HCL.HR

Problem sa USB utorima

  • 4 Odgovora
  • 9724 Hitova
Problem sa USB utorima
« : 18. Rujan, 2016., 16:20 »
Imam problem sa usb portom i neznam sta jos da napravim. Kad upalim PC radi mi samo tipkovnica (razer blackwidow) al mis neradi uopce (sharkoon Fireglider) i ako istakam mis i opet utakam neradi ni tipkovnica. A tipkovnica radi kad je sama cim dodam drugo bilo sta (usb stick, printer, drugi mis, stagod na usb) ona se ugasi, a ostalo nista neradi, nakon nekog vremena i ona prestane radit odjednom. Probao sam par miseva i svi rade na laptopu odlicno samo tu ne. Reinstalira najnovije drivere, u device manageru sve probao update-at, unistallirat i ostalo (pise da sve radi normalno). Imam 8 usb portova i nista neradi, jel moguce da je crklo nesto na maticnoj..
ako ko zna sta da pokusam jos neka da savjet neznam sta vise da probam .. hvala

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa USB utorima
« Odgovori #1 : 18. Rujan, 2016., 16:32 »
Ako si probao i uninstall svih USB dirvera i update na nove dirvere, ako si probao i Windowse skršiti pa dići ponovno onda je vjerojatno do matične.
Ali, provjeri još postavke u BIOS/UEFI-u od matične. Je li USB na legacy ili nije?
Isto tako navedi o kojoj se točno MBO radi kako bi dalje znali gdje i kako, ima li USB 3.0 ili ne i rade li oni normalno.
Rade li tipkovnica i miš ako ih spojiš na prednje USB portove na kućištu?

Odg: Problem sa USB utorima
« Odgovori #2 : 19. Rujan, 2016., 13:01 »
legacy bios, nema USB 3.0, neradi nijedan od 8 utora sa straznje strane a 2 sa prednje rade odlicno.. maticna je asus PH7H55 ..... restartao komp milion puta nista i danas mi se pojavi da nevalja port 2 da je utakano neko sranje a nije nista hmm http://imgur.com/a/tRRPD

Odg: Problem sa USB utorima
« Odgovori #3 : 19. Rujan, 2016., 13:52 »
Mozd se cini glupo, ali imao sam povremeno slicnih problema. I znalo mi je pomoc da iskopcam pc iz struje i onda ponovno ukopcam, odjednom prorade svi usb utori o.O

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa USB utorima
« Odgovori #4 : 19. Rujan, 2016., 15:31 »
Može bit da je taj segment mbo krepao ili na krepavanju, ali je čudno što ti rade prednji (koji su isto na kraju krajeva na mbo samo što su spojeni na kućište, ali su i na odvojenom mjestu mbo od stražnih utora)
« Zadnja izmjena: 19. Rujan, 2016., 15:33 andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9