HCL.HR

Reduciranje buke

  • 8 Odgovora
  • 3140 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Reduciranje buke
« : 27. Rujan, 2010., 10:25 »
dakle, komp mi je poprilično glasan pri radu, što iritira. ne baš nešto pretjerano glasan, ali osrednje i dovoljno da ga se čuje u susjednoj sobi pored zatvorenih vrata.

namjera mi je utišati ga do neke razumne mjere, bez da kupujem kojekakva kućišta sa zvučnom izolacijom i slično. dakle, trebalo bi promjenit komponentu koja stvara najviše buke.

e sad, nisam neki ekspert, i teško mi skužit što točno buči najviše - u kućištu je sve blizu jedno drugoga (tu su još i dva dodatna ventilatora), i nemogu odokativno procjenit zuji li najviše napajanje, procesor ili nešto treće.

pitanje je jel ima neka metoda da se to utvrdi bez da se mijejaju komponente pa procjenjuje razlika? (jerbo nemam rezerne komponente, tj. ne one koje bi se moglo iskoristit)
neznam, kako se mjeri razina buke pri testiranju hardvera i to?

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #1 : 27. Rujan, 2010., 14:33 »
ovako, otvori kučište, i upali komp, i prstom zaustavi svaki ventilator da vidiš dal je u njima stvar i to je to

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #2 : 27. Rujan, 2010., 16:37 »
ne mećem prste tamo gdje se vrti  :hiha2:

bez zajebancije, jel može itko reć nešto pametno

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #3 : 27. Rujan, 2010., 18:35 »
A kaj, nije mamut ništ loše predložio. Iako možeš skinut speedfan pa onda u njemu snižavat rpm-ove ventima da vidiš koji proizvode najviše buke. A možeš i otvorit kućište i osluškivat, al budući da imaš više ventova, mamutova tehnika nije uopće loša.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #4 : 27. Rujan, 2010., 18:37 »
Ozbač....samo zaustavi kuler. Ne moraš baš stavit prst u "rešetke" (šta li već), ako imaš ovako nešto samo prisloni čvrsto prstom na ovaj središnji crni dio (može malo peć :))))) i prestat će se vrtit.

Ili prije paljenja prstom uhvati "rešetku" ono, nemaš se čega bojat. :S
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #5 : 27. Rujan, 2010., 20:34 »
isključim dakle ventilator na stražnjem dijelu kućišta, on puhanjem stvara najviše buke. no kad radim bez njega, grafička valjda hoće eksplodirat  :wildboy:, i ovako u idleu ide na 60 stupnjeva.
neznam.

Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #6 : 27. Rujan, 2010., 23:42 »
kupi neki tihi vent umisto toga :<
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #7 : 27. Rujan, 2010., 23:44 »
ne mećem prste tamo gdje se vrti  :hiha2:

bez zajebancije, jel može itko reć nešto pametno

ovo šta sam ja napisao niti je zajebancija, nit nije pametno, ne stavljaš prst onak odma u vent nego polako i nemre bit niš ni tebi ni kompu

najrelevantniji način je to, a ti ako oćeš isključuj svaki s ploče pa vidi

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Reduciranje buke
« Odgovori #8 : 27. Rujan, 2010., 23:52 »
Uspori ventilatore na 5V. Al recimo jako je vjerojatno da napajanje zuji, onda si sjeban.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9