HCL.HR

Problem sa SSD-om

  • 6 Odgovora
  • 2758 Hitova
Problem sa SSD-om
« : 16. Veljača, 2019., 19:18 »
Pozdrav, nedavno sam ubacio SSD u komp (KINGSTON 480GB A400). Instalirao sam neke igre na njega i sve se mogu pokrenuti, međutim otpilike svakih pola sata dešava se da mi igra zaledi na nekih 10-ak sekundi i nakon toga sve bude ponovo u redu, dakle igra se ne kreša ne desktop nego se samo zaledi.
Npr. kod PES-a mi se dešava da se kod replay-a zaledi. Testirao sam PES na HDD sve uredno radi.
Također kod novog Metroa isti problem, na svakih pola sata igra se zaledi na 10-ak sekundi. Inače tokom igranja Metroa nemam nikakvih lagova i tome slično, igra radi super, samo imam ovaj problem.
Nije do konfiguracije sigurno jer imam PC sposoban da vrti igre na visokim detaljima.
Još sam neke igre testirao na HDD sve uredno rade.
Svaka je pomoć dobrodošla.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa SSD-om
« Odgovori #1 : 16. Veljača, 2019., 19:28 »
1. Dali si napravio clean install ili si klonirao OS na SSD? Preporučio bi clean install

2. Dali si upali AHCI mod za ssd u biosu? Nebi zbog toga freezalo, ali ono kad smo već kod ssd-a

3. Jesi probao provjeriti ispravnost ssd-a (po mogućnosti sa nekim kingstonovim alatom

4. Provjeriti/promjeniti sata kabel (dali je btw sata 3?). Dali je spojen u sata 3 u ploči (i da nije nebi zbog toga freezalo), no u svakom slučaju na kraju probaj i promjenti sata utor

Odg: Problem sa SSD-om
« Odgovori #2 : 16. Veljača, 2019., 19:37 »
1. Dali si napravio clean install ili si klonirao OS na SSD? Preporučio bi clean install

2. Dali si upali AHCI mod za ssd u biosu? Nebi zbog toga freezalo, ali ono kad smo već kod ssd-a

3. Jesi probao provjeriti ispravnost ssd-a (po mogućnosti sa nekim kingstonovim alatom

4. Provjeriti/promjeniti sata kabel (dali je btw sata 3?). Dali je spojen u sata 3 u ploči (i da nije nebi zbog toga freezalo), no u svakom slučaju na kraju probaj i promjenti sata utor
1. Napravio sam clean install OS-a.
2. Ne znam šta je to.
3. Kako da provjerim ispravnost, sa kojim alatom?
4. Probat ću mijenjat, mada je spojen u sata 3.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa SSD-om
« Odgovori #3 : 16. Veljača, 2019., 20:14 »
2. klik (vrijedi i za win10)
3. klik
4. Znači osim promjene utora probaj i skroz drugi kabel (btw postoji i sata 3 kabel), postoji šansa da ti se kabel precvikao

Odg: Problem sa SSD-om
« Odgovori #4 : 16. Veljača, 2019., 20:34 »
2. klik (vrijedi i za win10)
3. klik
4. Znači osim promjene utora probaj i skroz drugi kabel (btw postoji i sata 3 kabel), postoji šansa da ti se kabel precvikao
2. Upaljen je taj mod
3. Pokazuje da je health 100%. Da li treba možda updejtat firmware, pošto imam opciju za to?
4. Promijenio sam kabal pa ćemo vidjeti?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa SSD-om
« Odgovori #5 : 16. Veljača, 2019., 20:36 »
Updejtaj ako ti nudi, no ne vjerujem da te zeza zbog firmwarea

A ovo ostalo kod managera - failures, warnings?

Odg: Problem sa SSD-om
« Odgovori #6 : 16. Veljača, 2019., 21:28 »
Updejtaj ako ti nudi, no ne vjerujem da te zeza zbog firmwarea

A ovo ostalo kod managera - failures, warnings?
Failures: none
Warnings: none
Overall: Healthy

tako piše

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9