HCL.HR

Spajanje laptopa na monitor

  • 3 Odgovora
  • 2593 Hitova
Spajanje laptopa na monitor
« : 05. Listopad, 2018., 14:18 »
Isprike unaprijed ukoliko nisam pogodio podtemu. Naime, u pitanju je jedan mali problem. Trenutno doma iman klasični laptop koji u sebi ima samo HDMI izlaz i time bi svoj laptop spojio na malo veci ekran kada sam doma. No stvar je što moj laptop malo starije generacije i u sebi iako ima HDMI ulaz on ne daje sliku kakvu daje kada se spoji na VGA ulaz. Monitor ima i DVI-D ulaz i iman kabel HDMI-DVI-D no kada se spoji on ne daje nikakve rezultate a na monitoru mi daje no signal poruku. Pitanje iman zašto je tako, i dali je moguće tako uopće spojit? Ukoliko ne koje su mi alternative (mozda probat preko HDMI-VGA kabela/adaptera) ili kupit novi monitor?

P.s u pitanju je monitor Samsung p2270HD

Hvala unaprijed  :D

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Spajanje laptopa na monitor
« Odgovori #1 : 05. Listopad, 2018., 16:17 »
Nemoj uzimati hdmi do vga jer je to konverter digitalnog u analogni signal, te je skup, a lošije rjesenje. Vjerojatno ti ne valja adapter jer bi hdmi to dvi trebalo raditi bez problema

Odg: Spajanje laptopa na monitor
« Odgovori #2 : 06. Listopad, 2018., 18:37 »
Neznam koliko je do adaptera jer u obrnutom slučaju radi, kada spojim primjerice dvi (sa Pc-a) na HDMI(Televiziju). No kada pokušam obrnutim redoslijedom HDMI (laptop) na DVI(monitor) ne događa mi se ništa. No primjetio sam da primjerice da ukoliko ne spojim kabel, monitor mi odlazi u standy-by no u trenutku kada ga spojim monitor mi se pali svakih 5 sekundi tražeći sliku no bez rezultata s obzirom da mi izbacuje "no signal", kao da mi daje saznanja da nešto hvata ali se ne isporučuje signal sa laptopa

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Spajanje laptopa na monitor
« Odgovori #3 : 08. Listopad, 2018., 16:38 »
HDMI i DVI su jednoteista stvar osim što u HDMIu imaš još i audio (po pitanju "konvertera") - samim time ti ne treba converter za razliku od spomenute kombinacije na VGA (to zaboravi).

Ovisno o OSu, potencijalno ti laptop ne enablea multimonitor support. Jednostavno uzmi HDMI->DVI kabel, spoji laptop u monitor i prebaci source monitora na taj DVI channel.

Nakon toga, desni klik na desktop pa na Display settings (ili Properties ako su stari windowsi) i pogledaj pod display opcijama da li ti je uključeno "Extend desktop" na taj drugi monitor. Ako nije - uključi. Ako je i nemaš slike - vjerojatno kabel ne valja

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9