HCL.HR

r9 390 problem

  • 6 Odgovora
  • 2396 Hitova
r9 390 problem
« : 12. Ožujak, 2018., 12:12 »
Igrao sam pubg kao i svaki dan ii jucer mi se po prvi put crashao.Monitor jednostavno izbaci black screen zvucnici prestanu raditi a komp jos uvijek radi. Moram iskljuciti napajanje da bi opet pokrenuo racunalo koje nakon toga normalno radi. Ocistio sam svu prasinu iz kompa. Probao sam u msi aftreburneru povisiti brzine fanova na grafickoj da se ne bi pregrijavala ali sve je ostalo isto. Pokrenuo sam furmark test i pratio temp. graficke koje dođu do 65-67 stupnjeva a fanovi su na 72% i tu dobijem black screen i sve zblokira dok pc jos uvijek radi. To se sve pocelo događati jucer i nastavilo danas.Ako netko zna sto bi moglo biti svaka je pomoc dobrodosla.
Gpu: r9 390 sapphire nitro
Cpu: i7 4790k
Ram: 8gb
Psu: 700w
« Zadnja izmjena: 12. Ožujak, 2018., 12:46 cromaster »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: r9 390 problem
« Odgovori #1 : 12. Ožujak, 2018., 15:13 »
Koji točno model napajanja imaš?

Odg: r9 390 problem
« Odgovori #2 : 12. Ožujak, 2018., 15:42 »
 forton hyper m 700w  mislim

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: r9 390 problem
« Odgovori #3 : 12. Ožujak, 2018., 15:44 »
Nije to neki šit, al jbga možda se pokvarilo. 99% da je do njega, garanciju imaš

Odg: r9 390 problem
« Odgovori #4 : 12. Ožujak, 2018., 22:14 »
Hvala na pomoći mislim da sam problem rijesio reinstaliravanjem drivera za grafičku i zamjenom kabela. Pushao sam gpu do 78 stupnjeva i sve radi ok. Jos jednom hvala na pomoći.

Odg: r9 390 problem
« Odgovori #5 : 13. Ožujak, 2018., 13:26 »
Nemože bit do napajanja ako komp radi a nema slike, kabel nisi najvjv ni trebao mijenjat
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

Odg: r9 390 problem
« Odgovori #6 : 12. Travanj, 2018., 21:47 »
Hvala na pomoći mislim da sam problem rijesio reinstaliravanjem drivera za grafičku i zamjenom kabela. Pushao sam gpu do 78 stupnjeva i sve radi ok. Jos jednom hvala na pomoći.

Imamo istu grafičku i imao sam isti problem. Grafička se nije pregrijavala, tj. imao sam sasvim normalne temperature za taj model, ali iz čista mira se dešavalo da nestane slike na monitoru (no signal), kuleri rade, sve radi, ali slike nema. Na kraju se ispostavilo da "ekipa stručnjaka" koja mi je sastavljala kompjuter nije dobro pričvrstila grafičku i spojila sa slotom na matičnoj ploči kako treba i da je od težine vjerovatno sa vremena na vrijeme gubila kontakt sa matičnom pločom. Onda sam starim balkansim načinom - izvadi pa stavi ponovo - kao što rekoh izvadio grafičku i ponovo je vratio na mjesto i pričvrstio šarafima za backplate kućišta na drugačijim pozicijama nego što je bilo ranije i od tada nemam problema sa gubitkom slike. Ukoliko ti reinstalacija drajvera samo kratkotrajno riješe problem, probaj ovu moju soluciju. Nadam se da nećeš imati potrebe za tim.. R9 390 still kill :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9