HCL.HR

Ram overclock

  • 6 Odgovora
  • 2650 Hitova
Ram overclock
« : 12. Siječanj, 2019., 16:09 »
Dobar dan, nedavno sam uzeo novu PC konfiguraciju I zanima me da li sam se zeznio sa matičnom.

Matična je ASROCK Z370M Pro4, a uz nju RAM Corsair Vengeance DDR4 (2x8gb) 3200mhz. E sad, kolega je rekao da su, ustvari, sve matične napravljene za 2666mhz RAM, a sve ostalo je potrebno overclockirat. Pokušao sam proguglat rješenje ali nikad ne dobijem jasan odgovor. Na nekim matičnama piše da podržavaju do 4200 mhz, dok za druge piše npr. do 3600 ali jedino uz overclocking. Sad mene zanima da li sam mogao uzet drugačiju matičnu koja može podržat 3200mhz RAM-a ili moram ovo overclockirat, i ako da - kako - i na što bih trebao pripaziti. Ako može neko sa iskustvom da pripomogne bio bih jako zahvalan. Hvala unaprijed.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Ram overclock
« Odgovori #1 : 12. Siječanj, 2019., 16:51 »
Čim pitaš ovakvce stvari - definitivno nije pametna ideja da ti ideš sam raditi OC RAM-a jer to definitivno zahtjeva veće znanje od tvog trenutnog.
Ono što možeš napraviti je u BIOS-u/UEFI-u provjeriti ima li taj RAm XMP profil.
Ako ima upali XMP profil i on će napraviti automatski OC na RAM-u.




Odg: Ram overclock
« Odgovori #2 : 14. Siječanj, 2019., 11:25 »
Čim pitaš ovakvce stvari - definitivno nije pametna ideja da ti ideš sam raditi OC RAM-a jer to definitivno zahtjeva veće znanje od tvog trenutnog.
Ono što možeš napraviti je u BIOS-u/UEFI-u provjeriti ima li taj RAm XMP profil.
Ako ima upali XMP profil i on će napraviti automatski OC na RAM-u.

Što se, konkretno, može dobiti OCom RAMa? Da li se aplikacije brže učitavaju, igre prije loadaju...? Kuzim OC CPUa i GPUa, no za OC RAMa se, zapravo, nikada nisam niti zanimao.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Ram overclock
« Odgovori #3 : 14. Siječanj, 2019., 20:07 »
Pa i je manje bitan od OC-a cpu-a i gpu-a. U praksi ništa osim eventualno u nekim sintetičkim benchmarcima (nebitni za real world upotrebu) nešto na fps-u u gamingu ako se koristi high end grafička klik, kao i integrirana grafička (uz dual channel) jer integrirana gpu nema svoju memoriju pa se osjeti sistemska
« Zadnja izmjena: 14. Siječanj, 2019., 20:08 andrash »

Odg: Ram overclock
« Odgovori #4 : 20. Siječanj, 2019., 16:37 »
Čim pitaš ovakvce stvari - definitivno nije pametna ideja da ti ideš sam raditi OC RAM-a jer to definitivno zahtjeva veće znanje od tvog trenutnog.
Ono što možeš napraviti je u BIOS-u/UEFI-u provjeriti ima li taj RAm XMP profil.
Ako ima upali XMP profil i on će napraviti automatski OC na RAM-u.





Ma nisam ni mislio sam radit OC ram-a, znam da je moguće, ali me više zanima ovo prvo pitanje za matičnu i da li je to istina što se tiče da su sve matične za ram do 2666hz, a sve preko toga je OC?

btw ispričavam se što mi je trebalo dugo da odgovorim, nisam bio u mogućnosti poslati poruku.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Ram overclock
« Odgovori #5 : 20. Siječanj, 2019., 22:44 »
Pa odgovorio ti je Hrv4tin4 - moraš uključiti XMP profil za brži ram... 2666mhz su stock vrijednosti za tu platformu, ali može ram biti brži ako je ram takav

Odg: Ram overclock
« Odgovori #6 : 21. Siječanj, 2019., 18:27 »
U redu, hvala.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9