HCL.HR

Savjeti za periferiju (miš. tastarura, slusalice)

  • 5 Odgovora
  • 2040 Hitova
Savjeti za periferiju (miš. tastarura, slusalice)
« : 17. Prosinac, 2019., 15:50 »
Pozdrav ljudi kako ste? Nadam se da ste imali lijepu godinu i da ce vam sljedeca biti još bolja. Uskoro planiram kupiti prije svega mehanicku tastaturu i slušalice, a zatim miš. Svaki savjet je dobro došao i pomoci ce.
Zanimaju me mišljenja i iskutva ostalih. Nemam neki budget trenutno, ali ako se negdje isplati sacekat, radije cu cekat. Tastatura koja me najviše zaintrigirala je redragon kumara k552, najviše zbog svoje cijene i cuo sam dobre stvari o ovoj tastaturi. Da li neko ima iskutva sa njom? Drugi izbori su dosta skuplja rješenja kao sto su hyper x alloy elite ili blackwidow chroma v2. Ako neko koriste ove tastature, pomoglo bi i njihovo mišljenje.
Slušalice koje su mi najinteresantnije su arctis 5 od steelseriesa (2019), od multiplayera najviše igram fps i vjerujem da su dobre za taj dio, ali ne znam kakve su za slušanje muzike jer i to dosta radim. Cijena im je visoka, ali ako vrijede, cekat cu. Najviše zbog toga jer sam procitao da su stvarno ugodne. Ako neko ima prijedlog za neke druge, jeftinije opcije, rado cu prihvatiti. Mikrofon mi nije toliko bitan i mogu ga kupit odvojeno, tako da ne mora biti headset. Gledam na nešto kvalitetno, durabilno, sto vrijedi novaca koji se daju. To naravno gledam i kod tastature i miša.
Koristim svoj razer abyssus vec 9 godina i još me nije izdao. Sto se tice kupovine miša, najvise me je zaintrigirao logitech g203, ali imam 18x9,5 šake i procitao sam više puta da je miš dosta manji pa ne znam kakva bih udobnost tu imao. Ima tu još dobrih skupljih miševa, kao što su mamba i deathadder koji su vjerovatno i ugodniji, ali svi mi govore da bježim od novih razer produkata iz nekog razloga. Sto se mene tice, imao sam stvarno okej iskustva s tim brendom. Kakvi su danas ne znam, pogotovo sto se tice durabilnosti. Oprostite ako je ovo sve loše napisano i nema neke strukture, prvi mi je put da pišem na nekom forumu i nadam se da cu se ustelit. Hvala vam unaprijed :)

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Savjeti za periferiju (miš. tastarura, slusalice)
« Odgovori #1 : 17. Prosinac, 2019., 18:37 »
Opa prvi post na forumu, a na portalu u komentarima već veteran :) Neka si se odvažio i koji forumski post nabacit.

Nego, da se bacimo na posao - puno si toga napisao i puno toga planiraš uzeti, pa bi bilo najbolje da počnemo s budžetom.

Koliki bi ti bio ukupni budžet za sve to što planiraš uzeti?

Odg: Savjeti za periferiju (miš. tastarura, slusalice)
« Odgovori #2 : 20. Prosinac, 2019., 01:55 »
Oprosti na kasnom odgovoru, decembar uvijek pun posla... Nadam se i ja da cu postati aktivniji na forumu mada mi je to skroz novi svijet. Sto se tice budzeta volio bih sve kupiti za 1900. Ako je to nemoguce skupio bih 2300, i to je najvise sto bih isao. Volio bih sebi ostvariti taj neki gamerski san sa kvalitetnom opremom, da stvarno uzivam dok igram, iako nemam puno vremena za isto.

*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Savjeti za periferiju (miš. tastarura, slusalice)
« Odgovori #3 : 20. Prosinac, 2019., 05:00 »
TitanShifter ako ti pomaze ja koristim vec tri godine Corsair RGB Strafe, sad postoji nova verzija jos bolja, sto se tipkovnice tice odlicna je, ali da te upozorim ja sam iskesirao soma kuna i sitno za nju kad je izasla. Koliko je novi model neznam, od drugh valja spomenuti jos HyperX Alloy Elite koju si i sam spomenuo. Sto se Razera tice nisam njihov fan, uz svu ostalu konkurenciju koju imaju izuzev mikrofona -  tu su stvarno dobri - koristim Razer Seiren vec 4 godine i prezadovoljan sam, a mozes bit siguran da ce te kolege 100% cuti kad pricas. Sto se samih tipkovnica tice ha gle, iskreno ako vec ides kupovati nesto sto ce trajati itekako dugo - pravilo je - koliko para toliko muzike. Iskreno ne vjerujem tipkovnicama za 500 kn (znam to nije mali novac da se razumijemo) jer neznas em ciji switchevi su unutra i koliko ce izdrzati. Ako bas moras ici na taj budzet pa da radije spremis za sluske i to onda gledaj Gamdias Hermes P1 (imas i tu negdje video na HCL-u). Nije najbolji ali cini se kao budzet ok ili koji Razer kako si rekao ako ga nadjes za tu lovu. No posto je Bozic skoro sigurno ce biti, vidi ducane tipa Instar, e-Kupi, Mall.Hr, Links , ADM i Futuru It. Kad kupujes od renomiranog proizvodjaca e onda budi siguran da ce valjat u vecini slucajeva. Tako da savjetovao bih ti iz osobnog iskustva Corsair ili Kingstonov HyperX. Misevi ha gle opet zavisi o budzetu. Ja sam prosao od Razera do Logitecha 4x puta i nazad + jeftinjare kojekave i sa svakim imao drukcija iskustva. Trenutno koristim Roccat Kone EMP model (dosao me 560 kn) i dosta je dobar pogotovo za pucacine. Sto se tice ostatka tvoje preferencije oko misa moras se zapitati - trebas li viska tipki ? Ako da, koliko i planiras li ih sve aktivno koristiti ? Ako je odgovor da imas gore navedene kako si i sam rekao Razerove mise a postoje i Corsairovi te Logitechovi. Ako trazis apsolutnu brzinu i preciznost - Logitech G903 je tvoj izbor (uz naravno odgovarajucu cijenu) no mozda se nadje na akciji. Sto se headseta tice, takodjer sam probao od sita do reseta da se tako izrazim. I vjeruj mi jednu stvar - ni jedan tzv. gaming headset ne vrijedi pola svoga novca za razliku od studio grade slusalica. Imao sam Logiteche, Kingstone, Corsaire, ASUS-e, Razere i nijedan nikad nije imao kvalitetu koju posjeduje moj posljednji a to je AudioTechnicha ATH-M50X. To su pro-grade slusalice i ako imas kojim slucajem dobar DAC il zasebnu zvucnu, tada ove slatkice dolaze do punog izrazaja i vjeruj mi da ni jedan headset koji ima naziv gaming - nemoze se ni na tisucu kilometara mjeriti sa ovim slusalicama. Ako hoces kvalitetu kupi Audio Technich-u i to ce bit vjerojatno zadnji headset ikad. Ako hoces konkurenciju - vidi Senheiserove modele takodjer su vrlo kvalitetni. No kako sam rekao, da bi imao najvise koristi od ovakvog audiofilskog headseta - savjetujem zasebnu zvucnu il debelo dobar DAC, jer tu najvise profitiras i ti a i te sluske. Isprike ako ovo zvuci snobovski, ali vjeruj mi kod headseta, za mene osobno rijec gaming vise nema kredibiliteta ikad - i uvijek cu radije dati vise i kupit pro lvl sluske nego nesto gaming sto hini 7.1 zvuk il slicno. Usporedbe radi, sa svojim sluskama - koristim Dolby Atmos surround spojen na Creative AudioBlaster Zx zvucnu i rezultati su fenomenalni pogotovo u mreznim igrama.
« Zadnja izmjena: 20. Prosinac, 2019., 05:03 Saren »

Odg: Savjeti za periferiju (miš. tastarura, slusalice)
« Odgovori #4 : 20. Prosinac, 2019., 17:24 »
Iskreno najvise razmisljam o hyperx alloy elite rgb i o njihovom pulsefire surge mišu. Znam da nije najbolji miš na svijetu ali djeluje dosta precizan i ugodan i to mi je bitno. Kakva su vasa misljenja o hyperx-u? Sto se tice slusalica, upoznat sam da je opcija koju mi ti predlazes puno bolja. Da li mozes predlozit neke senheiser, audiotehnica, akg-a ili cak sony ( veliki sam fan njihovih slusalica i koristim mdr-xb400 vec 5 godina, ali volio bih uradit upgrade, jer pogotovo kad igram fps ne mogu bas lijepo razaznati korake) do 800 kuna ako postoje.. Mada mi je arctis 5 headset od steelseriesa prelijep, ako ga je neko koristio nek podijeli svoja iskustva. :)

*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Savjeti za periferiju (miš. tastarura, slusalice)
« Odgovori #5 : 20. Prosinac, 2019., 20:33 »
Zato sam ti i naveo ATH-M50X koje koristim ja, dok igram Siege ne samo da cujem gdi je neprijatelj, prakticki cujem i kako dise, no doduse imam pomoc tu i od zvucne kartice gdi jos mogu fine tune napraviti do savrsenstva. Sto se HyperX slusalica ako me to pitas tice, Alpha i Revolver su im dobre serije no daleko od onoga sto sam ti savjetovao, mada vec neko vrijeme ne pratim sto nude. Sto se Senheisera tice nekakav counterpart tim mojim ATH-M50X su ti modeli HD 569 za cirka 960kn (znaci malo van tvoga budzeta) ili  I HD 599 koji su oko 1.2k, mada za te posljednje mnogi smatraju da se mogu nositi sa Audio Technicom. Ove koje predlazem ja (ATH-M50X) mozes naci u Ronisu za 949 kn ili linksu gdi imas i mogucnosti kupovine na rate za cirka 989, malo skuplji su doduse. Eto nadam se da ti je ovo od koristi bar malo bilo. Sto se misa tice, zaboravih napomenuti Pulsefire su dosta dobri koliko sam vidio review-ove tako da neces pogrijesiti njihovom kupovinom. Za Alloy Elite RGB je meni sljedeca na popisu tipkovnica druge godine, pa javi kako si zadovoljan :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9