HCL.HR

Spajanje laptopa s televizorom

  • 11 Odgovora
  • 7047 Hitova
Spajanje laptopa s televizorom
« : 29. Prosinac, 2008., 17:24 »
Spajam ih preko VGA kabla (TV ima VGA in).

Problem je u tome što mi uvijek javi da je Out of Range. Slika se na TV-u pojavi onak, na sekundu, pa onda nestane i piše mi Out of Range.
To bi, kolko ja znam, trebalo značit da je refresh rate ili reza previsoki, al koju god rezoluciju stavim, ista stvar se ponovi.  :b_ae:
Pokušavo sam i razne gluposti mijenjat u Catalyst Control Centru, al ae... ne pomaže.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #1 : 29. Prosinac, 2008., 19:42 »
Hm, random gugl kaže-

Yes, here we are again. Nvidia driver issues. My brother has exactly the same problems with his card (Geforce 7900GT) and we tried installing the latest (beta) driver from nvidia's site to fix it. Did not work. In the end we are running a VESA driver in stead of the nv or nvidia.

You can also change the color scheme to 24-bit if it’s set to 32-bit and see if that works.

Also, you said you are changing the TV to PC mode, but what about the laptop? Sometimes, you have to press FN (function key) and F8 (the CRT/LCD) key to have the signal sent out to the TV.

Hitting F8 on startup to get it to run in safe mode is the only way to get it to work.

Have you tried updating your video drivers?

Par c/p 'odgovora' i savjeta, ali možda nešto upali jer nisam nikad preko VGA spajao, a i nemam HDTV.  ^_^

Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #2 : 29. Prosinac, 2008., 21:11 »
Skoro sam prestao čitati već na trećoj rečenici. Nvidia. Nije nego ATI.  :syzygy:

Al ae. Probo dubinu boje mijenjat. Ne pomaže. TV nema PC mode, nego poseban program na kojem se prikazuje VGA in.
FN + Fnešto sam probao, naravno. Ovo ostalo je onak... bezveze.  :b_wildy:

Šalje on signal, al iz nekog razloga, uvijek se javlja ista poruka. Ako stavim recimo 800x600, na TV-u se pojavi vrlo kratko slika - odgovarajuće veličine i sve. Al nestane.  :b_ae:

Oću gledat filmoveeeee.

Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #3 : 29. Prosinac, 2008., 21:19 »
Evo, možda ovo pomogne.  :winknkiss:
Why is your...

Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #4 : 29. Prosinac, 2008., 21:38 »
Nije pomoglo.  :b_ae:
Ovdje objašnjavaju kablove i spojeve, što je meni jasno. Još kod VGA govore o S-Video konverteru pri spajanju s TV-om, što meni ne treba, jerbo TV ima VGA in utor.  :b_wildy:
I ovo s rezolucijama mi je jasno jer, kao što rekoh, probao sam sve rezolucije moguće ikad igdje u univerzumu (Srbiji) pa neće. I boje i rifreš rate mijenjao...

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #5 : 29. Prosinac, 2008., 22:13 »
Razbij to smeče od laptopa zajedno sa TV-om.
Nadam se da sam pomogao.
 :syzygy:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #6 : 29. Prosinac, 2008., 22:37 »
Kakav TV?
Cevaš, elcede il plazmica?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #7 : 29. Prosinac, 2008., 22:49 »
LCD

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #8 : 29. Prosinac, 2008., 23:48 »
LCD i probably nije HD, možda čak ni 720p.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #9 : 30. Prosinac, 2008., 14:44 »
 :tired:

Podržava 720p i 1080i.
Uostalom, kakve to ima veze sa ičim ikad?  :b_wildy:
Reko sam da se slika pokaže na sekundu - u pravoj rezoluciji. Dakle, ako stavim rezoluciju 720p, TV je, u slučaju da ne podržava 720p ne bi pokazo nikak.  :b_ae:

Ae, dalje neki prijedlozi? (bleki, ak ćeš dalje neš predlagat, onaj prvi prijedlog ti je bio bolji, pa idi u tom stilu)

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #10 : 30. Prosinac, 2008., 18:41 »
 :ave:

@Ixy: Probaj prvo spojiti na drugi lcd tv otprilike istih karakteristika, kod nekog frenda, u dućanu... koristi mobilnost laptopa prijatelju... nismo više u staroj jugi  :syzygy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Spajanje laptopa s televizorom
« Odgovori #11 : 30. Prosinac, 2008., 18:48 »
@Ixy - u današnjem svijetu tehnologije i inih govana i najsitnije naizgled nevažne stvari mogu biti te koje uzrokuju određeno sranje.
Da si poslušao moj prvi prijedlog problema ne bi ni bilo.
 :thumbs:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9