HCL.HR

Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara

  • 62 Odgovora
  • 22850 Hitova
*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Nikad su svojoj gaming karijeri nisam imao ovoliko problema oko pc-a neko u zadnjih godinu dana. Problemi sa maticnom, problemi sa ramovima, cmos baterija i kao zadnje napojna jedinica (ili bar tako mislim)

Nezz kad je tacno izaso Black Ops 3 al kad sam ga igrao, prilikom dizanja detalja na ultra, komp bi mi se restartovo za nekih 5min. Problem sam rijesio tako sto sam spustio detalje na medium. Mislio sam da je igra jednostavno neoptimizovana tako da nisam upoce obracao paznju na to

U zadnje vrijeme mi se desava to sa Fallout 4 i Batman Arkham Knight. U Fallout 4 sam utrosio nekih 150sati i nisam imao nikakvih problema sve do sad. Igra se jednostavno nasumicno resetira nekad to zna bit za 10min nekad za 30min.

Da napomenem igre tipa Battlefield 3, Starcraft II rade bez problema iako neigram ni jednu vise od 1h.

Sad me zanima da li je do graficke ili do napojne. Najgore mi je sto je napojna stara samo pola godine Cooler Master B600W.

Tempreature pri gejmanju su 65C do 69C.

Vrtio testove sa: Prime 95, Furmarkom ,Memtestom sve ok i negasi se uopste.

Imam dva losa sektora na HDD i "Interface CRC Error Count" Attention" (There were communication errors.This may be caused by damaged cable)  Promjenio tri kabla i opet pokazuje ovu gresku. HD Tune pro

Sumnja na graficku- Imam problem sa flckeringom (providne horizontalne linije na monitoru) vec godinu i po tako da nezz mozda je i to neki problem.

Eh sad najvise bi volio da mi se jave oni koji su imali ovakav problem i kako su rijesili.

Ako nista spreman sam izdvojiti prae za novu napojnu. Pa mi vi recite koja mi najbolja od ovih:

1. http://www.olx.ba/artikal/18268345/evga-supernova-b1-750w/

2.http://www.olx.ba/artikal/19074743/napajanje-seasonic-s12-ii-620w/

3,.http://www.olx.ba/artikal/20070896/napajanje-corsair-vs-series-650w/

4.http://www.olx.ba/artikal/20784350/novo-napajanje-corsair-cx600-600w/

5.http://www.olx.ba/artikal/19076163/napajanje-enermax-maxpro-700w/

6.http://www.olx.ba/artikal/17491848/antec-vp700p-700w/

7.http://www.olx.ba/artikal/20857446/napajanje-735w-raidmax-rx-735ap-modularno/

8.http://www.olx.ba/artikal/18946589/napajanje-700w-raidmax-vampire-modular/

Isao bih mozda na neku od 700W ako budem uzimao nekad gtx 970

Konf:

GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-Z97-HD3

i5 4690 3.5Mhz

1x8GB Hyper Furry X

Asus R9270X 2GB

Cooler Master B600W


















Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #1 : 24. Veljača, 2016., 23:10 »
HighEnd, što imaš za reći na ovo?

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #2 : 24. Veljača, 2016., 23:16 »
Problem je u Hardu, njega zamjeni jer ce ti postati jos gore, kad se bad sektori jednom nakote onda se samo pocnu mnoziti dok do kraja ne pokvare disk.
Najbolje da uzmes neki SSD dok su po dobrim cijenama, to ce ti bit nebi zemlja naspram HDD-a, od brzeg sistema, do brzeg ucitavanja igri, do brzeg paljenja i gasenja kompa, gledaj Samsung 850 evo basic, OCZ ARC 100, Kingston HyperX Fury, Patriot Blaze/Ignite/Blast, po mogucnosti uzmi 240-250GB da imas dovoljno lusta i za igre i za sistem i programe, a i da ti uvjek bude barem 40GB prazno jer kad ej SSD pun do cepa gubi na brzini.

Nije ti ni napajanje bas neki dragulj, ali za te komponente je dovoljno.
Gtx 970 slabo trosi i za nju je dosta i 450 kvalitetnog napajanja, uz to imas i proc koji nije za klokanje pa nema brige.

Od ovih sa slike EVGA je najbolja, također registracijom njihovih napajanja dobivas jamstvo od 10 godina, a da ne pricam kako im je support pristupacan i ljubazan da to nigdje jos nisam dozivio od nijednog proizvođaca, ako ti se desi sta sa napajanjem oni ti po kratkom postupku salju novo nakon sta im ti posaljes svoje na uvid, isto tako brzo odgovaraju na mejlove i prakticki mozes sve dogovoriti sa njima bez puno pisakaranja. Znaci uopce nemoras napajanje nositi u trgovini gdje ej kupljeno nego direktno njima em ces najbrze proci, em mozes traziti da ti posalju neku drugu verziju napajanja cak bolju i skuplju od svog, nece im biti problem.

Ja osobno koristim EVGA SuperNOVA 750 G2, napajanje je sami vrh high enda i opcenito ponude, registracijom na sluzbenoj stranici sam dobio 10 godina jamstva, znaci napajanje nebudem mjenjao prakticki nikad.
« Zadnja izmjena: 24. Veljača, 2016., 23:19 HighEnd »

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #3 : 24. Veljača, 2016., 23:36 »
Ok hvala, cekam jos odgovora.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #4 : 25. Veljača, 2016., 00:33 »
Poznati mi je tvoj nick ali ne znam otkud :D Inace probaj od nekoga posuditi HDD ili pak neki vanjski i vidi da li mozes replicirati gresku.

Samo mi nije jasno sto ti se dogada na kraju jer ti u naslovu pise da se racunalo resetira a u temi pises da se igra resetira?!? Takoder, da li ti baca neki error ili sta prije nego sto se racunalo ugasi. isto tako da li je to reset ili se kompletno ugasi pa ga moras rucno paliti?

Prijatelj mi je imao slican problem sa napajanjem gdje bi prilikom igranja dobio totalni shutdown pa se ga moralo ponovno pokrenuti - ispostavilo se da je bilo do napajanja.

Savjetujem ti da ne uzimas sada nove dijelove na "nasu" preporuku vec da metodom eliminacije dodes do uzrocnika problema te da 100% budes siguran. isto tako, sto se tice napajanja za sada ti nije potrebno nista jace a pogotovo za NVIDIA-u koja vrlo malo trosi naspram AMD-a.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #5 : 25. Veljača, 2016., 07:20 »
HDD nevalja kako god okrenes i trebas gledat da ga sto prije zamjenis a prebacis stvari sa njega koje su ti vazne na drugi dok nebude kasno. Kupi SSD instaliraj Windowse i igru na njega pa probaj, ionako moras kupit novi disk to ti je ionako neizbjezno.

Sta se tice napajanja sumnjam da je u njemu problem, ima i vise nego dosta snage za komponente koje su u kompu em je staro pola godine kako kazes.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #6 : 25. Veljača, 2016., 15:53 »
Kriste nezz jednostavno nezz, ovih zandjih dana sam prelisto jedno 60 gugl stranica, i u 95% slucajeva ljudi su rijesili problem zamjenom ili kupnjom napojne, ostali su rijesili grafickom.

Nisam neki cifut, kupio bih ja oboje, ali neradim vec 6 mjeseci u frimi jer mi je isteko ugovor trenutno sam na birou. Ono para sto imam na banci cuvam za mrtve cigare jer su jebeno preskupe, kontam pocet motat duhan jos malo.

Mislio sam posudit od nekoga, al sve su to price "Joj jarane neznam moze se nesto kod mene pokvarit i tako" gonte se u picku materinu ljudi su smece.

Razmislit cu jos do veceras, nadam se da cu se odluciti za pravu stvar.

Jos da napomenem nesto, kad se komp resetira, nema nikakvih gresaka ni plave slike smrti. U Event Vieweru nepokazuje nikakav error, osim sto pise nesto kao desio se neocekivani shutdown. Skinuo sam i program poput WhoCrashed i nema nikakvih gresaka.
« Zadnja izmjena: 25. Veljača, 2016., 16:00 seedorf »

Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #7 : 25. Veljača, 2016., 16:01 »
Najjednostavnije bi ti bilo da isprobavaš komponentu po komponentu na računalu od frenda ili ako ti imaš te komponente
da isprobaš na svojem računalu jer nema smisla da kupiš nešto na blef pa se pokaže da te nešto drugo zeza, pogotovo
ako ne radiš pa ćeš se kajati ako pogriješiš. Mislim, normalno da svatko radi kako može ali Google će ti teško pomoći.
Najjeftinija je opcija da isprobaš na servisu (naravno, kada ljudi znaju što rade) pa budeš siguran ako si sam ne možeš pomoći.

Reći da je HDD ili napajanje ili grafa je pecanje u mutnom :P

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #8 : 25. Veljača, 2016., 16:25 »
Slazem se svakako, na blef je blesavo ici, najbolje rijesiti problem metodom eliminacije. No ovo jako smrdi na napajanje, posto sam imao priliku vidjeti ovakve slucajeve.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #9 : 25. Veljača, 2016., 17:16 »
Najjednostavnije bi ti bilo da isprobavaš komponentu po komponentu na računalu od frenda ili ako ti imaš te komponente
da isprobaš na svojem računalu jer nema smisla da kupiš nešto na blef pa se pokaže da te nešto drugo zeza, pogotovo
ako ne radiš pa ćeš se kajati ako pogriješiš. Mislim, normalno da svatko radi kako može ali Google će ti teško pomoći.
Najjeftinija je opcija da isprobaš na servisu (naravno, kada ljudi znaju što rade) pa budeš siguran ako si sam ne možeš pomoći.

Reći da je HDD ili napajanje ili grafa je pecanje u mutnom :P

Kakvo pecanje u mutnom, jesi ti sljep il sta?? Cak i da uzmemo da je napajanje krivac, HDD se mora mjenjat jer pokazuje bad sectore, a jednom kad ih pokaze mozes se slikat, samo je pitanje kolko ce trebat da se razmnoze i skroz uniste disk, tako da HDD kako god okrenes mora mjenjat bio on glavni krivac ili ne. Zato kazem neka uzme novi HDD sta ce ionako morat napravit kad tad, pa neka proba, nemora odma oboje uzet.

Ti problemi koje on ima mi smrde na HDD(a pokazuje i bad cestore) jer ima problema sa ucitavanjem, pa se smrzne il resetira, imao sam ja na jednom kompu slican problem. Nije ni napajanje iskljuceno al HDD mi ej prvi krivac i mora ga mjenjat bez obzira na sve kad se vidi da je pokvaren.

EDIT:
HDD znas da nevalja njega nemoras testirat, jedino ako mozes pitaj nekog za napajanje na jednu noc pa istestiraj.
« Zadnja izmjena: 25. Veljača, 2016., 17:24 HighEnd »

Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #10 : 25. Veljača, 2016., 20:20 »
Pitaš me da li sam slijep pa pod edit napišeš to što sam ja napisao?
OK, možda nisam dovoljno objasnio što mislim ali poanta je bila da se naprave testiranja prije kupnje napajanja ili grafičke.
Nisam rekao da ne mora kupovati HDD. Tko je sada slijep?

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #11 : 25. Veljača, 2016., 20:38 »
Pitaš me da li sam slijep pa pod edit napišeš to što sam ja napisao?
OK, možda nisam dovoljno objasnio što mislim ali poanta je bila da se naprave testiranja prije kupnje napajanja ili grafičke.
Nisam rekao da ne mora kupovati HDD. Tko je sada slijep?

Pa ti i dalje, jel ti napisao da je testirao grafu sa Furmarkom, proc sa Primeom, i odvrtio je Memtest za RAM i nije bilo nigdje problema.

HDD je testirao sa HD Tune-om i nasao mu je bad sektore, znaci HDD nevalja to je jasno ko dan i mora ga mjenjat.

Napajanje ako moze nek posudi od nekog na jednu noc pa neki vidi, u najgorem slucaju ce morat i napajanje i HDD kupovat novo, ako nije do napajanja samo HDD.

Seedorf

Također flickering ako ti se pojavljuje to ti je do monitora ili TV-a ovisi na cemu si spojen, ja sam imao flickering prije na jednom monitoru kojeg sam zamjenio, kad sam uzeo novi taj problem se nije pojavljivao.

Koji monitor imas?

Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #12 : 25. Veljača, 2016., 20:48 »
chkdsk naredba može popraviti ili bolje reći ne dopustiti više korištenje tih loših sektora regrupiranjem podataka iz loših sektora u dobre.
I opet ja po svome, da, jer moram ti ponoviti ono što ne vidiš-
nisam rekao da ne mora kupiti HDD ali ja bih opet sigurno i definitivno na njegovom mjestu, osim ako ima love da kupi novi hardver, testirao kako je to najbolje i kako se to radi ako može.

A što se HDDa tiče teško je tu pametovati jer i ja sam imao probleme sa HDDom nekada i meni je jednom chkdsk ispravio bad sektore
no na drugom nije.
I onda opet napišeš ono što sam ja rekao za testiranje... Sad znam odgovor na tvoje pitanje. Da, ti si lud.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #13 : 25. Veljača, 2016., 21:13 »
chkdsk naredba može popraviti ili bolje reći ne dopustiti više korištenje tih loših sektora regrupiranjem podataka iz loših sektora u dobre.
I opet ja po svome, da, jer moram ti ponoviti ono što ne vidiš-
nisam rekao da ne mora kupiti HDD ali ja bih opet sigurno i definitivno na njegovom mjestu, osim ako ima love da kupi novi hardver, testirao kako je to najbolje i kako se to radi ako može.

A što se HDDa tiče teško je tu pametovati jer i ja sam imao probleme sa HDDom nekada i meni je jednom chkdsk ispravio bad sektore
no na drugom nije.
I onda opet napišeš ono što sam ja rekao za testiranje... Sad znam odgovor na tvoje pitanje. Da, ti si lud.

Pa kako se testira HDD nego sa HDD tuneom, odes na error scan i pustis ga 2-3 sata dok ne odradi test, tamo ti tocno pokaze di su bad sectori i koliko ih je, i to je to, nema tu previse mudrosti.

Mozes ti bad sektore ako nisu kriticni i ako ih je 1-2 pokusat popravit na neko vrijeme, ali to ti samo kupuje nesto vise vrmeena, jednom kad se pokazu disku nema vise spasa, i to je za reklamaciju ako je pod jamstvom.

I nije mi jasno sta jos ima testirat kad je sve testirao, cijelo vrijeme pises treba dodatno sav hardver testirat a sve je testirao?

Cisto sumnjam da se od nekoga uspjet posudit napajanje, posto su rijetki ti koji danas imaju dva kvalitetna napajanja u kuci. Najbolje neka kupi novi HDD posto je on ociti krivac, pa ako bude sve u redu, onda zna da napajanje nemora novo kupovat, ako se opet pocne gasit onda nek kupi i novo napajanje, i to je to, neznam cemu toliko prosipanje mudrosti oko tako jednostavne stvari.



Odg: Racunalo se resetira prilikom igranja zahtjevnijih igara
« Odgovori #14 : 25. Veljača, 2016., 21:20 »
Neka radi što hoće, HighEnde... Ja sam isto kao i ti dobronamjerno dao savjet jer bi to ja učinio.
Sve ovisi o njemu i koliko može/želi uložiti. Da, bad sektori mogu biti game over ako ih je previše ali
chkdsk je opcija samo ako se ne odluči kupiti novi disk- kao što si predložio SD od nekih 250GB bi bio super
za početak ali opet ovisi o tome da li mu je važnija brzina ili maksimalna količina podataka. Da, SSD donosi po nekoliko frejma
u igrama a loading se skraćuje nevjerojatno no ove godine će cijene pasti još više zbog napretka tehnologije pa
treba i to uzeti u obzir. Ja npr čekam da još malo padnu cijene da ih nekoliko kupim i stavim u RAID mod.
Ukratko, slažem se sa tobom...Nema potrebe da se "nadglasavamo" a govorimo slične stvari, ne?

I da... dodatno testiranje je samo jedna lijepa mogućnost, nije to nešto što se baš mora napraviti. Ja znam da ja bi :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9