HCL.HR

Restart routera i gašenje kompa

  • 16 Odgovora
  • 6524 Hitova
Restart routera i gašenje kompa
« : 24. Siječanj, 2013., 09:23 »
Evo ovako,danas mi se dva puta desilo da se router od interneta restarta,ali se tad isti tren i komp ugasi,jel mi može netko reč u čem je problem??
Znači,kad router napravi restart istu sekundu se komp ugasi,router opet počinje s konekcijom,a ja upalim komp i sve okej radi dalje....ne razumijem

Konfiguracija je amd athlon 64 x2 6000+ 3.0ghz,120gb hard,512mbgrafika,4gb rama
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2013., 09:26 CroMan »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #1 : 24. Siječanj, 2013., 09:31 »
Miriši na probleme sa strujom doma i bijeli dim :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #2 : 24. Siječanj, 2013., 09:33 »
Miriši na probleme sa strujom doma i bijeli dim :hiha:

Struja od kuće ne bi štimala???? I kakav bijeli dim??
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2013., 09:41 CroMan »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #3 : 24. Siječanj, 2013., 12:39 »
Pa ne znam, imaš li problema sa strujom? Ako imaš tester, ukopčaj ga u utičnicu pa u njega kompjuter i gledaj što se dešava...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #4 : 24. Siječanj, 2013., 12:50 »
Moze biti i do struje. Zapravo sigurno je do struje. Kada si nabavio taj ruter i da li si ranije imao problema sa njim?
Suspect

Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #5 : 24. Siječanj, 2013., 12:58 »
Kontam da ne moze biti povezani problem da se oba gase u isto vrijeme a da je do hardvare ili tako nesto. Moze biti jedino do struje :)

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #6 : 24. Siječanj, 2013., 13:09 »
Da naravno da moze biti do struje. To jest do napajanja energijom. Da li tako reaguju i ostali aparati? Ako ne moglo bi biti do neceg drugog/
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2013., 13:18 Dishonored »
Suspect

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #7 : 24. Siječanj, 2013., 13:12 »
Za dobrobit foruma, jel možeš pročitat svoj post prije nego ga objaviš?

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #8 : 24. Siječanj, 2013., 13:19 »
Je li bolje gospodine Cole?
Suspect

Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #9 : 25. Siječanj, 2013., 12:21 »
Evo ja mislim da je do struje ..... jer zna mi se svijetlo u sobi onako smanjit pa povečat,mislim jačina.prije nisam imao nikakvih problema s routerom več ga imam godinama,ni sličnih problema ovome.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #10 : 25. Siječanj, 2013., 13:40 »
Ako ti svjetlo u sobi skače to je ozbiljniji problem i trebao bi se nekako požaliti HEP-u ili kome već (ne znam odakle si). I ja doma imam problema, ali su manji, svjetla ne žmigaju, sa Kill A Watt-om sam testirao bio pred pola godine i napon je tu i tamo znao pasti 30-ak volti, što su žarulje očito preživljavale bez problema.

Problem smo prijavili, ali sumnjam da će išta uspjet napraviti oko toga, što se samog kompa i routera tiče, možeš si uzeti UPS od APC-a, tipa ovaj, no ako dođe do toga javi se ovdje pa ću ti objasniti na što trebaš obratiti pozornost pri kupnji... ukratko, UPS u sebi ima bateriju pomoću koje može regulirati oscilacije u naponu na način da se prespoji na bateriju i preko nje dostavlja struju kompjuteru. Na određene modele možeš spojiti i telefonsku liniju i router.

Da ne idem dalje u detalje, javi se prije nego što se zaletiš u šoping jer ima par detalja koje ne bi smio preskočiti


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #11 : 25. Siječanj, 2013., 13:44 »
Vi barem imate struje. Meni malo ima malo nema majku im jebem. Ali se slazem sa Dragsterom to moze biti ozbiljan problem.
Suspect

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #12 : 25. Siječanj, 2013., 13:49 »
Ozbiljno? Meni se čini kao da ti non stop imaš struje


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dishonored

  • **
  • 279
  • Mr. Andjelo
Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #13 : 25. Siječanj, 2013., 16:11 »
Nema bre struje.
Suspect

Odg: Restart routera i gašenje kompa
« Odgovori #14 : 26. Siječanj, 2013., 08:28 »
Ako ti svjetlo u sobi skače to je ozbiljniji problem i trebao bi se nekako požaliti HEP-u ili kome već (ne znam odakle si). I ja doma imam problema, ali su manji, svjetla ne žmigaju, sa Kill A Watt-om sam testirao bio pred pola godine i napon je tu i tamo znao pasti 30-ak volti, što su žarulje očito preživljavale bez problema.

Problem smo prijavili, ali sumnjam da će išta uspjet napraviti oko toga, što se samog kompa i routera tiče, možeš si uzeti UPS od APC-a, tipa ovaj, no ako dođe do toga javi se ovdje pa ću ti objasniti na što trebaš obratiti pozornost pri kupnji... ukratko, UPS u sebi ima bateriju pomoću koje može regulirati oscilacije u naponu na način da se prespoji na bateriju i preko nje dostavlja struju kompjuteru. Na određene modele možeš spojiti i telefonsku liniju i router.

Da ne idem dalje u detalje, javi se prije nego što se zaletiš u šoping jer ima par detalja koje ne bi smio preskočiti

E hvala ti,budem probao kontaktirati HEP,al očito da je problem struje jer imamo veliku ratu struje,mislim puno kilovata potrošnje,a ne znamo od kuda ......
Da ne velim,da nam doplata za prošlu godinu došla oko 15 000kn,a imali smo 2 000kn pretplate,sve u svemu ne kontam tu njihovu politiku......
Očito da je strujom problem

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9