HCL.HR

Problemi sa kompom...komponente

  • 17 Odgovora
  • 14070 Hitova
Problemi sa kompom...komponente
« : 13. Rujan, 2016., 20:41 »
Pozdrav!
Znaci kupio sam komp ima nekih 2 mjeseca i neradi bas uredu pa ako mi mozete reci kakve su ove komponente koje imam
CPU AMD A8-7600 (am2)
GPU RX 480 8gb
RAM 16GB
napajanje 650w
Sad me zanima jesu li ove komponente dobre za novije igre...jer ja igram npr. tomb rider bf1 i na high mi ucitava 20 max 35 fps
mogu li ove komponente pogurat vise?

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #1 : 13. Rujan, 2016., 21:15 »
Koje napajanje 650w...!? model marka .. !? .. .ja prvo sto bi mjenjao je procesor jest da si kupio prije 2 mjeseca al si se zeznuo.. taj apu mozda pravi i minimalan bottleneck iako je quad core APU je to..

gledam gameplayove ljudi sa APU procesorom bez dodatne grafike igraju bf1 u 25-30 fps-a a ti imas jos rx480 koja jede ovu igru .. tako da je problem il do procesora, il do drivera, il do sistema, il do napajanja

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #2 : 13. Rujan, 2016., 21:36 »
Loše si sastavio konfiguraciju. Apu se kao prvo ne kupuje kad uzimaš zasebnu grafičku u startu, a kao drugo je preslab za 480-tku dok si s druge strane overkillao ram

Svejedno nebi trbao imati tako mali fps. Dali si monitor spojio na grafićku ili mbo (apu)? :D

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #3 : 14. Rujan, 2016., 07:51 »
Naoajane corsair
Dajte mi neke rjedloge sta da uzmem i sta jos trebam ucinit da bude sve uredu

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #4 : 14. Rujan, 2016., 10:22 »
Prvo provjeri dali si monitor spojio na grafičku tj. da ne koristiš integrušu

Zatim dali čačkaš scaling opcije za rezoluciju? (recimo u battlefield 1), kažem da nebi ispalo da upscaleaš na 4K razoluciju. Mislim da je tamo 50% nativna rezolucija (nek me neko ispravi ako nije). Zapravo čitam da je za bf1 42% nativna.

Kad eliminiramo da prvo nemaš neki problem onda možemo pričati o nekom upgradeu. Budući da imaš ddr3 ram možda i5 4460 i ASRock B85M PRO3, to dvoje bi te nekih 1800kn izašlo
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2016., 10:27 andrash »

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #5 : 14. Rujan, 2016., 10:51 »
Aha ok a skoro na svima igrama mi je tako los frame ja msm da je ovaj a8 jako los za dobar gaming sta je najbolje da mogu igrat bez brige rocesor i maticna dajte jos neke
Oce li bit uredu sve sa i5

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #6 : 14. Rujan, 2016., 11:09 »
Jesi uopće isprobao ono što sam ti rekao?

Ja mislim da imaš neki problem ako je u svakoj igri - ili furaš integrušu ili nešto drugo (provjeri takt procesora i temperature prilikom gaminga), jer iako nije dorastao za isfurati 480, takav cpu i sa duplo slabijim grafama vidim fura bf1 na 50-ak fps (medium), a prema ovom benchu bi mogao dati 60 fps (tu negdje sa fx4300, manji clock ali veći IPC)

Po priči teorija o integruši ima najviše smisla

Također isključi vsync, ako koristiš gpu možda narokaš MSAA do daske ili napraviš upscale rezolucije, a onda ti ne može držati 60 fps minimum pa ti možda ruši na 30 fps
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2016., 11:13 andrash »

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #7 : 14. Rujan, 2016., 11:27 »
Nisam.jos ali cu kad dodem kuci
Monitor je ukljucen u grafu nije u integriranu ...a temeratura je jako visoka vidit cu jos kad dodem kuci onda cu rec tocno

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #8 : 14. Rujan, 2016., 13:14 »
Pogledao sam temp procesora je normalna kad neigram a kad udjem u igru bude oko 70 80 stupnjeva
monitor je ustekan u graficku nije u integriranu a primjetio sam jos da kad stavim na low medium high ne promjeni se bas fps mozda za 5 tako nesto do cega to moze bit
Imas jos kakvih prjedloga sta cu uradit?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #9 : 14. Rujan, 2016., 15:01 »
Pogledaj ovako temperature. Thermal margin znači koliko lufta imaš do kritičnog.

Tko ti je sastavljao pc? Pogledaj i taktove procesora prilikom gaminga, navodno može hw info klik, a možeš i sa drugim softverima (tipa hw monitor) samo je fora da u biosu ugasiš cool and quiet da ti ne zapamti njegov takt kao minimalan.

Inače taj cpu je 45/65w, nebi trebao throttlati ni sa stock coolerom, ako slučajno throttla može jedino biti da ti ga netko nije dobro stavio (previše/premalo paste, da cooler nije dobro stavit i sl.)

Uglavnom nema šanse da ne možeš tjerati igre preko 25-30 fps, nešto sigurno nije u redu
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2016., 15:03 andrash »

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #10 : 14. Rujan, 2016., 15:09 »
Ok,vec sam gledao temperature sa hw monitorom
pc sam odnio kod servisera da mi on sve to slozi trebalo bi bit sve uredu ako je covjek strucan.
tmp procesora bude jako velika...
Šta ti se cini od ovoga koje je tvoje misljenje sta bi trebao radit nosit na servis da oni to vide ili uzimat novi procesor tipa i5 ? a onda bi trebao mjenjat maticnu znaci rekao si 1800kn maticna i i5 ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #11 : 14. Rujan, 2016., 15:21 »
Ajd probaj provjerit barem taktove tokom gaminga. Trebao bi biti barem 3.1ghz, a ako ti throttla možda radi na 1400mhz. To sve softverski možeš provjeriti, ne moraš ništa rastavljati ako ne znaš

Što se tiče kupovine da, pejstaj one komponente što sam ti rekao u nabava.net da vidiš cijene i shopove

I za svaki slučaj - dali si gledao sa programima tipa speccy dali su te komponente unutra? Znam da je longshot, ali da nebi ispalo da te netko zavaljao ili da je došlo do nekog nesporazuma
« Zadnja izmjena: 14. Rujan, 2016., 15:24 andrash »

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #12 : 14. Rujan, 2016., 15:35 »
pogledao sam sve je uredu skinio sam speccy
ok pogledat cu to sa i5 i koju maticnu preporucavas?

Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #13 : 02. Listopad, 2016., 17:03 »
Problem molim vas pomoc!Ja imam laptop sa grfickom Intel HD Graphics integrisanu i AMD 7670M neintegrisanu...
svi znaju za ceste probleme ali ja imam nesto drugo.Code 43 neki problem sa driverom u stvari treba da se namesti nesto nzm sta je pomoc plz!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problemi sa kompom...komponente
« Odgovori #14 : 02. Listopad, 2016., 19:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9