali ne pomaže... Trazio sam po internetu rjesenje i nisam nasao nikakvu jasnu uputu, samo uglavnom po onome sto sam shvatio, mislim da uglavnom takve greske se dogadjaju kod procesora koji imaju ubrzanje kao moj...  Plus je A serija AMD procesora relativno nova pa se jos puno ni nezna o njoj... Vidio sam da neki predlazu u BIOS-u prckanje po nekakvim voltazama cini mi se ili tako nesto, ali ne zelim riskirati jer je to najvjerojatnije rjesenje za procesor o kojem se pricalo tamo, triba mi rjesenje za moj procesor a to s voltazama me strah da ne bi mozda spalija komp ne daj boze jer para nemam za drugi... Moj procesor je: AMD A8 6500 APU with Radeon HD graphics ( AMD Radeon HD 8570D), Richland, Piledriver, 3.5 Ghz Base - 4.1Ghz Max Turbo, 65W... Ako netko zna o cemu se radi bio bi zahvalan kad bi mi mogao objasniti ali kao djetetu hehe... :P Ili ako je netko vec imao takav problem nek mi kaze kako je to rjesio... HVALA !!!!  :))

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #1 : 21. Siječanj, 2014., 11:51 »
Kao prvo u detalje navedi kompletnu konfiguraciju.

Jesi instalirao sve potrebne drivere s stranice maticne i od integrirane graficke?

Kakve su ti temperature idle i full load? Ako ne znas, odvrti pola sata OCCT i baci nam screenshoot.

Jesi odvrtio hd tune i kratki test da se uvjeris u ispravnost hdd-a?

Jesi odvrtio mem test?


Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #2 : 21. Siječanj, 2014., 13:01 »
Kompletna konfiguracija je:
Procesor: AMD A8 6500 APU Quad-Core,BOX, FM2, 4.0 MB Total Cache, 65W
Matična ploča: MBO:  ASROCK  FM2A55M-DGS R2.0, AMD A55 FCH, DDR3,zvuk,SATA,RAID,VGA,G-LAN,PCI-E,AMD Dual,DVI,D-sub, mATX, s. FM2
Tvrdi disk: 500.0 GB WESTERN DIGITAL Blue, WD5000AAKX, SATA3, 16 MB c., 7200 okr/min, za desktop
Kučište: COOLERMASTER Elite 335U RC-KKP460, MIDI, 460W
Memorija: PC-12800, 4Gb , KINGSTON Value, DDR3 1600 Mhz, KVR16N11S8/4,  PUTA 2 = 8 Gb RAM-a
Temperatura je u ovom trenutku dok pišem 33 stupnjeva procesor i 26 stupnjeva matična, nije nikad bilo priko 45 što se tiče procesora...
Što je OCCT, kako da to provjerim? HD tune??
« Zadnja izmjena: 21. Siječanj, 2014., 15:01 anton.zadar »

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #3 : 21. Siječanj, 2014., 13:34 »
Inače Windows 7 64 bit SP1, drivere sve sam instalirao...
« Zadnja izmjena: 21. Siječanj, 2014., 15:00 anton.zadar »

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #4 : 21. Siječanj, 2014., 16:36 »
jel imas racun, mislim da ti je najbolje odnjet u servis ovlasteni da vide, u najgoru ruku trebo bi dobit novi
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #5 : 21. Siječanj, 2014., 17:10 »
Razmišljao sam o tome, nego kupija sam kompjuter u Linksu i pošto sam ga več otvara kasno sam ubra da je bila neka naljepnica koja pukne kad se otvara a frend mi je rekao da je to njihovo osiguranje i da sad gubim garanciju, nzn... A i ako mogu sam riješit bolje... A i volim uvik naučit nešto novo...  :\ Nisam pametan... A i kompjuter mi triba svakodnevno a sad, možda bi mora čekati ko zna koliko da mi ga vrate...
« Zadnja izmjena: 21. Siječanj, 2014., 17:13 anton.zadar »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #6 : 21. Siječanj, 2014., 18:57 »
Nisi izgubio garanciju na komponente, izgubio si samo besplatnu dijagnostiku. Na računu ili u kutiji od svake komponente bi ti trebala pisati garancija za svaku komponentu

Ono su ti programi što je muscolo spomenio - googlaj
http://www.ocbase.com/index.php/download

Inače ako instalirao nanovo win, sve drivere koje treba, te također ako nisi nešto čačkao po BIOSU-u - mogao bi reklamirat.
« Zadnja izmjena: 21. Siječanj, 2014., 19:00 Andrash »

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #7 : 21. Siječanj, 2014., 20:30 »
odnesi komp u links, uzet ce ti stotinjak kuna za dijagnostiku, bolje neg da prčkaš po biosu i razjebes nest :D
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #8 : 21. Siječanj, 2014., 21:04 »
Zaboravija san reci da san napravija upgrade bios-a misleci da cu tako risiti problem, cini mi se da je bia na 1.20 a sad  je na 1.40 ... nije najnovija verzija, nisam bia uspija... u biosu sam jedino stavia pod graficku da mi je pci a ne pci-e posto je interna grafa putem procesora jer mi u catalyst manageru tako pise ( ne pise onboard nego pci), nista drugo nisam prcka al svejedno sto da stavim isti problem...  a nista izgleda links triba risit... a idem isto bas probat taj occt da vidin sto on kaze btw...
« Zadnja izmjena: 21. Siječanj, 2014., 21:07 anton.zadar »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #9 : 21. Siječanj, 2014., 21:20 »
Najvjerovatnije ti je to problem sa maticnom plocom.Ako si probao updatati na zadnji BIOS i ne popravlja se nosi na servis ako je pod garancijom...
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #10 : 21. Siječanj, 2014., 21:37 »
nije baš zadnji bios, bia je na 1.20 mi se cini a sad je na 1.40 a zadnji je 1.60... nego sto se tice ovog programa OCCT, ma bjezi, stavia ga ja na test kad ono vracam se nakon 15 minuta i vidin ja on testira i temperatura skace na 75 stupnja a u papirima pise da radi do 71. nešto... iskljucia sam odma program da ne bi spalija sad procesor... inace je procesor 65W i ima target level na 45 stupnja a u normalnom radu je on uvik oko 32-33 rijetko kad ide priko 40 a kamoli da prelazi ovaj target level ili ti may od 71 stupanj...  :\  a i ja se mislim da je maticna, a i uvalili su mi micro mbo nisu mi ni rekli da je takva al sam muca jer sam triba dobiti A6 6500 APU  a ne ovaj A8 6500 APU jbg... sad me bog kaznija!  :P ma iden ja u links, mozes stavit lokot! Hvala vam na pomoći !!!!
« Zadnja izmjena: 21. Siječanj, 2014., 21:42 anton.zadar »

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #11 : 22. Siječanj, 2014., 12:14 »
Odnesi konfiguraciju u Links na popravak jer je nova, a i jer bas nisi strucan te mi se cini  da ako ti nesto savjetujemo da ce jos dublje zaglibiti. Bios se ne dira ako sve radi kak spada.

Inace OCCT sam ti preporucio s razlogom i sad nakon sto si spomenuo temperature ocito je da ti se procesor pregrijava iznad limita tako da im i to napomeni. Tih 40c koje ti stalno spominjes je idle temperatura i nema veze s full loadom procesora.


Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #12 : 22. Siječanj, 2014., 15:24 »
Ma i reka sam ja u prvoj poruci da mi se objasni ka djetetu haha, ma nema veze...  ;)  Nego nisam ja dira BIOS dok je sve bilo u redu, to sam progugla bio o svom problemu pa sam onda apdejta BIOS i nisam prcka osim tog i što sam stavio storage na AHCI  i VGA na PCI a ne na PCI-E , eto... A 45 mu je target level a MAX mu je na 71 stupanj, ovdje je prelazio 75 več... Svejedno hvala, odnit cu ga u Links...

Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #13 : 04. Travanj, 2014., 15:01 »
Kompjuter bio u linksu na popravku, jučer je došao pa da vas obavijestim i zahvalim se! :)) Navodno da je zbog prašine a sad dobro radi... Malo mi je čudno da u tri mjeseca se več nakupilo toliko prašine al dobro... :\  Nego sad me zanima što dobivam točno s time da integriranoj APU grafici nadodam maximalno RAM-a 2 gb u BIOS-u koliko piše da more ??? Što se tiče sistema mislim da za sistem mi je dovoljno 6 gb RAM-a jer imam 8 gb (1600 Mhz) ukupno pa mi nije bed žrtvovati ovih 2 gb... E da, što mu točno znači imati 2 gb ili 1 gb ili 512 mb, što ću dobiti na perfomansama grafe i koliko, vaš savjet na koliko da stavim shared memory u BIOS-u i jel se triba tamo prominiti postavka za grafu da koristim ONBOARD, PCI ili PCI-E, na koju opciju da stavim...???  Hvala !!  :)))

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PROBLEM SA NOVIM PROCESOROM AMD A8 6500 APU ( MOLIM POMOĆ !!!! )
« Odgovori #14 : 04. Travanj, 2014., 15:07 »
Pa ako nemaš zasebnu grafičku nemaš šta mjenjat jer si već na integriranoj. Kad već imaš 8gb svakako dodjeli max integriranoj. Kolko ćeš dobit na performansama neznam točno, ovisi ti o rezoluciji na kojoj igraš i samoj igri, al nisu to neke velike razlike (pogotovo između 1gb i 2gb)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9