HCL.HR

Problem sa ventilatorom na grafickoj

  • 7 Odgovora
  • 13619 Hitova
Problem sa ventilatorom na grafickoj
« : 04. Studeni, 2017., 10:58 »
Bok ljudi

Znaci imam grafu nvidia geforce 750 ti PH te pri paljenju kompjutera ventilator na njoj neradi..mislim da to i nije problem nego kada se windowsi dignu ventilator naglo skoci na 4000 okretaja..te nakon toga opet stane i ne vrti..i tako stalno..skinio sam MSI Afterburner te kada se upali nakon povecanja na 4000 okretaja  namjestim na 50% brzinu ventilatora i onda drzi na 2000 okretaja bez problema a recimo kada stavim na 30% opet crkne..sad ne znam u cemu je problem ovog na pocetku i to naglo povecavanje okretaja? jer to se sada prvi put pojavilo..i koliko uopce valja stalno  preko programa regulirat brzinu?

Odg: Problem sa ventilatorom na grafickoj
« Odgovori #1 : 04. Studeni, 2017., 17:25 »
Neke grafičke se hlade samo kada je to potrebno (tj. kada se dostigne određena temperatura), a zašto se hladi na startupu nemam pojma.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa ventilatorom na grafickoj
« Odgovori #2 : 04. Studeni, 2017., 19:25 »
Mislim da tada nije bilo 0db odnosno fanless moda. Koji točno model imaš? Ugl. ako nema taj mod, a tebi se nekad ne vrti nije dobar znak

Što se tiče ovoga u windowsima reinstaliraj drivere, skini neku drugu verziju msi afterburnera itd.

Odg: Problem sa ventilatorom na grafickoj
« Odgovori #3 : 04. Studeni, 2017., 20:34 »
Mislim da tada nije bilo 0db odnosno fanless moda. Koji točno model imaš? Ugl. ako nema taj mod, a tebi se nekad ne vrti nije dobar znak

Što se tiče ovoga u windowsima reinstaliraj drivere, skini neku drugu verziju msi afterburnera itd.
Serija 700 je izašla prije nekoliko godina, ne prije 10+ godina, zar je moguće da tada nije bilo fanless moda?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa ventilatorom na grafickoj
« Odgovori #4 : 05. Studeni, 2017., 00:22 »
Mislim da je krenilo sa gtx 9xx serijom i asus strix coolerima, a danas taj mod ima svaki cooler ako nije low end

EDIT

U krivu sam, prve gpu sa tim featurom su strix modeli gtx 780 i R9 280 klik.

Ovaj model (što mislim da je njegova gpu) to nema
« Zadnja izmjena: 05. Studeni, 2017., 00:28 andrash »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa ventilatorom na grafickoj
« Odgovori #5 : 05. Studeni, 2017., 08:46 »
Imala je i moja 770-ka tu funkciju. Doduše bila je rev 2.0 od Gigabyta koja je kasnije došla i s 4GB VRAM-a za razliku od obične koja je imala 2GB.


NO mislim da je većina 750ti imala, jer ih je dosta bilo rađeno na Maxwellu (seriji 9xx) kao neki test kako će raditi. Znači obična 750 i serija 700 su bile Keplerice dok je 750ti došao kasnije i bio je (većina njih, ako ne i sve) Maxwell koji je to sigurno imao.


A kažem i moja 770 je imala 0dB fan mod...


I palila se zajdno s kompom i čim prođe BIOS/UEFI ventovi su se gasili, no nikada nisu odletili na max broj rpm-a.

Odg: Problem sa ventilatorom na grafickoj
« Odgovori #6 : 05. Studeni, 2017., 12:41 »
To je taj model sto je andrash stavio...kazem nije neki problem kad upalim program(ASUS GPU TweakII) i stavim da se vrti oko 2000 rpm ali dok ne upalim program to kao da usisavac palim i gasim,tako se cuje..budem je odvezao na servis pa vidjeti,nemam što drugo

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem sa ventilatorom na grafickoj
« Odgovori #7 : 05. Studeni, 2017., 13:13 »
Kažem zasad ti je glasnoća najmanji problem, problem ti je ako se nikad ne vrti

@Hrv4tin4

Da, gtx 750 i 750Ti su maxwell 1.0, došli su dosta prije 2.0 odnosno 9xx serije, pa većina ipak nije imala 0db mod, nego verzije koje su kasnije izbacivali poput tog strix coolera, tvoje gige itd. Mislim ono budući da je nezahtjevan čip većina njih je imala low end single fan coolere, strixica je tu bila swag-overkill cooler za te gpu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9